• Архів 2024 р.
 

 
2 травня 2024 р.

... У Полтаві фінішував чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 14 років. Трійки призерів по дисциплінах виглядають наступним чином:
Класична гра, дівчата:
1.КРАВЧЕНКО Анастасія, 1 розряд, Вінницька обл., тренер Володимир ВУСАТЮК;
2.ТОРОПЦЕВА Євгенія, КМС, м. Київ, тренер Дмитро СЕМЕНОВ;
3.КОРОЛЬЧУК Владислава, КМС, Хмельницька обл., тренер Максим МАКАРЧУК.
Класична гра, юнаки:
1.ШЕВЧЕНКО Ярослав, МС, Хмельницька обл., тренер Олександр ШЕВЧУК;
2.ДЬОМІН Ян, КМС, м. Київ, тренер Олексій КИСЛИНСЬКИЙ;
3.ТУНИК Владислав, 1 розряд, м. Київ, тренер Дмитро СЕМЕНОВ.
Швидка гра, дівчата:
1.КОРОЛЬЧУК Владислава, КМС, Хмельницька обл., тренер Максим МАКАРЧУК;
2.ГОНЧАРЕНКО Анастасія, 1 розряд, Київська обл., тренер Семен ГРЕБЕНЮК;
3.ПАЦЬОРА Єлизавета, 2 розряд, Дніпропетровська обл., тренер Валерій ПОЛТАШЕВСЬКИЙ.
Швидка гра, юнаки:
1.РУДЕНКО Тарас, КМС, м. Полтава., тренер Володимир ВУСАТЮК та Юрій РЯБЕНКО (м.Полтава);
2.ДЬОМІН Ян, КМС, м. Київ, тренер Олексій КИСЛИНСЬКИЙ;
3.ШЕВЧЕНКО Ярослав, МС, Хмельницька обл., тренер Олександр ШЕВЧУК.
Блискавична гра, дівчата:
1.КОРОЛЬЧУК Владислава, КМС, Хмельницька обл., тренер Максим МАКАРЧУК;
2.ТУГАЙ Поліна, 1 розряд, Харківська обл., тренер Сергій ТУГАЙ;
3.СВІТЕНКО Соломія, 1 розряд, Львівська обл., тренер Володимир ГРАБИНСЬКИЙ.
Блискавична гра, юнаки:
1.ШЕВЧЕНКО Ярослав, МС, Хмельницька обл., тренер Олександр ШЕВЧУК;
2.ДЬОМІН Ян, КМС, м. Київ, тренер Олексій КИСЛИНСЬКИЙ;
3.ПІЛЬЧУК Артем, КМС, Київська обл., тренер Семен ГРЕБЕНЮК.
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків і тренерів!

 
 
1 травня 2024 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 травня 2024 року.
У світову сотню входять 5 шахістів України: Павло ЕЛЬЯНОВ (2676), Андрій ВОЛОКИТІН (2667), Антон КОРОБОВ (2651), Юрій КРИВОРУЧКО (2650), Руслан ПОНОМАРЬОВ (2646).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 5 представниць України: Марія МУЗИЧУК (2510), Анна МУЗИЧУК (2505), Юлія ОСЬМАК (2460), Анна УШЕНІНА (2418), Наталя БУКСА (2383).
У списку ста найсильніших юнаків 2 українці: Ігор САМУНЕНКОВ, Святослав БАЗАКУЦА.
У сотні найсильніших дівчат 2 українки: Єлизавета ГРЕБЕНЩИКОВА, Анастасія ГНАТИШИН. 
! Оновлено також національний рейтинг-лист.
 
 
1 травня 2024 р.

......
Федерації шахів України та м. Києва щиро вітають вихованця київських шахів, члена першої президії Федерації шахів незалежної України (1991-1996 рр.), переможця та призера низки національних та міжнародних змагань, кандидата історичних наук, міжнародного гросмейстера Сергеєва Володимира Володимировича з 60-річчям від дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, щастя добра і добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.
 
 
30 квітня 2024 р.

......
На фото: Наталя Букса
У Греції фінішував чемпіонат Європи з класичних шахів серед жінок.
Головне в такому чемпіонаті, окрім, звісно, здобуття медалей, це попадання в першу десятку, що дає право потрапити на Кубок світу серед жінок.
З українських учасниць найбільш успішно виступила Наталія Букса, яка з 7,5 очками з 10 при розподілі 2-9 місць за додатковими показниками стала срібною призеркою та учасницею майбутнього Кубка світу.
Вітаємо Наталю з чудовим досягненням!
А чемпіонкою Європи стала азербайджанка У.Фаталієва, яка на очко випередила своїх конкуренток.
Слід визнати успішним виступ Юлії Осьмак. Цей турнір виявився першим серйозним змаганням після народження доньки, яка у шестимісячному віці «супроводжувала» маму на цьому чемпіонаті. З 7-ма очками Юлія поділила 10-18 місця, опинившись у результаті на 12-му місці. Це дозволило їй потрапити до призової двадцятки і зберегти шанси на вихід до Кубка світу за іншими номінаціями.
Сенсаційно закінчила першу половину дистанції 15-річна Божена Піддубна. Маючи рейтинг 2005 пунктів та 134 стартовий номер вона після 5-го туру з 4,5 очками ділила 1-3 місця. І хоча надалі, зустрічаючись з лідерами чемпіонату, їй не вдалося втриматися, але набрані в результаті 5,5 очок (+1) дозволили їй піднятися на 84 місця вище за стартову позицію і стати рекордсменкою чемпіонату по збільшенню рейтингу - 166,4 (!!!). Як сказав головний тренер жіночої збірної України гросмейстер Михайло Бродський, це хороша заявка на майбутнє.
 
 
29 квітня 2024 р.

...
На чемпіонаті світу серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 8, 10 та 12 років українці здобули 2 медалі.
Олексій НАКОНЕЧНИЙ став чемпіоном у віковій категорії до 10 років, а Лук'ян ГУЗЕЛА виборов "срібло" серед учасників віком до 8 років.
Вітаємо чемпіона та призера, їх батьків і тренерів!
 
 
28 квітня 2024 р.

......
Федерації шахів України та м. Києва щиро вітають великого ентузіаста шахів, багаторічного члена Президії Федерації шахів України та м.Києва, голову ветеранської комісії київської міської федерації, суддю національної категорії, міжнародного майстра, майстра спорту СРСР та України  Чубаря Володимира Федоровича з 75–річчям  з дня народження  та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, добра і добробуту, життєвих та спортивних успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі. 
 
 
27 квітня 2024 р.

......
В Албанії стартував Чемпіонат світу з швидких та блискавичних шахів у вікових категоріях до 8, 10 та 12 років.
Україну представляють десять юнаків та троє дівчат.
Бажаємо успіху нашим юним спортсменам!
 
 
27 квітня 2024 р.

......
На фото: Чемпіони та призери змагань
У четвер, 25 квітня завершився Чемпіонату України з шахів серед спортсменів з порушенням слуху. Змагання відбулося у двох дисциплінах – класичні шахи та блискавичні шахи.
Серед чоловіків змагались 22 учасника з 9 регіонів України, серед жінок 9 учасниць в класичні шахи та 8 в блискавичні з 7 регіонів України. Загалом в Чемпіонаті виступив 31 спортсмен.
У класичних шахах чемпіоном став Овчаров Тарас, друге місце - Білий Вадим, третє - Філіппських Олексій. У жінок перемогу здобула Бакланова Тетяна, “срібло” та “бронза” в активі, відповідно, Мироненко Наталі та Осиповой Альони.
Призові трійки в бліці виглядають наступним чином: Філіппських Олексій, Опенишев Володимир, Сбежнєв Віктор - чоловіки; Мироненко Наталя, Осипова Альона, Сивун Юлія - жінки.
Наші вітання!

 
 
25 квітня 2024 р.

......
У м. Полтаві в приміщенні навчального корпусу №2 Полтавського державного аграрного університету проходить Чемпіонат України з шахів (класична гра, швидкі шахи та бліц) серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
Перші нагороди будуть розіграні у класичній дисципліні. Два окремих турніри - серед юнаків (36 спортсменів з м. Києва, Полтавської, Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Волинської, Київської, Тернопільської) та серед дівчат (17 учасниць з м. Києва, Київської, Полтавської, Харківської, Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Кіровоградської, Львівської, Хмельницької областей).
Змагання обслуговують досвідчені судді на чолі з головним арбітром чемпіонату України Русланом ХАМЗІНИМ (м. Миколаїв). Турнірний директор - Григорій ЩЕРБОВ( Полтавська обл.)
 
 
24 квітня 2024 р.

......
24 квітня ц.р. виповнюється 100 років від дня народження вихованки шахової школи Одеського палацу піонерів, чемпіонки УРСР 1938 року з шахів серед жінок та дворазової чемпіонки Одеси (1938, 1940 рр.) Сари Слободяник (24.04.1924 – 04.02.1942), яка під час другої світової війни, будучи евакуйованою до Казахстану, тяжко захворіла та померла (за іншими даними, померла з голоду) 4 лютого 1942 року у віці 17 років.
 
 
22 квітня 2024 р.

......
Сьогодні у Полтаві стартує Чемпіонат України з шахів (класична гра, швидкі шахи та бліц) серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
Перші нагороди будуть розіграні у класичній дисціпліні.
 
 
21 квітня 2024 р.

......
На острові Родос, Греція, набирає обертів Чемпіонат Європи серед жінок.

У Чемпіонаті беруть участь 182 учасниці, серед яких 16 представниць України.
Після двох турів четверо нашіх шахісток йдуть без втрат. Юлія ОСЬМАК очолює очолює турнірну таблицю, Анна УШЕНІНА, Анастасія РАХМАНГУЛОВА та Ольга БАБІЙ ділять місця з 2 по 14.

Вболіваємо за нашіх!
 
 
21 квітня 2024 р.

......

Шановна шахова спільнота!

Вибачте! Але так трапилося, що я вдруге поспіль потрапив на операційний стіл. Якісне лікування вимагало значних коштів. І тут я знову отримав матеріальну та моральну підтримку усіх небайдужих до мене.
Дозвольте ще раз висловити щиру подяку за допомогу. Повертаюсь до роботи.
Товчига Олег – міжнародний арбітр

 
 
17 квітня 2024 р.

......
На фото: В. ЗДОР та А. АРТЕМОВ
Завершився чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат віком до 16 років.
Перші медалі було розіграно у класичних шахах.
Серед юнаків найсильнішим став Андрій АРТЕМОВ (Київська область), який набрав 7,5 очок. По 7 очок і відповідно 2 та 3 місця посіли представники Дніпропетровщини Артем ДЯЧУК та Василь ЛЯХ.
Чемпіонкою серед дівчат стала Вікторія ЗДОР (Чернігівська обл.) з результатом 8,5 очок. “Срібло” в активі Єлизавети ШАРОВОЙ (Харківська обл.), яка набрала 7,5 очок, 7 очок, “бронзова” медаль в активі Таїсії ХРАПАЧ (Івано-Франківська обл.).
У швидких шахах чемпіоном серед юнаків став Кирило НЕСТЕРЕНКО (7,5 очок), Артем ДЯЧУК та Андрій АРТЕМОВ з 7 очками посіли відповідно друге та третє місця. У дівчат зі 100%-м результатом перемогла Вікторія ЗДОР, друга - Єлизавета ШАРОВА (7 очок), третя - Амелія ГРОМКО (6 очок).
В останній день змагань було розіграно нагороди у бліці. Серед юнаків чемпіонський титул виборов Артем БЕРІН з 10,5 очками в активі, другим фінішував Артем ДЯЧУК (9,5), третє місце посів Василь ЛЯХ (8). Призова трійка у чемпіонаті серед дівчат виглядає натупним чином: Єлизавета ШАРОВА - 9,5 очок, Вікторія ЗДОР (9), Евеліна ТРОФІМОВА (8).
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків і тренерів!

 
 
УВАГА!

......

До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з класичних шахів серед юніорів та дівчат до 20 років (Гандінагар, штат Гуджарат, Індія, 1 – 14 червня 2024 року).
Для заявки на участь у чемпіонаті необхідно надати до офісу ФШУ до 28 квітня 2024 року (rating@ukr.net , olegtovchyga@ukr.net) таку інформацію:

1) Прізвище, ім`я шахістів англійською мовою (тренера, супроводжуючої особи та інше – тільки тих, хто їде на турнір).
2) ID FIDE.
3) № закордонного паспорту, термін дії паспорта.
4)вказати дату та місце народження.
5) Надати інформацію про умови проживання та тип номера (1, 2-х місний). З ким бажаєте проживати.
6) Інформацію про прибуття та від`їзд (дата, час, №№ рейсів, звідки прибуває рейс).
Звертаємо увагу на необхідність вирішення візових проблем та питань пов’язаних з вакцинацією від COVID.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
УВАГА!

......

До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з класичних шахів серед юніорів та дівчат до 20 років (Гандінагар, штат Гуджарат, Індія, 1 – 14 червня 2024 року).
Для заявки на участь у чемпіонаті необхідно надати до офісу ФШУ до 28 квітня 2024 року (rating@ukr.net , olegtovchyga@ukr.net) таку інформацію:

1) Прізвище, ім`я шахістів англійською мовою (тренера, супроводжуючої особи та інше – тільки тих, хто їде на турнір).
2) ID FIDE.
3) № закордонного паспорту, термін дії паспорта.
4)вказати дату та місце народження.
5) Надати інформацію про умови проживання та тип номера (1, 2-х місний). З ким бажаєте проживати.
6) Інформацію про прибуття та від`їзд (дата, час, №№ рейсів, звідки прибуває рейс).
Звертаємо увагу на необхідність вирішення візових проблем та питань пов’язаних з вакцинацією від COVID.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
8 квітня 2024 р.

......
Чемпіонат України з шахів (класичні шахи, рапід та бліц) серед ветеранів буде проведено з 18 по 26 травня 2024 року в м. Одеса за адресою: вул. Дідріхсона, 4 у приміщенні головного корпусу Одеської Державної академії будівництва та архітектури.
Змагання проводяться за швейцарською системою у 9 турів у двох окремих турнірах за віковими категоріями "50+" та "65+".
 
 
5 квітня 2024 р.

На фото: У грі Анна Музичук
У Торонто стартували турніри претендентів та претенденток на матчі з чемпіонами світу.
В обох секціях по 8 учасників, які зіграють один з одним у два кола.
Серед учасниць турніру претенденток і українка Анна Музичук.
У першому турі А.Музичук зіграла унічію з Н.Салімовой з Болгарії.

Відеотрансляція
 
 
5 квітня 2024 р.

......
Чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат до 8 років.
10-19 травня 2024 р., м.Вінниця, Театральна,24 МДЮСШ №6.
Директор чемпіонату: Микола Боднар, (097) 275 9589, email: bodnarchessvin@gmail.com
Головний суддя: Олег Товчига (067) 660 9785, email: olegtovchyga@ukr.net – реєстрація (прохання вказати: Прізвище, імя, повну дату народження, розряд і область, прізвище,імя, по-батькові тренера (двох якщо є)).
 
 
1 квітня 2024 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 квітня 2024 року.
У світову сотню входять 5 шахістів України: Павло ЕЛЬЯНОВ (2706), Андрій ВОЛОКИТІН (2674), Юрій КРИВОРУЧКО (2654), Антон КОРОБОВ (2651), Руслан ПОНОМАРЬОВ (2646).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 5 представниць України: Анна МУЗИЧУК (2520), Марія МУЗИЧУК (2510), Юлія ОСЬМАК (2459), Анна УШЕНІНА (2418), Наталя БУКСА (2394).
У списку ста найсильніших юнаків 5 українців: Ігор САМУНЕНКОВ, Святослав БАЗАКУЦА, Олексій БІЛИЧ, Владислав ЛАРКІН, Дмитро КУШКО.
У сотні найсильніших дівчат 2 українки: Єлизавета ГРЕБЕНЩИКОВА, Анастасія ГНАТИШИН. 
! Оновлено також національний рейтинг-лист.
 
 
31 березня 2024 р.

......
У столиці України, традиційно, у третій декаді березня вже 32-й раз відбувся шаховий фестиваль «Київська весна» - меморіал Сергія Шистарьова – великого ентузіаста шахів, дитячого тренера, засновника та організатора цього змагання. І хоч, на превеликий жаль, його вже не має серед нас, його справу в останні роки підхопив й успішно реалізує міжнародний майстер, директор «Шахової школи» Дмитро Семенов.
Незважаючи на російську агресію та ракетні обстріли Києва, цьогорічний фестиваль, як і попередні роки, пройшов у Оболонському районі столиці у просторому спортивному залі 219-ї школи. Декілька разів прийшлось скористатися шкільним бомбосховищем, що не вплинуло на успіх фестивалю, який було проведено при підтримці Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, Федерацій шахів України та Києва.
У програмі фестивалю відбулося три окремих турніри з класичних шахів — Опен “А”, в якому взяли участь 143 шахісти, в тому числі 3 гросмейстери, 4 міжнародних майстри, 8 майстрів ФІДЕ, Турнір “В” (34 учасники до 20 років) та Турнір “С” (58 учасників віком до 12 років).Окрім “класики” пройшов найбільш представницький у рамках фестивалю турнір з швидких шахів (180 учасників) та бліц-турнір (144 учасники).
Результати:
Турнір “А” - 1.СЕРГЕЄВ Володимир (GM), 2.ШИШКІН Вадим (GM), ЛАПТІЙ Назар (FM) — усі по 7 очок.
Турнір “В” - 1.ЛЕМБА Альберт — 7,5 очок, 2.СЕНЬКО Роман — 7, 3.ГРАБОВСЬКИЙ Гліб — 6,5.
Турнір “С” - 1.КОРСУН Тимофій, 2.ШТРИКУН Олександр, 3.ВОЛОСЮК Михайло — усі по 7 очок.
Турнір “D” (рапід) — 1. АНДРЕЄВ Едуард (GM), 2.ПАВЛОВ Сергій (IM), БРОДСЬКИЙ Михайло (GM) — усі по 7,5 очок.
Турнір “Е” (бліц) — 1.СТАРОЖИЛОВ Леонід (FM) - 9 очок, 2.КИСЛІНСЬКИЙ Олексій (GM), 3.СЕРГЕЄВ Володимир (GM) - по 8,5 очок.
Змагання пройшли при читкій роботі суддівської колегії під керівництвом провідного шахового судді ФШУ, міжнародного арбітра О.Г.Товчиги.
 
 
25 березня 2024 р.

......
Заслуженому майстру спорту,
міжнародному гросмейстеру
Літинській М.І.
Шановна Марто Іванівно!
Від імені Федерації шахів України щиро поздоровляю Вас із знаменним ювілеєм!
Ми знаємо та цінуємо Вас як видатну шахістку, яскраву особистість, прекрасну жінку.
Ми пам’ятаємо Ваші видатні досягнення у претендентських матчах за звання чемпіонки світу, шахових олімпіадах, чемпіонатах світу та Європи, Радянського Союзу та України, численних міжнародних змаганнях, які сприяли піднесенню авторитету українських шахів та популяризації нашого улюбленого виду спорту, Ваша відданість шахам, високий професіоналізм, скромність і тактовність є прикладом для усіх шахістів.
Бажаємо Вам, шановна Марто Іванівно, міцного здоров’я, щастя, любові, добра і добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.
Із щирою повагою,  Президент ФШУ В.В.Капустін
 
 
21 березня 2024 р.

......

Федерації шахів України та Одеської області, колегія суддів ФШУ  щиро вітають міжнародного арбітра, члена президії колегії суддів ФШУ, міжнародного майстра Довженко Віктора Олександровича з нагоди його 70-річчя та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, щастя, добра і добробуту, оптимізму та гарного настрою, довголітнього служіння улюбленісй справі.
 
 
16 березня 2024 р.

......
Указом Президента України №159/2024 "Про відзначення державними нагородами України членів національної збірної команди України на ХХ зимових Дефлімпійських іграх" зокрема нагороджено:

Орденом "За заслуги" І ступеня
БАКЛАНОВУ Тетяну Германівну — чемпіонку та срібну призерку з шахів.

Орденом княгині Ольги ІІ ступеня
ГОНЧАР Світлану Яківну — чемпіонку з шахів,
МИРОНЕНКО Наталю Владиславівну — чемпіонку та срібну призерку з шахів.

Медаллю "За працю і звитягу"
АБЛОГІНУ Інгу Едуардівну — бронзову призерку з шахів,
БІЛОГО Вадима Борисовича — бронзового призера з шахів,
ЗАБОЛОТНОГО Володимира Анатолійовича — бронзового призера з шахів, КОВАЛЕНКА Володимира Миколайовича — срібного призера з шахів,
КОЛБА Дениса Вікторовича — бронзового призера з шахів,
ЛЯНГУЗОВУ Аліну Євгенівну — бронзову призерку з шахів,
ОВЧАРОВА Тараса Сергійовича — срібного призера з шахів,
ОСИПОВУ Альону Володимирівну — бронзову призерку з шахів, ФІЛІППСЬКИХ Олексія Олександровича — срібного призера з шахів.
Наші вітання олімпійцям!

 
 
12 березня 2024 р.

......

Україна перша на Дефлімпіаді-2023!

В заключний день змагань переможну золоту крапку поставила жіноча шахова команда.
Склад чемпіонської команди Україна-1: Бакланова Тетяна (Донецька обл.), Мироненко Наталя (Полтавська обл.), Гончар Світлана(Одеська обл.).
Вітаємо нашу збірну з перемогою!

 
 
12 березня 2024 р.

......
12 березня виповнюється 25 років з часу створення першого у світі закладу підготовки шахових композиторів – «Авторської школа Валентини Руденка з шахової композиції». Ініціатором створення авторської школи був виконавчий директор шахової федерації Дніпропетровської області Євген Мігдал. 12 березня 1999 року в Дніпрі на відкритті школи були присутні провідні шахові композитори України, керівники області, представники ЗМІ.
З привітанням до присутніх у тоді ще існуючому міському шаховому клубі звернувся відомий політик, на той час кандидат у президенти України Олександр Олександрович Мороз.
Членами авторської школи стали майже всі провідні шахові композитори України. Авторською школою проводились численні НТЗ для підготовки до чемпіонатів світу, турніри зі складання та розв’язування шахових композицій, що безумовно сприяло високим досягненням українських композиторів на міжнародній арені.
 
 
10 березня 2024 р.

......
На фото: Анна Городна та Олексій Наконечний
У Львові фінішував чемпіонат України серед юнаків та дівчат у віковій категорії до 10 років.
Золотими дублями відзначились Олексій Наконечний, який переміг у класичних шахах (8 очок з 9) та у бліц-турнірі, втративши тільки пів-очка, та Анна Городна – чемпіонка у турнірах з класичних шахів з майже абсолютним результатом (8,5 з 9) та з швидких шахів (8 з 9).
На додачу, Анна виборола срібло у бліц-турнірі.
 
КЛАСИЧНА ГРА
Юнаки:
1.НАКОНЕЧНИЙ Олексій (Львівська обл.)-8;
2.ЄВСЄЄВ Ярослав (Черкаська обл.)-7,5;
3.ГАВРИЛОВ Олексій (Львівська обл.)-7;
4,5 - ХАНАС Маркіян та ФАРКАШ Денис – по 6,5 очок.
Дівчата:
1.ГОРОДНА Анна (Львська обл.)-8,5;
2.КРАВЧУК Дарʼя (Київська обл.)-7;
3.МОЛЧАНОВА Тетяна (Львівська обл.)-6,5;
4.КІНАШ Марія (Львівська обл.)-6.5.
ШВИДКА ГРА
Юнаки:
1.ЄВСЄЄВ Ярослав (Черкаська обл.)-8;
2.ОСІНЧУК Лука (Львівська обл.)-7,5;
3.КУЧЕР Артем (Вінницька обл.)-7;
3.ХАНАС Маркіян (Львівська обл.)-7;
5-6 -ШИГІН Даніїл та ФУРДА Богдан по 7 очок.
Дівчата:
1.ГОРОДНА Анна (Львська обл.)-8;
2.ТУНИК Анастасія (Київ)-7;
3.РИЖЕНКОВА Вікторія (Львівська обл.)-7;
4.КРАВЧУК Дарʼя-7.
БЛИСКАВИЧНА ГРА
Юнаки:
1.НАКОНЕЧНИЙ Олексій (Львівська обл.)-10,5;
2.ЄВСЄЄВ Ярослав (Черкаська обл.)-6,5;
3.ДМИТРУК Артем (Волинська обл.)-8;
4-7 - ОСІНЧУК Лука, ФУРДА Богдан, КУЧЕР Артем, ГУЖА Ілля по 7 очок.
ДІВЧАТА:
1.КРАВЧУК Дарʼя (Київська обл.)-8,5
2.ГОРОДНА Анна (Львська обл.)-8,5;
3.КАЦЮБА Ярина (Львівська обл.)-8,5;
4.КІНАШ Марія (Львівська обл.)-8.
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків і тренерів!
 
 
9 березня 2024 р.

......
Президенту федерацій шахів
Дніпропетровської області
та м. Дніпро
Маркову О.М.
Шановний Олексію Михайловичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із прекрасним ювілеєм – 40-річчям від дня народження!
Починаючи з 2018 року, Ви успішно керуєте шаховими федераціями Дніпропетровської області та м. Дніпро. За цей відносно короткий термін Ви зуміли повністю реорганізувати їх шахову структуру та внести вагомий внесок у її життєдіяльність, істотно активізувавши шахову роботу в області та в її Центрі. Навіть у важкі часи нашої держави під час російської агресії Ви успішно провели та проводите цілу низку міських, обласних і національних змагань та надаєте суттєву підтримку юним талантам Дніпропетровщини.
Впевнений, що Ваш організаційний потенціал, життєвий та професійний досвід, невичерпна енергія й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів.
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, невичерпного оптимізму, гарного настрою, подальших життєвих успіхів, довгих років служіння нашій улюбленій справі!  
З глибокою повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін.

 
 
УВАГА!

......
У В А Г А !
Суддівською колегією та оргкомітетом чемпіонатів України серед юнаків та дівчат до 10 років внесено зміни до Регламенту змагань:
Чемпіонати України з швидкої гри буде проведено 9 березня 2024 року:
1-й тур змагань юнаків – 10.00 9 березня 2024 року;
1-й тур змагань дівчат – 15.00 9 березня 2024 року.
Чемпіонати України з бліцу буде проведено 10 березня 2024 року:
1-й тур змагань юнаків та дівчат – 10.00 10 березня 2024 року.
Реєстрація для участі у змаганнях з швидкої гри та бліцу завершується о 9.40 9 березня 2024 року!
Суддівська колегія, Організаційний комітет.

 
 
2 березня 2024 р.

......
У Львові стартував чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 10 років з класичних, швидких та блискавичних шахів.
Перші нагороди будуть розіграні у змаганнях з класичних шахів, які пройдуть з 2 по 8 березня. На старт вийшли 64 юнаки та 30 дівчат.
По закінченні "класики" будут проведені чемпіонати з блискавичних та швидких шахів.
 
 
2 березня 2024 р.

......

Федерації шахів України та Вінницької області, колегія суддів ФШУ з глибоким сумом сповіщають, що на 75-му році  пішов з життя колишній багаторічний аступник директора Вінницької шахової школи, суддя національної категорії, кандидат у майстри спорту Дорофеєв Станіслав Миколайович та висловлюють щире й глибоке співчуття його рідним та близьким.
 
 
1 березня 2024 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 березня 2024 року.
У світову сотню входять 5 шахістів України: Павло ЕЛЬЯНОВ (2706), Андрій ВОЛОКИТІН (2667), Антон КОРОБОВ (2662), Юрій КРИВОРУЧКО (2654), Руслан ПОНОМАРЬОВ (2646).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 5 представниць України: Анна МУЗИЧУК (2520), Марія МУЗИЧУК (2510), Юлія ОСЬМАК (2452), Анна УШЕНІНА (2415), Наталя БУКСА (2388).
У списку ста найсильніших юнаків 5 українців: Ігор САМУНЕНКОВ, Святослав БАЗАКУЦА, Владислав ЛАРКІН, Дмитро КУШКО, Олексій БІЛИЧ.
У сотні найсильніших дівчат 2 українки: Єлизавета ГРЕБЕНЩИКОВА, Анастасія ГНАТИШИН. 
! Оновлено також національний рейтинг-лист.
 
 
25 лютого 2024 р.

......

25 лютого Олексію Івановичу Косікову (25.02.1949 - 07.03.2023), майстру спорту СРСР та України, заслуженому тренеру України, який підготував 10 міжнародних гросмейстерів, шаховому літератору, виповнилось би 75 років.
 
 
24 лютого 2024 р.

......

Федерації шахів України та Сумської області, колегія суддів ФШУ з глибоким сумом сповіщають, що на 73-му році  пішов з життя відомий український шаховий суддя, міжнародний арбітр, дитячий тренер, кандидат у майстри спорту Полеський Сергій Олександрович та висловлюють щире й глибоке співчуття його рідним та близьким, його учням.
 
 
УВАГА!

......
До уваги українських шахісток, які бажають взяти участь у 24-му чемпіонаті Європи з класичних шахів серед жінок (Родос, Греція, 18 – 30 квітня 2024 року).
 
Для заявки на участь у чемпіонаті необхідно надати до офісу ФШУ до 17 лютого 2024 року (rating@ukr.net , olegtovchyga@ukr.net) таку інформацію:
1) Прізвище, ім`я шахістки англійською мовою (тренера, супроводжуючої особи та інше – тільки тих, хто їде на турнір).
2) ID FIDE.
3) № закордонного паспорту.
5) Надати інформацію про умови проживання та тип номера (1, 2-х місний). З ким бажаєте проживати.
6) Інформацію про прибуття та від`їзд (дату).
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
УВАГА!

......
До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з швидких (рапіду) та блискавичних (бліц) шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10 та 12 років (Дуррес, Албанія, 25 – 29 квітня 2024 року).

Для заявки на участь у чемпіонаті необхідно надати до офісу ФШУ до 20 лютого 2024 року (rating@ukr.net , olegtovchyga@ukr.net) таку інформацію:
1) Прізвище, ім`я шахіста англійською мовою (тренера, супроводжуючої особи та інше – тільки тих, хто їде на турнір), дату народження.
2) ID FIDE.
3) Необхідність отримання візи. Власники біометричних паспортів мають право відвідувати Албанію при наявності страхового полісу.
4) Турнір, у якому бажаєте взяти участь (юнаки, дівчата, 8, 10, 12 р.).
5) Надати інформацію про умови проживання та тип номера (1, 2-х місний, 3-х місний і т.д.).З ким бажаєте проживати. Дату заїзду та виїзду з готелю.
6) Інформацію про прибуття та від`їзд (дату, час, №№ рейсів).
Реєстрація буде здійснюватися в онлайн режимі і при найменшій відсутності даних не буде здійснюватися.
Виконавча дирекція ФШУ

 
 
18 лютого 2024 р.

......
19 лютого настає 100-та річниця від дня народження видатного шахіста, шахового літератора, теоретика, тренера, міжнародного гросмейстера  Давида Іоновича Бронштейна (19 лютого1924, Біла Церква—05.12.2006, Мінськ) - вихованця шахового клубу Київського палацу піонерів під керівництвом Олександра Константинопольського, срібного призера чемпіонату України 1940 р., дворазового чемпіона СРСР, чотириразового чемпіона всесвітніх шахових олімпіад та дворазового чемпіона Європи у складі збірних команд Радянського Союзу, переможця двох міжзональних турнірів на першість світу, претендента на звання чемпіона світу у матчі з М.М.Ботвинником (1951 р.).
 
 
14 лютого 2024 р.

......
На суддівській сторінці сайту ФШУ розміщено переклад нової редакції Положення про Тай-брейки ФІДЕ, що набирає чинності з 1 квітня 2024 року.
Переклад виконано міжнародним арбітром, кандидатом технічних наук Боданкіним Л.М.
Редагування – міжнародними арбітрами Товчигою О.Г. та Гнипом Ю.П.
 
 
10 лютого 2024 р.

......
Дитячо-юнацька комісія ФШУ оголошує тендер на проведення VI літньої Гімназіади України з шахів у 2024 році.
Для участі в тендері необхідно заповнити заявку та надіслати її скановану копію на е-mail: rating@ukr.net та martynkov@ukr.net.
Остаточна дата подання заявки - 19 лютого 2024 року. Мінімальний заявочний призовий фонд 20 тис. грн.
 
 
8 лютого 2024 р.

......
Шановне шахове братство!
Щиро дякую усім, хто підтримав мене у скрутну годину матеріально та морально! Ваша підтримка дозволила створити психологічний настрій, який сприяв швидкому процесу лікування та оздоровлення та надихає мене на подальшу продуктивну роботу на користь українських шахів.
Найближчим часом планую повністю повернутися до роботи.
Товчига Олег – член Виконкому ФШУ.

 
 
3 лютого 2024 р.

......

Федерація шахів України щиро вітає із знаменним ювілеєм вихованку українських шахів, зараз - німецьку шахістку, чемпіонку України з шахів 1996 року серед жінок, міжнародного гроссмейстера Тетяну Михайлівну Меламед та бажає їй здоров’я, щастя, успіхів у житті та шахах.

 
 
УВАГА!

......
До уваги українських шахісток, які бажають взяти участь у 24-му чемпіонаті Європи з класичних шахів серед жінок (Родос, Греція, 18 – 30 квітня 2024 року).
 
Для заявки на участь у чемпіонаті необхідно надати до офісу ФШУ до 17 лютого 2024 року (rating@ukr.net , olegtovchyga@ukr.net) таку інформацію:
1) Прізвище, ім`я шахістки англійською мовою (тренера, супроводжуючої особи та інше – тільки тих, хто їде на турнір).
2) ID FIDE.
3) № закордонного паспорту.
5) Надати інформацію про умови проживання та тип номера (1, 2-х місний). З ким бажаєте проживати.
6) Інформацію про прибуття та від`їзд (дату).
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
1 лютого 2024 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 лютого 2024 року.
У світову сотню входять 5 шахістів України: Павло ЕЛЬЯНОВ (2699), Антон КОРОБОВ (2666), Андрій ВОЛОКИТІН (2663), Юрій КРИВОРУЧКО (2657), Руслан ПОНОМАРЬОВ (2647).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 5 представниць України: Анна МУЗИЧУК (2520), Марія МУЗИЧУК (2510), Юлія ОСЬМАК (2452), Анна УШЕНІНА (2415), Наталя БУКСА (2388).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українців: Ігор САМУНЕНКОВ, Владислав ЛАРКІН, Святослав БАЗАКУЦА, Дмитро КУШКО.
У сотні найсильніших дівчат 2 українки: Єлизавета ГРЕБЕНЩИКОВА, Анастасія ГНАТИШИН. 
! Оновлено також національний рейтинг-лист.
 
 
23 січня 2024 р.

......
На сторінці колегії суддів ФШУ розміщено нову редакцію Рейтингового регулювання ФІДЕ, що набирає чинності з 1 березня 2024 року.
Переклад здійснено секретарем президії колегії суддів ФШУ міжнародним арбітром Городиським О.О., Редагування - голова президії колегії суддів ФШУ міжнародний арбітр Товчига О.Г.
Також оновлені списки Президії колегії суддів, списку суддів та суддів першої категорії.
 
 
20 січня 2024 р.

......
Президенту федерації шахів
Київської області
Кавиліну О.А.
Шановний Олексію Анатолійовичу!
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із прекрасним ювілеєм – 40-річчям від дня народження!
За відносно невеликий термін керівництва Київською обласною федерацією Ви зуміли внести вагомий внесок в її життєдіяльність, суттєво активізувавши її роботу. Та увага, яку Ви приділяли та приділяєте розвитку особливо дитячо-юнацьких шахів не залишилась поза увагою шахової громадськості України. Навіть у важкі часи нашої держави під час російської агресії ви зуміли знайти можливості підтримки юного таланту, члена Вашої федерації 14-річного Ігоря Самуненкова, який став зараз наймолодшим гросмейстером світу.
Впевнений, що Ваш організаційний потенціал, життєвий та професійний досвід й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів.
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, невичерпного оптимізму, гарного настрою, довгих років служіння нашій улюбленій справі!  
З щирою повагою, Президент ФШУ В.В. Капустін

 
 
16 січня 2024 р.

......
16 січня гросмейстеру СРСР, учаснику 5-ти фіналів чемпіонатів Радянського Союзу (1967 рік - розподіл 3-5 місць), дворазовому срібному призеру   чемпіонатів України, чемпіону Києва, члену збірної команди УРСР, тренеру, колишньому Голові федерації шахів України (1970-1974), директору Республіканської шахово-шашкової школи «Школа гросмейстерів» Ігорю Володимировичу Платонову (16.01.1934 – 13.11.1994) виповнилось би 90 років.
 
 
15 січня 2024 р.

......
Заслуженому тренеру України,
сеньору-тренеру ФІДЕ,
міжнародному майстру
В.О.Грабінському
Шановний Володимире Олександровичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із славним ювілеєм – 50-річчям від дня народження!
Ви, відомий в Україніі за її межами, тренер, педагог, шаховий майстер і літератор, вихованець Львівської шахової школи, з честю продовжуєте її славнозвісні традиції. Як вихователь цілої низки відомих гросмейстерів, майстрів та тренерів, чемпіонів та призерів шахових олімпіад, світу, Європи та Україхни все своє свідоме життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри у рідній Львівщині та в усій Україні.
Своїми відданістю справі, високим професіоналізмом, ерудицією, скромністю та тактовністю Ви заслужили велику повагу й вдячність шахової громадськості України.
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, нових успіхів у справі виховання талановитої шахової молоді.                
З щирою повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін.

 
 
14 січня 2024 р.

......
Закінчився жіночий Чемпіонат Європи з рапіду та бліцу, серед учасниць якого були й 10 представниць України.
Перші нагороди були розіграні у бліц-турнірі. Серед наших найкраще виступили Юлія Осьмак та Анна Ушеніна, в активі яких по 9,5 очок з 13 можливих та 4 й 6 місця відповідно. Саме ці шахістки серед українок були кращими й у рапіді, але з більш скромними здобутками — Ушеніна з 7,5 очками в 11 турах посіла 9 місце, Осьмак з 7 очками 14-та.
Решта українок в обох турнірах посіли місця від 20-го та нижче.
 
 
11 січня 2024 р.

......
Федерація шахів України та Івано-Франківської області з глибоким сумом повідомляє, що на 74 році пішов з життя багаторічний президент обласної федерації, майстер спорту з шахів за листуванням, суддя національної категорії, тренер Василь Іванович Палагіцький (01.07.1950- 11.01.2024) та висловлюють щирі й глибокі співчуття його рідним та близьким.
 
 
10 січня 2024 р.

......
До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з швидких (рапіду) та блискавичних (бліц) шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10 та 12 років (Дуррес, Албанія, 25 – 29 квітня 2024 року).

Для заявки на участь у чемпіонаті необхідно надати до офісу ФШУ до 20 лютого 2024 року (rating@ukr.net , olegtovchyga@ukr.net) таку інформацію:
1) Прізвище, ім`я шахіста англійською мовою (тренера, супроводжуючої особи та інше – тільки тих, хто їде на турнір), дату народження.
2) ID FIDE.
3) Необхідність отримання візи. Власники біометричних паспортів мають право відвідувати Албанію при наявності страхового полісу.
4) Турнір, у якому бажаєте взяти участь (юнаки, дівчата, 8, 10, 12 р.).
5) Надати інформацію про умови проживання та тип номера (1, 2-х місний, 3-х місний і т.д.).З ким бажаєте проживати. Дату заїзду та виїзду з готелю.
6) Інформацію про прибуття та від`їзд (дату, час, №№ рейсів).
Реєстрація буде здійснюватися в онлайн режимі і при найменшій відсутності даних не буде здійснюватися.
Виконавча дирекція ФШУ

 
 
8 січня 2024 р.

......
До уваги шахових організаторів та суддів!
Президія колегії суддів ФШУ інформує про затвердження третьою Радою ФІДЕ нових редакцій «Рейтингової системи ФІДЕ» та «Титульного регулювання ФІДЕ».
Вказані документи діють з 1 січня 2024 року. Президія колегії суддів ФШУ планує найближчим часом з дійснити переклад та редагування вказаних документів для розміщення на суддівській сторінці сайту ФШУ.
Нагадуємо, що юридичну силу мають тільки англійські тексти документів.
Президія колегії суддів ФШУ

 
 
8 січня 2024 р.

......
Федерація шахів України та Одеської області, комісія з шахової композиції ФШУ з глибоким сумом повідомляють, що 8 січня на 87-му році пішов з життя видатний шаховий композитор України, міжнародний майстер, міжнародний арбітр, гросмейстер України з шахової композиції, заслужений майстер спору України, чотириразовий чемпіон світу з шахової композиції у складі команди СРСР, чемпіон та триразовий срібний призер чемпіонатів світу з шахової композиції у складі команди України, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України в особистому та командному заліках, багаторічний (2010 – 2018) головний редактор журналу «Проблеміст України», автор книг з шахової композиції Юрій Маркович Гордіан (24.03.1937 – 08.01.2024) та висловлюють щирі та глибокі співчуття його рідним та близьким.
 
 
5 січня 2024 р.

......
Європейська шахова федерація спільно з Англійською шаховою федерацією запрошує національні Європейські шахові федерації взяти участь у online Європейській молодіжній Лізі Націй, яка пройде з 17 січня по 13 березня 2024 року на online платформі Tornelo.
Командні змагання, окремо серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 10, 14, 18 років народження.
 
 
4 січня 2024 р.

......
Починаючи з 2008 року за ініціативи заслуженого майстра спорту України та заслуженого тренера України Валентина РУДЕНКА щорічно 4 січня відзначається Міжнародний день шахової композиції. На честь цього свята Дніпровська міська федерація шахової композиції та редакція журналу «Проблеміст України» провели міжнародний турнір «ЗА ТОРЖЕСТВО МІЖНАРОДНОГО ПРАВА», присвячений Дню шахової композиції.
У турнирі взяли участь 100 авторів з 26 країн світу. Підсумки турніру оголошені в День шахової композиції та з ними можна ознайомитись за посиланням
Організатори щиро вдячні всім учасникам турніру, які своєю участю підтвердили свою відданість принципам міжнародного права. Особлива вдячність шаховим композиторам, які висловили підтримку українському народові.
Турнір «За торжество міжнародного права» було оголошено під час війни, коли в результаті брутальної агресії російської імперії проти нашої країни була фактично знищена структура міжнародного права, яка створювалась спільними зусиллями світу після Другої світової війни. На такому тлі для виживання України та світової цивілізації вкрай важливо, щоб якнайшвидше була відновлена справедливість, з аснована на фундаментальних принципах міжнародного права. Проведений турнір – це маніфест солідарності шахових композиторів світу з українськими шаховими композиторами.
Щиро вітаємо всіх шахових композиторів з Міжнародним днем шахової композиції!
 
 
1 січня 2024 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 січня 2024 року.
У світову сотню входять 5 шахістів України: Павло ЕЛЬЯНОВ (2704), Антон КОРОБОВ (2663), Андрій ВОЛОКИТІН (2663), Юрій КРИВОРУЧКО (2650), Руслан ПОНОМАРЬОВ (2647).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 5 представниць України: Анна МУЗИЧУК (2525), Марія МУЗИЧУК (2510), Юлія ОСЬМАК (2450), Анна УШЕНІНА (2415), Наталя БУКСА (2388).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українеців: Ігор САМУНЕНКОВ, Владислав ЛАРКІН, Святослав БАЗАКУЦА, Дмитро КУШКО.
У сотні найсильніших дівчат 2 українки: Єлизавета ГРЕБЕНЩИКОВА, Анастасія ГНАТИШИН. 
! Оновлено також національний рейтинг-лист.
 

© Федерація шахів України (2003-2024 рр.)
При використанні матеріалів посилання на www.ukrchess.org.ua обов'язкове!