|
Архів новин 2015 р.
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 січня 2016 року.
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2844). Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2760), який посідає 13 місце. Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 8 шахістів України: Павло Ельянов (2760), Руслан Пономарьов (2712), Антон Коробов (2710), Василь Іванчук (2710), Юрій Криворучко (2695), Олександр Моісеєнко (2673), Олександр Арещенко (2671), Захар Єфіменко (2656). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2554 - третя позиція!), Анна Музичук (2537), Наталя Жукова (2484), Анна Ушеніна (2450), Інна Гапоненко (2393), Тетяна Василевич (2380). У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник. У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Наталія Букса, Марія Танцюра та Олена Мартинкова.
В ОАЕ закінчився турнір Al Ain Classic 2015.
Одразу п'ятеро українських шахістів із 6,5 очками поділили місця з 2 по 10. За додатковими показниками Ю.Криворучко посів 5 місце, О.Арещенко - 6, М.Олексієнко - 7, М.Кравців - 8, З.Єфіменко - 10. Інші українці показали такі результати: В.Онищук - 12 (6 очок), Ю.Кузубов - 30 (5,5), О.Ковчан - 42 (5), Е.Гасанов (5), В.Нєвєров - 54 (5). Перемогу зі значним відривом (8 очок з 9) здобув китайський гросмейстер Ван Хао.
У Катарі закінчився турнір Qatar Masters Open-2015.
З п'ятьох українських шахістів найкращий результат показав Василь Іванчук, який здобув 6,5 очок з 9 можливих, що дало йому змогу поділити місця з третього по сьоме. За додатковими показниками Іванчук посів сьоме місце. Інші наші шахісти показали такі результати: Р.Пономарьов-12 місце (6 очок), А.Коробов-31 (5,5), О.Моісеєнко-50 (5,0), Н.Жукова-88 (4,0). А перемогу здобув Магнус Карлсен із 7 очками.
Інтервью старшого тренера жіночої збірної команди України Михайла Бродського.
Старший тренер жіночої збірної команди України Михайло Бродський напередодні нового року проаналізував виступ українських шахісток у 2015 році, розповів про найближчі перспективи збірної та про шанси Марії Музичук у матчі проти Хоу Іфань.
У Катарі розпочався один з найсильніших (якщо не найсильніший) у шаховій історії, опенів, в якому, крім чемпіона світу М.Карлсена (2834),
беруть участь ще 70 гросмейстерів, рейтинг 16 з яких перевищує 2700.
Наших – п’ятеро: А.Коробов (2713), В.Іванчук та Р.Пономарьов (2710), О.Моісеєнко (2689) і Н.Жукова (2488). Вже в першому турі сенсаційну нічию з чинним чемпіоном світу зробила чорними грузинка Ніно Баціашвілі. Змагання триватимуть 9 турів і фінішують 29 грудня.
Вадим Разін - бронзовий призер чемпіонату Європи з швидких шахів!
Приємною несподіванкою завершився у Мінську чемпіонат Європи 2015 р. з рапіду. 25-річний кандидат у майстри з Хмельницького Вадим Разін у дводенній 11-туровій боротьбі, в якій взяли участь 760 шахістів, з 9 очками поділив 3-10 місця з такими відомими гросмейстерами як Давід Навара (Чехія), Ілля Смірін (Ізраіль), Тигран Петросян (Вірменія) та інш. Додаткові показники вивели нашого шахіста на третє місце. А чемпіоном з 10 очками став Іван Попов (Росія), срібло у вірменського гросмейстера Гранта Мелкумяна.
Наші вітання бронзовому призеру чемпіонату Європи з рапіду!
Відбулася нарада дитячо-юнацької комісії (ДЮК) ФШУ.
Розглядались питання про регламент проведення дитячих чемпіонатів України у 2016 році, про місця проведення наступних змагань у 2016 році, про персональні права участі у фінальних змаганнях.
Чемпіонат Європи зі швидких та блискавичних шахів.
У Мінську розпочинається чемпіонат Європи зі швидких та блискавичних шахів. У бліц-турнірі зіграють 56 представників України. Всього в турнірі візьме участь 661 шахіст. В турнірі зі швидких шахів візьмуть участь 792 гравці, зокрема 60 українців. Обидва турніри складаються з 11 турів. Бліц-турнір пройде у п’ятницю, 18 грудня, турнір зі швидких шахів відбуватиметься протягом двох днів - 19 та 20 грудня.
Детальніше: Офіційний сайт
Анастасія Рахмангулова та Андрій Волокітін стали переможцями фіналів чемпіонату України.
У жіночому турнірі Анастасія Рахмангулова посіла одноосібне перше місце із 6,5 очками з 9 можливих. По 6 очок набрали Ольга Калініна та Юлія Осьмак, які посіли друге та третє місця відповідно. На чоловічому турнірі одразу троє шахістів вибороли по 7 очок. За додатковими показниками переможцем став Андрій Волокітін, другий - Мартин Кравців, Захар Єфіменко у підсумку третій. Вітаємо переможців!
Ветеранська комісія ФШУ висловлює подяку за організацію всеукраїнських шахових турнірів серед ветеранів у 2015 році:
- Шаховій федерації Миколаївської області, персонально Хамзіну Руслану Абузаровичу, за всеукраїнські ветеранські ігри пам'яті М.М. Бака; - Шаховій федерації Сумської області, персонально Тимошенко Миколі Єгоровичу, за чемпіонат України серед ветеранів; - Клубу «Шахрад» Харківського національного університету радіоелектроніки, персонально Кіктеву Григорію Сильвестровичу, за Кубок України з швидких і блискавичних шахів. Вітаємо всіх колег ветеранів-шахістів з наступаючими новорічними та різдвяними святами і закликаємо до активної організації проведення та участі у шахових змаганнях в наступаючому 2016 році! Ветеранська комісія ФШУ
Василь Іванчук став переможцем рапід-турніру "ACP Мастерс" (м.Ашдод, Ізраїль).
Учасники турніру були поділені на дві групи - “А” та “В”. Іванчук із 3,5 очками посів перше місце у групі “В” і вийшов до півфіналу разом із французом Етьєном Бакро (3 очки). Павло Ельянов, який також грав у групі “В” поділив 3-5 місця. У півфіналі Іванчук у двох партіях переміг Яна Нєпомнящего (Росія) 1,5-0,5. У другому півфіналі Бакро на тай-брейку здолав опір Бориса Гельфанда (Ізраїль) із рахунком 3-2. У фінальній серії проти Етьєна Бакро Іванчук переміг у перших двох партіях, а третю зіграв унічию, здобувши перемогу із загальним рахунком 2,5 - 0,5. Вітаємо Василя Іванчука з перемогою!
7 грудня у м.Дніпропетровську розпочалися півфінали чемпіонатів України 2016 р. з класичних шахів серед юнаків та дівчат віком до 16 років.
У турнірах беруть участь 34 юнаки та 18 дівчат з багатьох регіонів України. Усього буде зіграно 9 турів. Змагання триватимуть до 14 грудня.
Федерація шахів України щиро вітає члена виконкому ФШУ, голову комісії ветеранів шахового спорту,
першого заступника Дніпропетровської обласної федерації шахів, майстра спорту з шахів Чернова Євгена Абрамовича
з 65-річчям з дня народження та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, щастя, успіхів в улюбленій шаховій справі!
Слідом за чоловіками свої фінальні баталії сьогодні розпочинають українські шахістки.
Вчора у м.Львові відбулося урочисте відкриття та жеребкування жіночого фіналу. Отже, у першому турі зійдуться: Інна Гапоненко - Ліза Соловйова, Наталя Букса - Євгенія Долуханова, Анастасія Рахмангулова - Мирослава Грабінська, Анастасія Гуцко - Катерина Должикова, Юлія Осьмак - Ольга Калініна. В чоловічому турнірі після двох турів без втрат залишаються Олександр Ковчан та Юрій Кузубов. На пів-пункти менше має Олександр Арещенко.
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 грудня 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2834).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2763), який посідає 13 місце. П'ятеро українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2763), Антон Коробов (2713), Юрій Криворучко (2711), Василь Іванчук (2710), Руслан Пономарьов (2710), Олександр Моісеєнко (2689), Олександр Арещенко (2677). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2561 - третя позиція!), Анна Музичук (2535), Наталя Жукова (2488), Анна Ушеніна (2450), Інна Гапоненко (2403), Тетяна Василевич (2380). У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник. У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Наталія Букса, Марія Танцюра та Олена Мартинкова.
Напередодні у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбулася урочиста церемонія відкриття чемпіонату України з класичних шахів серед чоловіків.
Змагання на турнірі розпочинаються сьогодні о 15-00. У першому турі зіграють О.Ковчан - О.Зубарєв, З.Єфименко - В.Нєвєров, О.Арещенко - С.Федорчук, Ю.Кузубов - В.Сивук, М.Музичук - А.Волокітін, Ю.Криворучко - М.Кравців. Усього буде зіграно 11 турів. Змагання триватимуть до 14 грудня.
Вчора стартував дванадцятий міжнародний турнір пам'яті Михайла Василишина.
У програмі фестивалю три турніри за коловою системою - один гросмейстерський, один майстерський, один дитячий. Беруть участь шахісти з України, Індії, Туреччини, Польщі, Росії.
В Києві, у Центральному шаховому клубі Збройних Сил України, пройшов традиційний турнір зі швидких шахів «Кубок Ю.М.Лазарєва»,
присвячений пам’яті відомого спортивного журналіста, фундатора шахової журналістики України, автора популярних шахових книг та посібників,
шахового тренера та одного з найсильніших шахових майстрів України 50-60 рр. минулого сторіччя.
Меморіалу передували спогади почесних гостей - дружини Т.Ф.Лазарєвої, друзів та колег Юхима Марковича. Дводенний турнір закінчився перемогою юного майстра ФІДЕ 13-річного Кирила Шевченка, який набрав 8 очок з 9. Другим, із 7 очками, став міжнародний майстер Олександр Репрінцев. Набрані 6 очок дали можливість шести учасникам поділити місця з 3 по 8. Додатковий показник вивів на третє місце гросмейстера України Артура Фролова. Торішня переможниця, майстер ФІДЕ Юлія Осьмак залишилась четвертою. Переможець та призери одержали призи.
Продовжується прийом заявок на участь у конкурсі на отримання Премії ім. Є.М. Созонова Всеукраїнського благодійного фонду “Дитячі шахи” у 2015 році.
Сума премії у 2015 році становить 10000 гривень. Правління фонду залишає за собою право встановлювати додаткові грошові та речові призи для учасників
конкурсу.
Довідка: Премія ім. Є.М. Созонова - загальнонаціональна щорічна приватна премія, започаткована фондом з метою підтримки в Україні талановитих
та обдарованих дітей віком від 10 до 15 років, які досягли успіхів як у навчанні в школі, так і грі в шахи. У 2015 році Премія вручається втретє.
Заявки приймаються до 9-00 7 грудня 2015 року.
З 2 по 14 грудня у м.Львові пройдуть фінали чемпіонатів України з класичних шахів серед чоловіків та жінок.
У турнірі чоловіків, який розпочнеться 2 грудня, візьмуть участь 12 шахістів. Жіночий фінал, у якому змагатимуться 10 шахісток, розпочнеться 4 грудня. Місце проведення - м.Львів, вул. Липинського, 60-а, приміщення готелю "Волтер"
Інформація для учасників «Всеукраїнського семінару - Курси підвищення кваліфікації для тренерів з шахів»:
Місце проведення: метро Олімпійська, вулиця Фізкультури, 1 (поблизу планетарій), корпус 1, кімната 101. Розклад на понеділок 30 листопада: 9.00 -9.45 - реєстрація (при собі мати ксерокопію першої сторінки паспорту), 9.50-10.05 - зустріч з керівництвом ФШУ та НУВФС. 10.15-11.30 - лекція 12.15-13.35 - лекція 13.50-15.10 - лекція
Ветеранська комісія ФШУ вітає свого колегу, вихованця українських шахів, який нині представляє федерацію шахів Франції,
міжнародного гросмейстера Володимира Охотника з завоюванням звання чемпіона світу з шахів серед ветеранів у категорії
65 років та старше і бажає йому збереження юнацької енергії на багато років.
У м.Рейк’явіку (Ісландія) закінчився командний чемпіонат Європи.
Жіноча збірна України із 15 очками (7 перемог, одна нічия, одна поразка) посіла у підсумку друге місце. Перемогу у турнірі виборола команда Росії (17 очок), третє місце у збірній Грузії (14 очок). Наші чоловіки із 12 очками (6 перемог, 3 поразки) у підсумку стали п’ятими. Наші вітання срібним призеркам!
У Дніпропетровську стартував командний чемпіонат України серед юніорів, юнаків та дівчат з класичних шахів.
У змаганнях беруть участь 18 команд з Дніпропетровської, Одеської та Харківської областей. Турнір триватиме до 30 листопада.
Першому віце-президенту, виконавчому директору
федерації шахів Харківської області, заслуженому тренеру України, судді національної категорії Круговому Г.Л. Шановний Генадію Леонідовичу! Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм – 60-річчям з дня народження! Багато років свого життя Ви присвятили розвитку нашої улюбленої гри в Вашому рідному місті та в усій Україні. За Вашою безпосередньою участю та підтримкою в області було підготовлено цілу низку талановитих шахістів – чемпіонів та призерів чоловічої та жіночої всесвітніх шахових олімпіад, світу, Європи та України. Ви завжди надавали активну допомогу в організації та проведенні найпрестижніших національних та міжнародних шахових змагань у рідній Харківщині. Завдяки прекрасним організаторськім здібностям, відданістю справі, високому професіоналізму, ерудиції, скромністі та тактовністі Ви заслужили велику повагу й вдячність шахової громадськості України. Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, невичерпного оптимізму, довгих років служіння нашій улюбленій справі! З щирою повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
У столиці пройшов 4-й чемпіонат Спілки журналістів України, в якому взяли участь 24 працівника мас-медіа з різних регіонів країни.
Господарі “поля” виявилися не дуже гостинними, зайнявши перші три місця. Цього разу переможець попередніх чемпіонатів кандидат у майстри Олександр Малієнко (парламентське «Віче») з 5.5 очками з 7 виявився другим. А звання журналістського чемпіона України перейшло до колеги по званню Миколі Спиридонову (інформаційне агентство «Нація»), який випередив Малієнко на пів-очка. Третім теж з 5,5 очками, але з гіршим коефіцієнтом, виявився ще один кандидат у майстри, член виконкому і прес-аташе ФШУ Анатолій Яворський (медіа-компанія «24»).
Щиро вітаємо віце-президента ФШУ, президента федерації шахів Рівненської області
Ковальчука Володимира Олександровича з обранням Головою Рівненської облради
та бажаємо йому успішної роботи на цій відповідальній посаді.
Федерація шахів України
З 2 по 14 грудня 2015 р. у м.Львові відбудуться фінали з класичних шахів серед чоловіків та жінок.
Пропонуємо увазі регламенти проведення змаганнь.
В Олонгало закінчилася відкрита першість Філіппін, в якій взяли участь 36 шахістів з 9 країн, в т.ч. 17 гросмейстерів.
Перше місце одноосібно з 7 очками з 10 зайняв молодий гросмейстер з Миколаєва Віталій Сивук, який випередив на пів-очка А.Демченко, А.Шамоева, Б.Савченко (усі - Росія), А.Гупту, Ч.Діпана, С.Нарояна (усі - Індія) і Лю Шанлея (Китай). Ще один укранський гросмейстер, земляк переможця, гросмейстер Олександр Зубов з 5,5 очками посів 11-е місце. Наші щирі вітання українському чемпіону Філіппін!
Сьогодні у Рейк’явіку (Ісландія) 36 чоловічих і 30 жіночих команд починають дев’ятитурову боротьбу за найвищі командні європейські звання.
Чоловічу збірну України представляють В.Іванчук, П.Ельянов, Ю.Криворучко, А.Коробов і О.Арещенко. За своїм середнім рейтингом (2725) вона посідає друге місце, слідом за командою Росії (2743), і в першому турі зустрічається з командою Румунії. До жіночої збірної України входять М.Музичук, А.Музичук, Н.Жукова, А.Ушеніна, І.Гапоненко-Яновська. У стартовій таблиці наша команда з середнім рейтингом 2499 стоїть третьою, слідом за командами Грузії (2517) та Росії (2513) і в першому турі гратиме з командою Великої Британії.
До уваги регіональних осередків ФШУ, шахових тренерів та інших фахівців у галузі спорту України!
З 30 листопада по 4 грудня 2015 р. у м. Київ Федерацією шахів України спільно зі Спортивним комітетом України та Національним університетом фізичного виховання і спорту України буде проведено «Всеукраїнський семінар - Курси підвищення кваліфікації для тренерів з шахів» ( з врученням свідоцтва державного зразка). У зв’язку з обмеженим фінансуванням даного заходу просимо регіональні осередки терміново до 21 листопада 2015 року надати та погодити персональний склад учасників семінару. За рахунок коштів, передбачених у календарному плані СКУ, іногороднім учасникам будуть частково компенсовані витрати на оренду житла - не більше 250 грн./особа/ на добу. Компенсація здійснюється за умови надання фінансових документів та залежить від фактичної кількості учасників. Розглядатиметься можливість участі у семінарі слухачів, відряджених за власні кошти або інші кошти. Приблизна вартість свідоцтва державного зразка при запланованій кількості учасників (25 чоловік) становитиме 950 грн. Заявки та довідки: Приходько Олександр Петрович (зам. голови ДЮК): prihodkoap@mail.ru, тел.(050) 425-46-16; rating@ukr.net, тел.(044) 235-45-49
У м.Миколаєві (вул. Фалєєвська, 1-А) проходить півфінал чемпіонату України з класичних шахів серед юнаків та дівчат у віковій категорії до 14 років.
У турнірах беруть участь 69 юнаків та 33 дівчини. Змагання триватимуть до 16 листопада.
Дніпропетровська обласна шахова федерація представляє командний чемпіонат України з шахів серед юніорів, юнаків і дівчат (м.Дніпропетровськ, 21-30 листопада 2015р.)
та півфінал чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 16 років (м.Дніпропетровськ, 07-14 грудня 2015р.).
Федерація шахів України щиро вітає дитячого тренера Ніжинської ДЮСШ, автора широковідомого, популярного «Сборника шахматных комбинаций» для початківців,
Іващенко Сергія Даниловича з 75-річчям з дня народження та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я,
щастя довголітнього служіння улюбленій справі.
Почесному члену Всесвітньої федерації
шахової композиції, члену Виконкому, голові комісії з шахової композиції ФШУ 1996-2010 рр., заслуженому майстру спорту, гросмейстеру України та міжнародному арбітру з шахової композиції проф. Є.О.Рейцену Шановний Євгене Олександровичу! Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас з знаменним ювілеєм – 80-річчям з дня народження! Ми знаємо Вас як яскраву особистість, талановитого шахового композитора та розв’язувача шахових задач, який присвятив цьому виду шахового мистецтва майже 55 років життя і спромігся добитися визначних успіхів, ставши срібним призером у складі збірної України по складанню шахових задач на командних чемпіонатах світу у 2001 та у 2004 рр. та у якості старшого тренера збірної України з розв’язування шахових задач, яка стала бронзовим призером чемпіонату світу 1998 р. Ваші особисті та командні спортивні та творчі досягнення на численних конкурсах і змаганнях з шахової композиції Ви успішно поєднуєте з плідною науково-педагогічною діяльністю як професор Київського Національного університету будівництва та архітектури, автор понад 250 наукових робіт. Своїм високим професіоналізмом, ерудицією, доброзичливістю, скромністю та тактовністю Ви заслужили велику повагу й вдячність всіх, хто мав і має щастя співробітничати з Вами. Хай же довгі роки крокують поруч з Вами успіх, щастя і радість. Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі. З щирою повагою Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
У Порто-Каррасі (Греція) фінішували чемпіонати світу серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 8, 10, 12, 14, 16 і 18 років.
Найкраще серед українських шахістів виступили Кирило Шевченко у категорії до 14 років, який посів підсумкове 6 місце та Марія Бердник (до 12 років) з 8-м результатом.
21-24 листопада 2015 року у м.Києві (вул. Дмитрівська 71) відбудеться І Український шаховий фестиваль "Шахова школа - 2015", присвячений
Всесвітньому дню дитини та відкриттю Київської «Шахової Школи».
У програмі фестивалю зокрема сеанс одночасної гри з міжнародним гросмейстером Назаром Фірманом, дитячі турніри зі швидких шахів, бліц-турнір для всіх бажаючих, курс лекцій за групами (читає міжнародний гросмейстер Назар Фірман).
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 листопада 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2850).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2753), який посідає 13 місце. П'ятеро українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2753), Василь Іванчук (2720), Юрій Криворучко (2717), Руслан Пономарьов (2710), Антон Коробов (2709), Олександр Моісеєнко (2689), Олександр Арещенко (2682). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2542), Анна Музичук (2534), Наталя Жукова (2480), Анна Ушеніна (2438), Інна Гапоненко (2401), Тетяна Василевич (2380). У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник. У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Наталія Букса, Марія Танцюра та Ірина Барчук.
У Кап-д'Агд (Франція) завершився опен, в якому взяло участь 174 шахісти, у т.ч. 18 гросмейстерів. Перше місце з 7 очками з 9 поділили відразу 6 чоловік,
але переможцем за додатковими показниками став Бауер (Франція). Третім у цьому розподілі виявився Сергій Федорчук, а п'ятим ще один наш гросмейстер
Володимир Онищук. Непогано виступили й інші українські шахісти. На пів-очка відстали Мартин Кравців і Андрій Сумець. Першому це принесло при розподілі
7-17 місць 7 місце, другому – 12-е. З 6 очками (+3) турнір завершили Олександр Ковчан і Євгенія Долуханова.
Наші вітання третьому призеру!
У Порто-Каррасі (Греція) стартували чемпіонати світу серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 і 18 років. Україну представляють 15 учасників у
кожній віковій категорії. Змагання проводяться за швейцарською системою в 11 турів і закінчаться 5 листопада.
До уваги керівників регіональних осередків ФШУ та голів регіональних суддівських колегій!
Президія колегії суддів ФШУ просить регіональні осередки до 26 жовтня 2015 року уточнити та надіслати (olegtovchyga@ukr.net) списки зареєстрованих суддів (міжнародні арбітри, арбітри ФІДЕ, національна, перша та друга категорії). Довідки – Товчига О.Г. (тел. 067-660-97-85, olegtovchyga@ukr.net) Президія колегії суддів ФШУ
24 жовтня 2015 року у м. Житомирі стартує півфінал чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 12 років.
Змагання триватимуть до 31 жовтня. Детальніше
На о. Корсика (Франція) пройшов традиційний 19-й турнір «Corsican Circuit», який складався з двох етапів. На першому відбірковому етапі 172 учасника,
в т.ч. 24 гросмейстера, розіграли за швейцарською системою в 9 турів 15 путівок у фінальну нокаут-систему, куди вийшли троє українських
гросмейстерів - В.Онищук, С.Федорчук і М.Кравців. 16-й учасницею була приєднана Хоу Іфань. Переможці визначалися за результатами перших двох партій в рапід.
У разі нічийного результату - дві партії у бліц і, нарешті, «армагедон».
У 1/8 фіналу М.Кравців переміг В.Ткачева (Франція) - 1,5:0,5, В.Онищук - Хоу Іфань (Китай) - 2: 0, С.Федорчук - Сетурамана (Індія) - 3:1. У чвертьфіналі В.Онищук виграв у М.Кравціва, а С.Федорчук програв І.Коваленко (Латвія) - 0:2. У півфіналі В.Онищук обіграв Л.Фрессіне (Франція) – 3:2, а І.Коваленко - З.Алмаші (Угорщина) - 2:0. У фіналі В.Онищук за рахунку 2:2 після перших чотирьох партій виграв у І.Коваленко «армагедон» і став переможцем престижного змагання. На заключній емоційнійї церемонії нагородження у присутності 500 глядачів переможець сказав: «Я ніколи не думав, що таке можливо в світі шахів». Наші вітання переможцю!
У Монте-Карло (князівство Монако) завершився перший етап жіночого Гран-прі ФІДЕ 2015-2016 рр. Як і слід було очікувати, перше місце, причому за тур до закінчення турніру,
завоювала володарка найвищого жіночого рейтингу китаянка Хоу Іфань, яка у підсумку здобула 9 очок. Дострокову перемогу в турнірі їй забезпечив виграш у передостанньому
10-му турі принципової партії у нинішньої чемпіонки світу Марії Музичук. Ця поразка виявилося єдиною у нашої чемпіонки. 4перемоги і 6 нічиїх принесли їй 7 очок
і поділ 2-3 місця з Х.Конеру (Індія) - володаркою другого жіночого рейтингу в світі, що завдала єдиної поразки Хоу Іфань на турнірі.
Втім, Конеру сама не обійшлася без двох поразок, які їй завдали сестри Музичук.
Причому виграш Марії дозволив їй за результатом особистої зустрічі стати на другу сходинку в підсумковій таблиці,
а Анні одержати в останньому турі єдину перемогу. В результаті вона з 4,5 очками разом із Наталією Жуковою та Ельмірою Скрипченко (Франція) поділила лише 9-11 місця.
Наші вітання Марії Музичук з другим призовим місцем!
У рамках XIV Національної філателістичної виставки з міжнародною участю "Укрфілексп-2015», приуроченої до Всесвітнього дня пошти,
яка цими днями проходила у Львові, відбулася урочиста церемонія погашення поштової марки "Анна і Марія Музичук - чемпіонки світу з шахів".
Участь у церемонії взяли голова Львівської обласної ради Петро Колодій та батько і тренер чемпіонок, заслужений тренер України Олег Музичук.
Розіграний протягом двох днів у Берліні чемпіонат світу з бліцу зібрав ще більш знаний склад, ніж чемпіонат з рапіду.
188 учасників, серед яких 153 гросмейстери з 50 країн, у тому числі 13 шахістів з України, протягом 21-го туру визначали нинішнього найсильнішого бліцера планети.
Майже до кінця першого дня здавалося, що М.Карлсен і в цьому різновиді шахів підтвердить своє найвище реноме. Але програш у 11 турі С.Карякіну поставив це під сумнів. Набрані в другий день змагання лише 50% очок дозволили йому в результаті розділити тільки 6-8 місця. Українські шахісти три чверті дистанції поводилися «досить скромно», лише часом ненадовго вклинюючись в першу десятку. Але на фініші ситуація почала кардинально змінюватися на нашу користь. К цьому моменту розігруються Ю.Вовк і В.Іванчук. У 5-ти турах, починаючи з 15-го, Юрій виграє всі партії, у тому числі у Л.Ароняна та М.Вашье-Лаграва, який лідирував на цей момент, і за два тури до фінішу з 13,5 очками ділить 1-4 місця (перше за додатковими показниками!) в компанії з М.Вашьє-Лагравом, В.Крамніком і О.Грищуком. А В.Іванчук за цей же відрізок набирає 4,5 очка і, маючи на пів-очка менше за лідерів, ділить 5-8 місця. Але в останніх двох турах Юра програє В.Крамніку і Я.Непомнящему, що відкидає його на поділ 9-16 (за доп.показниками 9-те) місць. І все ж треба відзначити прекрасний виступ молодого львів'янина. Тим часом, В.Іванчук в 20-му турі реваншувався за рапід з М. Карлсоном і з 14 очками перед останнім туром ділив 3-4 місця з Вашьє-Лагравом, а на 1-2 місця, маючи на пів-очка більше, вийшли Крамник і Грищук. В останньому турі Іванчук протягом всієї партії з Крамником намагався реалізувати невелику перевагу, але марно. Нічия. У підсумку Вашьє-Лаграв і Крамник з 15 очками розділили 2-3 місця, а Іванчук, набравши на пів-очка менше, поділив 4-5 (за дод. показниками - 4-те) місце. Чемпіоном світу з бліцу-2015 із 15,5 очками стає О.Грищук, який виграв останню партію у Б.Гельфанда.
У Берліні завершився чемпіонат світу з рапіду, в якому взяли участь 154 шахіста з 46 країн світу, в тому числі, 130 гросмейстерів.
Чемпіонат зібрав ціле сузір'я найсильніших шахістів світу на чолі з чинним чемпіоном Магнусом Карлсоном. Але після першого дня змагань,
в якому було зіграно 5 турів, він, набравши 4 очки, ділив 2 місце ще з 16 гравцями, у тому числі з трьома українськими гросмейстерами -
Ю.Криворучко, А.Коробовим і В.Онищуком. А лідером з 4,5 очками виявився С.Карякін. Втім вже після закінчення другого дня, напередодні 11-го туру,
М.Карлсен з 8 очками очолив турнірну таблицю, щоправда, поки в компанії С.Жигалко. А 3-5 місця з 7,5 очками ділили В.Крамнік, І.Коваленко і наш В.Іванчук.
Останній третій день чемпіонату. У 11-му турі Іванчук чорними обігрує І.Коваленко і, відстаючи від Карлсона на пів-очка, виходить на чисте друге місце. Але далі удача відвертається від Василя. У 12-му турі в абсолютно нічийному ендшпілі він робить помилку і програє Карлсону, роблячи того практично недосяжним в останніх трьох турах. Правда, для Іванчука ще не все втрачено. І нічия з Крамником в 13-му турі дозволяє йому, ділячи 3-9 місця з 9 очками, вести боротьбу за призове місце. Тим приємніше, що в цей розподіл вклинюється ще один український учасник Володимир Оніщук. В партії передостаннього 14 туру, отримавши білими проти Т.Раджабова позицію, близьку до виграшної, Іванчук прострочив час і позбавив себе призових шансів. Виграш в останньому турі у В.Акопяна дозволив Іванчуку в компанії з В.Онищуком, який зіграв внічию з Е.Інаркієвим, з 10 очками поділити 5-12 місця.
Приємно відзначити, що жіночу золоту естафету українських шахісток - чемпіонки світу серед жінок Марійки Музичук, чемпіонки світу серед дівчат до
20 років Наталії Букси і зовсім юної чемпіонки Європи серед дівчаток до 8 років Вероніки Верем’юк підхопили їх шашкові колеги.
На особисто-командному чемпіонаті світу з стокліткових шашок, який пройшов в Ізмірі (Туреччина), звання чемпіонки світу світу завоювала гросмейстер з Івано-Франківська Ольга Балтажі (тренер А.Яценко), а в парі з одеситкою Вікторією Мотричко - золоті медалі в командному заліку. Чоловіча збірна команда України у складі гросмейстерів Юрія Анікєєва (Харків), Артема Іванова (Дніпропетровськ) і майстра Юрія Бобкова (Запоріжжя) вперше в історії незалежної України завоювала друге місце, а лідер команди Ю.Анікеев став бронзовим призером в особистому заліку. Наші вітання!
У Берліні стартують чемпіонати світу з рапіду (10-12 жовтня, 15 турів) з контролем часу 15 хв. на партію + 10 сек. на хід і бліцу (14 жовтня, 21 тур)
з контролем 3 хв. +2 cек.
У чемпіонатах беруть участь практично всі найсильніші шахісти світу. Рейтинг-лист з рапіду на 01.10.2015 очолює Х.Накамура (США) - 2850. За ним йдуть чемпіон світу М.Карлсон (2847) і А.Гріщук (2846). Четвертим йде наш В.Іванчук (2835), разом з яким будуть грати ще 11 українських шахістів, у тому числі всі члени національної збірної України. У бліці рейтинг-фаворитом є М.Карлсон з захмарним коефіцієнтом 2914. Від України найбільш високо в цьому рейтинг-листі під номером 9 із 2804 пунктами стоїть міжнародний майстер С.Богданович. В.Іванчук тут займає третє місце з рейтингом 2789 (чотирнадцяте у світі). Але це все - тільки цифри, а реально всіх розставить гра.
У Пойковському (Росія) закінчився традиційний супертурнір 18-ї категорії ім. Анатолія Карпова.
Перше місце з 6 очками з 9 можливих зайняв Антон Коробов (Україна). Стільки ж очок набрав Віорел Бологан (Молдова), але додаткові показники виявилися на користь нашого шахіста. Місця з третього по п'яте із 5 очками посіли відповідно Ернесто Інаркієв (Росія), Еміль Сутовський (Ізраїль) та Денис Хісматуллін (Росія). Позаду залишилися такі титуловані шахісти як А.Широв (Латвія) , А.Морозевич (Росія) та ін. Наші вітання А.Коробову із чудовою перемогою!
Вперше в Хмельницькому відбувся шаховий турнір пам'яті видатного гросмейстера Михайла Івановича Чигоріна.
У змаганнях взяли участь 52 шахісти з Хмельницької, Тернопільської, Миколаївської, Львівської, Житомирської та Вінницької областей. Переможцем Меморіалу вийшов рейтинг-фаворит Вадим Разін, друге місце в Олега Терлецького, на третій сходинці - Любомир Михалець. Таблиця результатів
У Монте-Карло розпочався черговий етап турніру Гран-Прі серед жінок. Рейтинг-лист учасниць очолює господарка найвищого жіночого коефіцієнту
Ело китаянка Хоу Юфань (2671).
Серед 12 учасниць троє українських шахісток – діюча чемпіонка світу серед жінок М.Музичук, володарка найвищого рейтингу серед українських шахісток її сестра А.Музичук та чемпіонка Європи Н.Жукова. Турнір проходитиме з 3 жовтня (1-й тур) по 15 жовтня (11-й тур) з двома вихідними днями (7 та 12 жовтня). Початок усіх турів, окрім останнього, о 15 год. м.ч.
До уваги учасників чемпіонату України (сезон 2015-2016 рр.) з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 12 років, який проходитиме
у м. Житомирі з 24 по 31 жовтня 2015 року.
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення чемпіонату.
Заочний товариський матч Україна-Англія на 28 дошках, що грався на сервері ICCF з грудня 2013 по жовтень 2015 року, завершився перемогою нашої команди 31:25.
Нашу команду очолював на першій дошці харківський гросмейстер Валерій Авескулов (2529 FIDE). Подробиці на сайті ФЗШУ.
Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист шахістів України на 1 жовтня 2015 року за результатами обрахунку турнірів,
проведених в Україні в період 01.07.2015 - 01.10.2015.
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 жовтня 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2850).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2726). П'ятеро українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2726), Павло Ельянов (2717), Юрій Криворучко (2710), Руслан Пономарьов (2710), Антон Коробов (2700), Олександр Моісеєнко (2692), Олександр Арещенко (2672). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2549), Марія Музичук (2528), Наталя Жукова (2485), Анна Ушеніна (2426), Інна Гапоненко (2401), Тетяна Василевич (2380). У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник. У сотні найсильніших дівчат п'ятеро українок: Юлія Осьмак, Наталія Букса, Марія Танцюра, Надія Шпанько та Ірина Барчук.
У Хорватії закінчився 25-й шаховий чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат у 6-ти вікових категоріях до 8, 10, 12, 14, 16 і 18 років.
На жаль, результати наших юних шахістів і шахісток виявилися більш ніж скромними.
Тільки в одній віковій категорії, серед дівчаток до 8 років, київська шахістка Вероніка Веремюк стала чемпіонкою, причому з феноменальним результатом - 9 очок і 9!!! Федерація шахів України вітає юну чемпіонку та бажає їй подальших успіхів! Привітання від Мінмолодьспорту На цьому досягнення українських шахістів вичерпалися. Щоправда, на фініші серйозні шанси на успіх отримала наша Є.Гребенщікова, яка перед останнім туром у групі дівчаток до 10 років ділила 1-3 місця. Але програш останньої партії відкинув її за межу призерів.
Драматично склався для Павла Ельянова півфінальний матч
Кубку Світу ФІДЕ із Сергієм Карякіним. Уже в першій партії з класичним контролем в новоіндійському захисті Карякін,
який грав чорними, на виході з дебюту припустився серйозної помилки, але, діставшись до ендшпіля, зумів зробити нічию.
У другій партії Карякін навіть не спробував використовувати білий колір, і вже на 14 ходу запропонував нічию, яка, природно, була прийнята.
Тай-брейк. У першій партії рапіда Павло в закритому варіанті сіціліанкі повністю переграв свого візаві і повів у рахунку.
Але у другій партії йому не вдалося в ендшпілі утримати свою позицію, і рахунок зрівнявся.
Третій рапід. Досягши переваги, Ельянов пропускає двоходовий маневр слона суперника і потрапляє у важке становище, яке не вдається врятувати. Вперше в матчі Карякін виходить вперед, і йому належить білий колір в четвертому рапіді. Але українцю чорними вдалося в цій партії здобути перевагу. Та, мабуть, втома і напруга все-таки позначилися. Замість простого виграшного продовження Павло переводить гру в ендшпіль з двома зайвими пішаками, але різнокольоровими слонами. Можливо, шанси на перемогу ще залишалися, проте наш шахіст допустив триразове повторення позиції. Нічия, а з ним і програш матчу із загальним рахунком 2,5: 3.5. В цілому треба відзначити прекрасне досягнення Павла, що вийшов в четвірку нинішнього Кубка Світу і підняв свій поточний рейтинг до 2752,6 (13 місце у світі та перше в Україні). Залишається тільки побажати нинішньому українському ретинг-фавориту не зупинятися на досягнутому. А у фінальному матчі Кубка Світу С.Карякін зустрінеться з П.Свідлером.
25 вересня в Національному університеті фізичного виховання та спорту України в Києві відбулися Перші Всеукраїнські студентські ігри.
Студенти з усіх областей з’їхалися позмагатися у різних видах споту, у тому числі з шахів. Найкращими шахістами виявилися студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, друге місце посіли студенти Національного медичного університету імені О. Богомольця, третє – Національного університету харчових технологій.
Отже, переможений грізний суперник, що має зараз другий поточний рейтинг у світі - американець Хікару Накамура,
і наш Павло Ельянов - вже півфіналіст Кубку Світу ФІДЕ. І хто знає ... ?!
А перемога в цьому матчі, як і в чотирьох з п'яти попередніх, була здобута в основний час, що, до речі, дозволило Павлу довести свій поточний рейтинг до 2751 (14 місце в світовому рейтингу). Вже в першій партії, в якій суперники розіграли каталонський початок, з'ясувалася більш глибока дебютна підготовка українського шахіста, який грав білими. Судячи з усього, Накамура недооцінив удар білих на 20-му ході, яким Ельянов віддав слона і коня за туру і два пішаки й перевів гру в кращий ендшпіль. Техніка реалізації українця, як завжди, виявилася на висоті - 1: 0. Як не дивно, але американець, який грав білими у другій партії, не зумів поставити перед Павлом серйозних проблем. Практично ніде в партії наш шахіст не стояв гірше, а в кінцевій позиції навіть трохи приємніше. Переконавшись у марності гри на перемогу, Накамура підписав нічию і тим самим закінчив свій виступ на Кубку Світу. А суперника Павла у півфіналі визначить завтрашній тай-брейк між С.Карякіним та Ш.Мамедьяровим
У місті Пореч (Хорватія) проходить 25-й Чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат.
Більш ніж 800 юних шахістів, серед яких 27 з України, змагаються за першість у вікових категоріях до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років. Всього учасники зіграють 9 турів. Турнір триватиме до 30 вересня.
Єдиному представнику України, який залишився в розіграші Кубку Світу ФІДЕ,
харків'янину Павлу Ельянову в 1/8 фіналу вперше в цьому турнірі довелося грати зі своїм суперником, росіянином Дмитром Яковенко, тай-брейк.
Але й тут Павло залишився вірним собі, вирішивши долю цього матчу вже на першій стадії, у швидкі шахи.
Якщо в першій партії українець чорними чітко довів свою шахову армію до нічийної гавані, то в другій,
використавши мінімальну перевагу після розіграного суперниками новоіндійського захисту,
зумів у притаманному йому стилі, поступово нарощуючи тиск, загнати росіянина до важкого ендшпілю,
який той здав на 48 ході.
Тепер Павла в 1/4 фіналу чекає, мабуть, найнебезпечніший суперник з усіх, які залишились - рейтинг-фаворит американець Х.Накамура, який має другі рейтинги в світі в класиці й бліці та перший - у швидких шахах. Тим почеснішою буде успішна гра з ним нашого шахіста.
У 4-му колі Кубка світу ФІДЕ, а це вже 1/8 фіналу, нашу країну представлятиме лише один учасник - Павло Ельянов.
Треба відзначити, що поки він розправлявся зі своїми супротивниками більш, ніж переконливо.
З решти 16 учасників він єдиний, хто виграв у попередніх трьох раундах всі 6 партій з класичним контролем.
Але це, природно, не дає йому жодних гарантій надалі. А в четвертому раунді Павла вже чекає росіянин
Дмитро Яковенко, який в 1/16 обіграв нашого Василя Іванчука 1,5: 0,5. На жаль, не вдалося Олександру Арещенко,
який сенсаційно вибив з розіграшу Кубка Левона Ароняна, пройти І Вея.
Китаєць виявився непереборною перешкодою для наших шахістів - в попередньому раунді для Юрія Вовка,
а тепер - для Олександра Арещенко, який поступився І Вею з рахунком 0,5:1,5.
Рішенням 86-го конгресу ФІДЕ, який відбувся в Абу-Дабі,
присвоєні міжнародні звання наступним українським шахістам:
Бортник Олександр - міжнародний гросмейстер; Воронцов Павло - міжнародний майстер; Петрова Ірина - міжнародний майстер серед жінок; Прохоров Олександр - міжнародний арбітр. Наші Вітання!
У другому колі Кубка Світу ФІДЕ з 5-ти українських учасників, які залишилися, двоє вирішили завдання виходу в третє коло в перших двох партіях з класичним контролем.
Василь Іванчук виграв у Максима Родштейна (Ізраїль) - 1,5:0,5 а Павло Ельянов обіграв з рахунком 2:0 українця Олександра Іпатова,
який виступає за Турецьку федерацію. На цьому ж етапі Антон Коробов з рахунком 0,5:1,5 програв росіянину Дмитру Андрейкіну.
Двоє інших наших учасників Олександр Арещенко і Юрій Вовк, маючи після класики рахунок 1:1, вирішували свою кубкову долю на тай-брейку.
Якщо Юрій Вовк у впертій боротьбі програв своєму суперникові І Вею з Китаю на етапі бліцу 0,5:1,5, то Олександр Арещенко створив одну з головних
сенсацій цього турніру, обігравши у швидкі шахи з рахунком 2:0 одного з найсильніших шахістів світу Левона Ароняна (Вірменія).
У третьому колі О. Арещенко зустрінеться з кривдником Ю.Вовка китайцем І Веєм, В.Іванчук - з Д.Яковенко (Росія), П.Ельянов - з А.Гріщуком (Росія).
Блискуче виступила на
чемпіонаті світу серед дівчат до 20 років в російському Ханти-Мансійську майстер ФІДЕ зі Львова Наталія Букса. У стартовому списку учасниць
попереду неї відповідно до індивідуальних міжнародних рейтингів виявилися 22 шахістки, в т.ч. 4 міжнародних гросмейстери,
2 міжнародних майстри серед чоловіків і 7 серед жінок. Але, як незабаром з'ясувалося, різниця в рейтингах і званнях зі своїм суперницями
тільки максимально мобілізували Наталію на безкомпромісну гру. 4,5 очка в перших п'яти турах
виводять її “лише” на друге місце. А в наступному 6-му турі Наталка програє лідеру, юній казашці, гросмейстеру Жансуа Абдумалік,
яка виграє і наступну партію - 7 з 7! Але українка, підхльоснута цією поразкою, в наступних п'яти турах знову набирає 4,5 очка і з 9 очками,
обігруючи «по дорозі» одну з головних конкуренток гросмейстера Д.Садуакассову (Казахстан), стає лідером, оскільки Абдумалік з
8 по 11 тури набирає тільки 1 очко і спільно з білоруською шахісткою, гросмейстером Зюзюлькіной
вже виявляється на очко позаду. Нічия Наташі в передостанньому 12-му турі дозволила Абдумалік, яка виграла свою партію, максимально наблизитись до неї.
У драматичному останньому 13-му турі обидві претендентки на перше місце не без пригод зіграли свої партії внічию.
Це дозволило Наталці зберігти півочкову дистанцію і з 10 очками стати чемпіонкою світу серед дівчат до 20 років!
На чемпіонаті світу серед юнаків до 20 років українець Єгор Богданов, займаючи у стартовому списку 44 місце, з 6 очками на фініші опинився на тому ж.44-му місці . Наші найщиріші вітання Наталії Буксі з видатною перемогою!
З восьми українських учасників Кубка Світу ФІДЕ
перший раунд успішно подолали п’ятеро. Причому зробили це в «основний час», який складався з
двох партій з класичним контролем. Це В.Іванчук, який переміг А.Едлі - 1,5:0,5, П.Ельянов – Р.Джумабаєва – 2:0, А.Коробов – Д.Солака - 1,5:0,5;
О.Арещенко – Д.Хісматулліна - 1,5:0,5 та Ю.Вовк – Р.Робсона - 1,5:0,5.
М.Музичук, зігравши внічию першу партію з одним найсильніших шахістів свту М.Адамсом, у впертій боротьбі програла другу партію і вибула зі змагань.
На жаль, її долю розділили О.Моісеєнко та А.Волокітін, які, після нічийного результату в основний час, на тай-брейку у швидкі шахи програли з однаковим
рахунком 0,5:1.5, відповідно, Л.Шенглі та О.Оніщуку.
У другому раунді наші шахісти зустрічаються: В.Іванчук – М.Родштейн (Ізраіль); П.Ельянов – О.Іпатов (Турція); Д.Андрейкін (Росія) - А.Коробов; Л.Аронян (Вірменія) - О.Арещенко; Ю Вей (Китай) - Ю.Вовк.
У столиці Азербайджану Баку розпочинається Кубок Світу ФІДЕ, який триватиме з 11 вересня по 5 жовтня.
У турнірі за нокаут-системою беруть участь 128 шахістів, 8 з яких представляють Україну,
у т. ч. чемпіонка світу серед жінок М.Музичук.
У першому раунді наші шахісти зустрічаються: В.Іванчук – А.Едлі (Єгипет); Р.Джумабаєв (Казахстан) – П.Ельянов; Д.Солак (Турція) – А.Коробов; Лю Шендлі (Китай) – О.Моісеєнко; Д.Хісматуллін (Росія) – О.Арещенко; А.Волокитін – О.Оніщук (США); Р.Робсон (США) – Ю.Вовк; М.Адамс (Англія) - М.Музичук.
З 24 по 29 серпня в шаховому клубі «Оболонь» Оболонського району м. Києва пройшов традиційний, XIV шаховий фестиваль «Оболонь – 2015»,
присвячений Дню Незалежності України.
В чотирьох турнірах взяли участь 168 шахістів. Ще 100 шахістів зіграли у турнірах FIDE (бліц-турнір та турнір зі швидких шахів).
Перемога у матчі Україна-Франція
Перемогою збірної України завершився товариський матч із заочних шахів Україна-Франція , що тривав біля двох років на сервері ICCF. Матч був присвячений пам’яті міжнародного гроссмейстера Ніколаса Россолімо – уродженця Києва і члена збірної команди Франції. На 40 дошках суперники зіграли по дві партії, рахунок 44,5:35,5.
Наприкінці серпня у м.Южному (Одеська область) відбулися два масштабні шахові заходи.
24 серпня пройшов дитячий особисто-командний турнір у віковій категорії до 10 років, присвячений Дню незалежності України. У дитячому турнірі взяли участь 27 юних шахістів з Южного, Одеси та Ільічівська. Турнірна програма також включала сеанс одночасної гри з міжнародним гросмейстером Михайлом Голубєвим. 29-30 серпня відбувся 10-й щорічний турнір зі швидких шахів, присвячений пам’яті директора Одеського припортового заводу Гайворонського Володимира Андрійовича. У змаганнях взяли участь 48 шахістів віком від 5 до 77 років.
31 серпня у Києві відбулося засідання оргкомітету матчу на першість світу між Марією Музичук і Хоу Іфань.
Головував на зустрічі керівник Адміністраціі Президента України Борис Ложкін. Міжнародну федерацію шахів представляв особисто президент Кірсан Ілюмжинов. Повідомляється, що Федерація шахів України подала заявку на проведення матчу і оплатила перший внесок – $100 тисяч. Контракт між українською стороною і ФІДЕ буде підписано найближчими днями. Матч Музичук – Хоу Іфань відбудеться у Львові. Відкриття турніру – 1 березня. Наступного дня – перша партія, а тай-брейк, якщо знадобиться, – 18 березня. Кірсан Ілюмжинов запропонував оголосити 2016-й рік – роком шахів в Україні, бо «тут відбудеться кілька важливих змагань». Борис Ложкін підтримав цю пропозицію. Того ж дня Ілюмжинов зустрівся з мером Києва Віталієм Кличком. Вони домовилися, що восени 2016 року в столиці України відбудеться один з етапів жіночого Гран-прі ФІДЕ.
До уваги учасників чемпіонату світу класичних шахів серед юнаків та дівчат (Греція).
Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net та jmgroup7@yahoo.com до 1 вересня наступну інформацію: - Прізвище та ім’я учасника чи супроводжуючої особи; - Вікова група та статус гравця (запрошений, особисте право …); - Тип розміщення (одномісне, двомісне, трьохмісне) та готель; - З ким бажаєте проживати; - FIDE ID; - Якісна, чітка копія першої сторінки закордонного паспорту; - Деталі подорожі, дата, рейс, аеропорт прибуття та відправлення; - Необхідність у замовленні трансферу; - Наявність візи; Звертаємо увагу на необхідність здійснення оплати організаційного внеску у сумі 100 євро та оплати за проживання та харчування до 28 серпня 2015 року. Внески до ФІДЕ здійснюються через Виконавчу дирекцію ФШУ у розмірі встановленому турнірним Положенням: - 70 Євро з основних гравців; -168 Євро з додаткових учасників, які посіли у фінальних змаганнях чемпіонатів України серед юнаків та дівчат місця з 1 по 12; -210 Євро з додаткових гравців, які посіли у фінальних змаганнях чемпіонатів України серед юнаків та дівчат місця нижче 12 або взагалі не брали в них участі;
На конгресі WCCC 2015, який відбувся в серпні цього року у місті Острода (Польща), українцям Геннадію Козюрі та Олексію Соловчуку
було присвоєно чергові міжнародні спортивні звання, а саме Геннадій Козюра став міжнародним майстром з шахів (складання композицій),
а Олексій Соловчук - міжнародним гросмейстером з шахів (складання композицій).
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 вересня 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2853).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2726). П'ятеро українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2726), Павло Ельянов (2717), Юрій Криворучко (2710), Руслан Пономарьов (2710), Антон Коробов (2700), Олександр Моісеєнко (2692), Олександр Арещенко (2661). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2549), Марія Музичук (2528), Наталя Жукова (2482), Анна Ушеніна (2426), Інна Гапоненко (2402), Тетяна Василевич (2380). У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник. У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Марія Танцюра, Наталія Букса та Ірина Барчук.
До уваги учасників чемпіонату Європи
з класичних шахів серед юнаків та дівчат
(Пореч, Хорватія, 20 вересня – 1 жовтня 2015 року).
Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net та jmgroup7@yahoo.com до 1 серпня наступну інформацію: - Прізвище та ім’я учасника чи супроводжуючої особи; - Вікова група та статус гравця (запрошений, особисте право …); - Тип розміщення (одномісне, двомісне, трьохмісне) та готель; - З ким бажаєте проживати; - FIDE ID; - Якісна, чітка копія першої сторінки закордонного паспорту; - Деталі подорожі, дата, рейс, аеропорт прибуття та відправлення; - Необхідність у замовленні трансферу; - Наявність візи; Звертаємо увагу на необхідність здійснення оплати організаційного внеску та оплати за проживання та харчування до 10 серпня 2015 року. Внески до ЄШС (ECU) здійснюються через Виконавчу дирекцію ФШУ у розмірі встановленому турнірним Положенням: -65 Євро з основних гравців; -156 Євро з додаткових учасників, які посіли у фінальних змаганнях чемпіонатів України серед юнаків та дівчат місця з 1 по 12; -195 Євро з додаткових гравців, які посіли у фінальних змаганнях чемпіонатів України серед юнаків та дівчат місця нижче 12 або взагалі не брали в них участі; Керівником делегації призначено Грабінського Володимира Олександровича (097-747-16-73; grabinsky@ukr.net ) Виконавча дирекція ФШУ
Просимо гравців, які посіли перші та другі місця у юнацьких та юніорських чемпіонатах 2015 року, терміново продублювати свої заявки на участь у якості
основних гравців у чемпіонатах світу та Європи 2015 року серед юнаків та дівчат (rating@ukr.net або факсом +38044-235-45-49).
Основні гравці можуть розраховувати на часткову компенсацію витрат пов'язаних з відрядженням (у розмірі прибл. 8000 грн. - внески, квитки) за рахунок коштів, передбачених єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на 2015 рік . Виконавча дирекція та ДЮК ФШУ
Низка провідних українських шахістів взяла участь у
22-му шаховому фестивалі, який завершився в Абу-Дабі (ОАЕ). У головному Мастерс-турнірі грали 129 шахістів з 35 країн, у тому числі 49 гросмейстерів.
В результаті, з 7 очками з 9, перші п'ять місць розділили гросмейстери Нільс Гранделіус (Швеція), Мартин Кравців (Україна), Боадур Джобава (Грузія), Олександр Арещенко (Україна) і Річард Раппорт (Угорщина). У такому порядку їх і розставили додаткові турнірні показники. Решта наших учасників виступили не так успішно. У бліц-турнірі цього фестивалю, в якому взяв участь 201 шахіст, у тому числі 30 гросмейстерів, відставши від переможця Санана Сьюгірова на пів-очка, 2-5 місця розділив Юрій Кузубов, якого додаткові показники вивели на третє місце. Наші вітання призерам!
14-й чемпіонці світу з шахів серед жінок, переможниці Всесвітньої жіночої шахової Олімпіади 2006 р. та командного чемпіонату світу 2013 р. у складі збірної команди України, міжнародному гросмейстеру, заслуженому майстру спорту України, Ушеніній А.Ю. Дорога Анно Юріївно! Від імені Федерації шахів України щиро поздоровляю Вас з прекрасним ювілеєм молодості! Ми цінуємо Вас як видатну спортсменку, яка своїми досягненнями зробила значний внесок у справу піднесення міжнародного авторитету українських шахів та популяризації нашого улюбленого виду спорту. Ваша відданість шахам, високий професіоналізм, скромність і тактовність є прикладом для багатьох шахістів. Приміть наші найтепліші поздоровлення та побажання міцного здоров’я, щастя, любові, добра і добробуту, нових спортивних і творчих успіхів! Із щирою повагою, Президент ФШУ В.В.Капустін
Завершився 1-й міжнародний шаховий фестиваль "Globus Open, Кубок Незалежності 2015", який проходив з 16 по 23 серпня 2015 року в місті Києві на
Майдані Незалежності в ТЦ "Глобус".
Загалом участь у 5 турнірах взяли участь 410 шахістів, з них: 3 міжнародні гросмейстери, 13 міжнародних та 5 національних майстрів, 9 майстрів ФІДЕ з України, Росії, Лівану. Учасники турнірів представляли майже всі області України. Спонсорську підтримку забезпечили 12 компаній. Відкривав турнір Директор департаменту молоді та спорту України В. Г. Стеценко, а закривав турніри з класичних шахів голова Федерації шахів України В. В. Капустін. Віктор Володимирович Капустін вручив 6 комплектів медалей та кубків, відзначив 45 переможців серед дітей та 30 серед дорослих. У своїй промові Голова Федерації шахів України високо оцінив рівень проведення турніру, якість приміщень. Висловив надію на плідну співпрацю як з ТЦ "Глобус" так і з Шаховою школою. В свою чергу, Організатори турніру щиро вдячні всім тим хто взяв участь у фестивалі, тим хто надавав спонсорську підтримку, а також Міністерству молоді та спорту України і Федерації шахів України.
Львівський гросмейстер Назар Фірман з результатом 7 очок з 9 одноосібно переміг у групі "А" міжнародного турніру "Істмія 2015" (Греція).
На пів-очка відстали І.Папаіоанну (Греція) та П.Дренчев (Болгарія), на очко - ще 6 гросмейстерів. Наші щирі вітання переможцю!
Протягом 10 днів з 4 по 14 серпня 2015 р. у м.Трускавці, Львівської області, були проведені навчально-тренувальні збори для юних шахістів.
Більше 60 юнаків та дівчат з різних регіонів відгукнулись на пропозицію від Львівської Шахової Академії потренуватись і відпочити. Окремо слід зазначити, що у зборах взяли участь 11 юних чемпіонів та срібних призерів чемпіонатів України, які готуватись до чемпіонатів Європи та світу. Подробиці, фото, відео
З 14 по 21 серпня в м. Суми відбувся чемпіонат України серед ветеранів, у якому взяли участь 22 шахісти з 7 регіонів (Харківська, Дніпропетровська,
Сумська, Донецька, Житомирська, Одеська, Полтавська області).
У віковій категорії 50 - 64 років перше місце посів Ревуцький Володимир (м.Житомир). У категорії 65 років і старше, а також загальну перемогу в турнірі здобув Чернов Євген (м.Дніпропетровськ).
Федерація шахів України щиро вітає колишнього багаторічного члена президії та відповідального секретаря ФШУ,
шахового організатора, дитячого тренера та вихователя цілої низки відомих міжнародних гросмейстерів і майстрів,
міжнародного арбітра Малінського Давида Яковича із знаменним ювілеєм – 85-річчям з дня народження
та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, оптимізму, добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.
У Києві, у приміщенні ТЦ "Глобус" стартував 1-й міжнародний шаховий фестиваль "Глобус Опен, Кубок Незалежності 2015".
У турнірі беруть участь 3 міжнародні гросмейстери, 13 міжнародних та 5 національних майстрів, 9 майстрів ФІДЕ з України, Росії, Лівану. Змагання триватимуть до 23 серпня 2015 року.
Результати: Турнір "А" •
Турнір "В" (дитячий)
Результати (рапід та бліц-турніри): Турнір "V" • Турнір "G" • Турнір "D"
З 24 липня по 2 серпня дитячий оздоровчий табір «Дністровська Чайка», що знаходиться в с.Врублівці Кам’янець-Подільского району,
Хмельницької області гостинно приймав юних шахістів з різних куточків нашої країни, які вирішили підтягнути свій шаховий рівень,
отримати незабутні емоції та враження та знайти нових друзів. Шаховий табір на Дністрі відвідали спортсмени з Хмельницької, Вінницької,
Івано-Франківської і Київської областей...
Читати далі...
У Румунії гросмейстер Олександр Зубов з 7,5 очками з 9 став переможцем Арад-опена- 2015 .
Стільки ж очок набрали Л.-К.Мирон (Румунія) и У.Баджарані (Азербайджан), але додаткові показники відсунули їх на друге та трете місця, відповідно.
У турнірі брали участь 239 шахістів, у тому числі 15 гросмейстерів. Щиро вітаємо переможця!
12 серпня 2015 о 14-00 у Головній залі Львівської Політехніки (вул. Бандери, 12)
розпочався Міжнародний турнір з блискавичних шахів на честь
Митрополита Андрея Шептицького.
У турнірі візмуть участь десять провідних гросмейстерів Львова: чемпіонки світу в різних номінаціях сестри Анна і Марічка Музичук, переможці і призери міжнародних турнірів – наш гість з Ісландії Маргейр Петурссон, Адріан Михальчишин, Ярослав Жеребух, Олександр Сулипа, Михайло Олексієнко, брати Юрій та Андрій Вовки, Олександр Іпатов, Олександр Арещенко.
У Сербії завершився міжнародний юнацький турнір зі швидких та блискавичних шахів 15. EUROPEAN YOUTH RAPID & BLITZ CHESS CHAMPIONSHIP.
У віковій категорії U-14 рапід-турніру бронзовим призером став українець Дмитро Гаюн, який поділив місця з 2-го по 5-е, ставши третім за додатковими показниками. Успішно виступив Дмитро і в командних змаганнях, виборовши "срібло" у складі своєї команди. Наші вітання призеру!
Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким створюється Організаційний комітет з підготовки та проведення в
Україні матчу на звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 року.
Згідно з Указом, головою Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 року став Глава Адміністрації Президента України Борис Ложкін. Його заступниками - Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов та Заступник Глави АПУ Ростислав Павленко. До складу Комітету також увійшли: президент Федерації шахів України Віктор Капустін, президент Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) Кірсан Ілюмжинов, голова Львівської обласної шахової федерації Тарас Керницький, представники Уряду, Верховної Ради, керівники правоохоронних органів, міський голова Львова та очільник області.
Федерації шахів України та Харківської області з сумом повідомляють, що на 81 році
після тяжкої хвороби пішов з життя відомий тренер та національний арбітр Юрій Вікторович Саханович.
Багато років Юрій Саханович пропрацював тренером: спочатку - в КДЮСШ-4 (в тому числі й в клубі «Пішак»), потім - в регіональному центрі «Інваспорт». Серед його численних учнів є й гросмейстери, зокрема - Антон Коробов та Олександр Береловіч. Його любов до шахів, прагнення до здорового способу життя, дотепність і оптимізм назавжди запам'ятаються тим, хто добре знав цю добру, сильну і чуйну людину.
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 серпня 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2853).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2726). Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг вище 2700. У світову сотню входять 8 шахістів України: Василь Іванчук (2726), Павло Ельянов (2723), Руслан Пономарьов (2711), Олександр Моісеєнко (2710), Антон Коробов (2699), Юрій Криворучко (2697), Олександр Арещенко (2661), Сергій Федорчук (2653). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2549), Марія Музичук (2528), Наталя Жукова (2482), Анна Ушеніна (2435), Інна Гапоненко (2402), Тетяна Василевич (2380). У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник. У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Марія Танцюра, Наталія Букса та Ірина Барчук.
«Меморіал Мучник Лариси Львівни» З 24 по 28 липня 2015 року у місті Коростишів проходив всеукраїнський шаховий турнір пам’яті видатної шахістки, відомого тренера – Мучник Лариси Львівни. Вшанувати пам’ять Лариси Львівни приїхали шахісти з різних куточків України: Тернополя, Луцька, Харкова, Миколаєва, Житомира, Києва, Київської, Запорізької, Хмельницької, Тернопільської та Одеської області. Всього у змаганнях приймало участь 64 учасника.
Рішення ДЮК про внесення змін до положення про проведення півфіналів і фіналів у вікових категоріях від 8 до 20 років.
Повний текст...
Федерація шахів України щиро вітає заслуженого тренера України Серікова Олександра Сергійовича
з 60-річчям з дня народження та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, щастя, добробуту, успіхів у житті.
Гросмейстер Олександр Моісеєнко переконливо переміг у бліцтурнірі одного з найпрестижніших міжнародних шахових фестивалів у Білі (Швейцарія).
Набравши 10,5 очок у 13 турах, він на очко випередив Р.Касимжанова (Узбекістан), М.Бартеля (Польща) та М.Йилмаза (Туреччина), які поділили 2-4 місця, а слідом за ними ще 13 гросмейстерів. Наші вітання переможцю!
Львівський гросмейстер Андрій Вовк показав відмінний результат на 33-му опені в Андоррі – 7,5 очок з 9.
Та цього вистачило «тільки» для другого місця, бо перуанський гросмейстер Хуліо Гранда набрав на пів-очка більше.
Ще один наш гросмейстер, старший брат Андрія, Юрій Вовк з 7 очками поділив 3-6 місця, та за додатковими показниками виявився третім. Наші вітання призерам!
25 липня 2015 року на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони України у місті Львові відбувся сеанс одночасної
гри на двадцяти шахових дошках за участю чинної чемпіонки світу з шахів серед жінок стриянки Марії Музичук та воїнів-учасників АТО.
До сеансу одночасної гри також доєдналася старша сестра Марії – Анна Музичук, – відома шахістка і чемпіонка світу із бліцу.
У понад годинній грі, сестри здобули перемогу в усіх партіях.
Усі учасники сеансу одночасної гри отримали ексклюзивні сертифікати за підписом чемпіонки світу Марії Музичук, шахову літературу, а незабутні враження залишаться у всіх організаторів, учасників та глядачів назавжди!
Міжнародний День шахів, День шахів в Україні-2015
Заходи з нагоди Дня шахів розпочалися в Україні ще до початку офіційної дати - 20 липня - і будуть продовжуватися до кінця цього тижня. Окрім столиці урочисті заходи пройшли у багатьох містах України, зокрема у Чернігові, Херсоні, Одесі, Вінниці, Сумах, Чернівцях, Луцьку, Запоріжжі. Також у суботу, 25 липня на навчально-спортивній базі літніх видів спорту МО України у Львові відбудеться сеанс одночасної гри з бійцями АТО за участю чинної чемпіонки світу з шахів серед жінок Марії Музичук.
В столиці 22 липня у приміщенні Центрального шахового клубу Збройних Сил України відбулося продовження заходів до Дня шахів.
В гості до шахістів прийшли заступник Міністра оборони України Ю.В.Гусєв, президент ФШУ В.В.Капустін, працівник МО України, заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу, полковник В.І.Довготько. Почесних гостей тепло вітав голова правління клубу контр-адмірал О.М.Коровін. Потім відбулися сеанси одночасної гри для учасників АТО, офіцерів і ветеранів Збройних Сил та членів їх сімей, які дали чемпіон світу 2001 р. у складі збірної України, гросмейстер Володимир Баклан та майстер спорту Юлія Осьмак.
Завершились змагання VII міжнародного шахового фестивалю "Зачарована Десна - 2015", які проходили
з 13 по 18 липня в Чернігові в ресторанно-розважальному комплексі "Градецький" за підтримки
Президента Федерації шахів Чернігівської області Юрія Тарасовця.
На змагання до столиці Сіверського краю приїхало більше 120 шахістів з 12 областей України та Білорусі, Нідерландів. За результатами 9 турів змагань було визначено переможців у 2-х групах. В основному турнірі "А" з 7 очками переміг Володимир Михальський з Ніжина. В командному заліку перше місце здобули шахісти команди "Київ-1". В турнірі "Б" де змагались діти віком до 12 років переміг киянин Євген Замеховський.
Гросмейстер Олександр Зубов з 7 очками з 9 поділив 1-3 місця на турнірі «А» Кубку Нани Александрії у Поті (Грузія),
та за додатковими показниками він виявися другим. А перемогу дещо несподівано святкував міжнародний майстер з Вірменії
Ваге Багдасарян зі скромним рейтингом 2401. На третьому місці залишився один з господарів змагань гросмейстер Лука Пайчадзе.
Ще чотири українських шахіста О.Бортник, Юрій Кузубов, Віталій Сівук і Віталій Бернадський з 6 очками поділили 6 – 13 місця. Наші поздоровлення другому призеру!
Вітаємо всіх шахістів з Днем шахів України та Міжнародним Днем шахів!
20 липня на шаховому майданчику столичного парку імені Тараса Шевченка в четвертий раз відбулися традиційні урочисті та спортивні заходи, присвячені святкуванню Міжнародного Дня шахів та Дня шахів в Україні. З привітаннями до численних присутніх та учасників змагань звернулися президент спортивного комітету України І.М.Шевляк, президент федерації шахів України В.В.Капустін та заступник Міністра молоді та спорту України М.П.Мовчан, який зачитав вітального листа Міністра молоді та спорту України І.О.Жданова. Потім були проведені сеанси одночасної гри, які давали міжнародний гросмейстер Володимир Сергеєв та бронзова призерка чемпіонату України серед жінок, майстер спорту Юлія Осьмак. Гросмейстер «джентльменські» дав можливість двом суперникам зробити нічиї, а ось Юлія другий рік виявилася "безжалісною" до усіх своїх 11 юних опонентів. Одночасно відбувся бліц-турнір, якому взяли участь 60 шахістів. Переміг другий рік поспіль міжнародний майстер Віктор Янов, другим став кандидат у майстри Кирило Бурдальов, третім - майстер спорту Артем Омеля. Переможець та призери турніру, а також найкращі учасники сеансів отримали призи та сувеніри Спортивного Комітету та Федерації шахів України від віце-президента ФШУ Ю.П.Гнипа.
З 24 по 28 червня 2015 року в чудовому приміщенні Читальної Зали Національного Медичного Університету м. Івано - Франківська
проходив Чемпіонат України серед школярів зі швидких шахів та блискавичної гри в шахи.
У 12 турнірах зіграли 193 юні шахісти з м. Києва, Івано - Франківської, Луганської, Черкаської, Тернопільської областей, міст і районів Івано - Франківської області. Розіграно 12 комплектів нагород в особистому заліку. Визначено переможців у командному заліку.
20 липня 2015 року (понеділок) об 11:00 в парку ім. Тараса Шевченка відбудеться захід присвячений міжнародному Дню шахів.
У програмі: - сеанс одночасної гри, де аматори та любителі шахів зможуть перевірити свої сили в протистоянні з міжнародними гросмейстерами; - традиційний аматорський турнір з шахів (бліц) «Кубок імені е2-е4»; Найкращих гравців «сеансу одночасної гри», та фіналістів «Кубку» буде нагороджено цінними призами від Спортивного комітету та Федерації шахів.
У м. Миргороді Полтавської області стартував 14-й фестиваль "Миргород - 2015".
У 5-ти турнірах фестивалю візьмуть участь близько 300-т шахістів. 18 липня проведено турнір з швидких шахів. Перемогу здобув майстер ФІДЕ з Полтави Сергій Набока - 6½ очок з 7 можливих.
Федерації шахів України та Полтавської області щиро вітають відомого дитячого тренера та організатора,
суддю національної категорії, майстра спорту України Яворовського Валерія Олексійовича з
50-річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, щастя, добробуту, спортивних, та тренерських успіхів.
Під час засідання сесії Львівської міської ради затверджено програму розвитку шахів у загальноосвітніх навчальних закладах Львова.
Відтак у кожній школі буде працювати шаховий гурток. Основним завданням програми є залучення дітей до занять гри у шахи.
З 1-го вересня планується ввести посаду керівника шахового гуртка у кожен навчальний заклад. Відповідно, до роботи будуть залучатися як тренери Львівської обласної федерації шахів, так і вчителі загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Федерація шахів України щиро вітає відомого дитячого
тренера, керівника черкаського дитячо-юнацького шахового клубу "ЗОЛОТИЙ ПІШАК" ФОМІНА Юрія Михайловича
з 80-річним ювілеєм та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.
Українець Олександр Бортник став переможцем міжнародного опен-турніру, який проходив в рамках фестивалю "Кубок Батумської мерії - 2015" (м.Батумі, Грузія).
Здобувши 6,5 очок з 9 можливих (4 перемоги, 5 нічиїх), Олександр випередив О. Айрапетяна з Вірменії та грузинського гросмейстера Л.Пайчадзе, які з 6-ма очками посіли 2 і 3 місця відповідно. Також 6 очок завоював ще один український шахіст Олександр Зубов, який став четвертим за додатковими показниками. Наші вітання переможцю!
Сьогодні у м.Львові закінчилися ігри півфіналу чоловічого чемпіонату України з класичних шахів.
У змаганнях взяли участь понад 150 гравців.
Здобувши 7,5 очок, перше місце посів Валерій Невєров. Семеро гравців здобули по 7 очок але за додатковими показниками місця з 2 по 5 відповідно посіли: Віталій Сивук, Олександр Зубарєв, Олександр Ковчан, Мартин Кравців. П'ятеро переможців отримають право взяти участь у фіналі чоловічого чемпіонату України 2015 року.
12 липня (неділя) 2015 року в Києві о 13:00 відбудеться збір слухачів Київської школи гросмейстерів (КШГ) під керівництвом старшого тренера КШГ,
міжнародного гросмейстера Андрія Зонтаха.
У програмі: новинки від Андрія Зонтаха, аналіз творчості слухачів КШГ, бліц - розминки, обмін планами, творча тусівка. Запрошуються виключно слухачі КШГ і кандидати в учні КШГ. Участь - безкоштовна.
З 1 по 7 липня у Вільнюсі, в Сеймі Литовської Республіки пройшов шаховий
фестиваль, присвячений Дню Державності Литви та річниці прийняття
декларації про державний суверенітет України.
В рамках заходу відбувся товариський матч між юнацькими збірними України та Литви і відкритий турнір зі швидких шахів. З кожного боку брало участь по 20 найсильніших юнаків та дівчат в категорії до 18 років. Україна була представлена шахістами з Києва, Миколаєва, Харкова, Херсона, Луганська, Житомира, Одеси, Вінниці. У матчі наша команда здобула досить переконливу перемогу з рахунком 28.5 - 11.5. У відкритому турнірі зав'язалася вперта боротьба з перемінним успіхом. Слід відзначити високий рівень організації заходу. Крім спортивного боку, приймаюча сторона забезпечила захоплюючу культурну програму, що поєднала активний відпочинок з відвідуванням визначних пам'яток Вільнюса, Тракая і Кярнаве. Фестиваль відбувся завдяки ініціативі та підтримці Литовського Сейму, Мінмолодьспорту України, Посольства Литовської Республіки в Україні, Посольства України в Литовській Республіці, Литовського Олімпійського комітету, Литовського Департаменту з питань культури і спорту, шахових федерацій Литви та України і україно-литовського бізнес клубу. Учасники зустрічі висловили побажання зробити цей фестиваль традиційним.
Гросмейстер Олександр Арещенко з 7,5 очками з 9 став переможцем 2-го Портиччо опен у Франції.
Стільки ж очок набрав чеський гросмейстер В.Лазничка, але додаткові показники в нього виявилися гіршими.
Позаду залишились господарі турніру, відомі французські гросмейстери Л.Фрессіне, Е.Бакро та інші.
Ще один український учасник гросмейстер Сергій Федорчук, набравши 6 очок, поділив 11 – 22 (у підсумку 12-те) місце. Наші щирі вітання переможцю!
З 28 червня по 4 липня у Відні проходив другий щорічний збір, організований комісією ФІДЕ з жіночих шахів (WOM) для дівчат-шахісток, що мають найбільш високі
рейтинги (станом на квітень 2015 р.).
Від України було запрошено Юлію Осьмак, а загалом у заході взяло участь 10 дівчат. Збори включали в себе чотириденний трейнінг за участю колишньої чемпіонки світу Сьюзен Полгар і круговий турнір зі швидких шахів, який закінчився перемогою Гюнай Мамедзаде (Азербайджан) , яка здобула 8 очок. Юлія Осьмак з 4 очками (3 перемоги та 2 нічії) посіла у підсумку 6 місце.
2 липня у місті Львові відбулося дві зустрічі на найвищому рівні стосовно проведення матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед
жінок між українською шахісткою, діючою чемпіонкою світу, львів'янкою Марією Музичук та претенденткою на це звання, шахісткою з Китаю Хоу Їфань.
Перший круглий стіл обговорення відбувався в приміщенні Львівської мерії. Участь у ньому взяли представники світової шахової федерації ФІДЕ
на чолі з президентом Кірсаном Ілюмжиновим та представники органів місцевого самоврядування Львова і Львівщини, представники
Мністерства молоді та спорту України, Федерації шахів України на чолі з президентом В.В.Капустіним, а також сім'я Музичуків разом з чемпіонкою світу Марією.
Результатом зустрічи стало підписання попередньої заявки у ФІДЕ на проведення матчу у Львові. Визначено період проведення — кінець лютого або початок березня. Остаточно заявка отримає юридичну силу після подання усіх необхідних документів до 15 серпня. У Львові Кірсан Ілюмжинов мав зустріч із Петром Порошенком. Президент України погодився очолити організаційний комітет матчу за звання чемпіонки світу. Відтак, вже в найближчі дні буде підписаний відповідний указ.
Чемпіону 39-ї Всесвітної шахової Олімпіади
у складі збірної команди України, чемпіону України 2006 р., заслуженому майстру спорту, міжнародному гросмейстеру Єфіменку З.О Шановний Захаре Олександровичу!
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас з прекрасним ювілеєм молодості -30-річчям з дня народження!Ми цінуємо Вас як видатного спортсмена, який своїми досягненнями зробив значний внесок у справу піднесення міжнародного авторитету українських шахів та популяризації нашого улюбленого виду спорту, добру і чуйну людину. Ваша відданість шахам, високий професіоналізм, скромність і тактовність є прикладом для шахістів. Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, сімейного щастя, добра і добробуту, нових спортивних і творчих звершень. З повагою Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
Сьогодні у м.Львові починаються ігри полуфіналу чоловічого чемпіонату України з шахів.
У змаганнях візьмуть участь 153 гравці. П'ятеро переможців отримають право взяти участь у фіналі чоловічого чемпіонату України 2015 року. Детальніше... (оновлюється!) Нагадаємо, що 29-го червня пройшли чемпіонати України серед жінок і серед чоловіків зі швидких шахів (результати, фото, відео), а 30-го - бліц-турніри (результати, фото, відео)
Федерації шахів України та Херсонської області щиро вітають заслуженого тренера України, майстра спорту СРСР та України Тельмана Валерія Михайловича з 70-річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, невичерпного оптимізму, гарного настрою, довголітнього служіння улюбленій справі.
З 26 по 28 червня в м.Суми проходив відкритий особисто-командний чемпіонат України з розв'язування шахових композицій.
Звання чемпіона здобув кандидат у майстри спорту (з практичної гри) полтавчанин Володимир Куриленко. Срібний призер - Валерій Семененко з Дніпропетровська, гросмейстер України, чемпіон світу зі складання шахових композицій. Третє місце посів майстер ФІДЕ з композиції Анатолій Караманиць (м.Дніпропетровськ). У турнірі юніорів перемогу здобув Станіслав Василів з Полтави. Друге і третє місця посіли сумчани Дмитро Кущ і Антон Ільченко відповідно. Командну перемогу здобули представники Дніпропетровська, другими стали полтавчани, третю сходинку посіли учасники з Харкова.
Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист шахістів України на 1 липня 2015 року за результатами обрахунку турнірів,
проведених в Україні в період 01.04.2015 - 01.07.2015.
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 липня 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2853).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2728). Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 11 шахістів України: Василь Іванчук (2728), Павло Ельянов (2723), Руслан Пономарьов (2711), Олександр Моісеєнко (2710), Антон Коробов (2699), Юрій Криворучко (2695), Сергій Федорчук (2664), Андрій Волокітін (2654), Юрій Кузубов (2653), Захар Єфименко (2652), Олександр Арєщенко (2651). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2549), Марія Музичук (2528), Наталя Жукова (2482), Анна Ушеніна (2435), Інна Гапоненко (2402), Тетяна Василевич (2397). У списку ста найсильніших юнаків троє українців: Ілля Нижник, Олександр Бортник та Тряпішко Олександр. У сотні найсильніших дівчат троє українок: Юлія Осьмак, Марія Танцюра та Наталія Букса.
У м.Львові проходять чемпіонати України 2015 року (швидкі шахи та бліц) серед чоловіків та жінок.
29 червня - змагання з швидких шахів, у яких беруть участь 105 шахістів та 33 шахістки.
30-го - змагання з бліцу (98 шахістів та 26 шахісток). Турнір з швидких шахів (результати, фото, відео) Турнір з блискавичних шахів (результати, фото, відео)
З 28 червня по 4 липня у Відні проходить другий щорічний збір, організований комісією ФІДЕ з жіночих шахів (WOM) для дівчат-шахісток, що мають найбільш високі
рейтинги (станом на квітень 2015 р.).
Всього беруть участь 10 дівчат, у тому числі й українка Юлія Осьмак. Збори включають в себе чотириденний трейнінг, який пройде за участю колишньої чемпіонки світу Сьюзен Полгар, і круговий турнір зі швидких шахів, який відбудеться 3 і 4 липня.
З 23 по 28 червня в м. Мукачево проходив IX Міжнародний шаховий фестиваль "Мукачівське літо - 2015".
Участь у турнірі приймало 200 учасників з Азербайджану, Росії та 19 областей України. Серед учасників - 2 міжнародні майстри, 3 майстри ФІДЕ і більше 70 КМСУ. Турнірні таблиці дивіться на сайті chess32x64.org
У неділю, 28 червня відбулось урочисте відкриття Шахової школи “Глобус”.
У церемонії відкриття взяв участь начальник Департаменту Міністерства молоді та спорту України В.Г.Стеценко, виконавчий директор Федерації шахів України Ю.П.Гнип та директор Шахової школи “Глобус” Д.Г.Семенов. Після урочистої церемонії відкриття було проведенно дитячий турнір, присвячений Дню Констітуції України, в якому взяло участь 40 юних шахістів. 12 дітей отримали цінні подарунки.
Вітаємо одного з провідних українських шахістів Павла Ельянова, який в Елітному двоколовому
турнірі ХІХ категорії на 50-му Меморіалі Х.Р.Капабланки (Куба) поділив 2-3 місця з Д.Андрейкіним (Росія).
А переміг китайський шахіст Юй Янъї.
З 22 по 25 червня 2015 року у м. Києві у приміщенні Центрального шахового клубу
Збройних Сил України проведено Всеукраїнський семінар підвищення кваліфікації суддів з шахів.
Семінар було організовано та проведено завдяки спільним зусиллям Спортивного Комітету України, президії колегії суддів Федерації шахів України та Федерації шахів м. Києва. У роботі семінару взяли участь 27 слухачів та 3 лектори з м. Києва, Житомирської, Львівської, Рівненської та інших областей. Читати лекції було доручено членам президії колегії суддів ФШУ, міжнародним арбітрам Товчизі О.Г., Боданкіну Л.М. та Гнипу Ю.П..
Дворазовому чемпіону України,
члену національної збірної команди України, майстру спорту міжнародного класу, міжнародному гросмейстеру Коробову А.С. Шановний Антоне Сергійовичу!
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас з прекрасним ювілеєм молодості – 30-річчям з дня народження!Ми знаємо Вас як одного з найталановитіших вихованців українських шахів, відомого міжнародного гросмейстера, який своїми численними перемогами у престижних міжнародних турнірах та у складі національної збірної примножує авторитет та спортивну славу нашої держави. Приміть наші найтепліші поздоровлення і побажання міцного здоров’я, щастя, успіхів, добробуту, нових спортивних і творчих звершень. З повагою Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
Прес-конференція чемпіонки Європи з шахів Наталії Жукової.
Тема: «Як мені вдалося повторити успіх 2000-го року і вдруге завоювати для України континентальний титул»
Чудово виступила четвірка відомих українських гросмейстерів на меморіалі Асряна в м. Джермук (Вірменія).
Переможцем турніру став Михайло Олексієнко, який набрав 7 очок з 9. Стільки ж очок набрали українець Антон Коробов і вірменський гросмейстер Тер-Саакян, але додаткові показали у Олексієнко виявилися найбільш високими. Другим, напередодні свого 30-річчя, виявився Коробов, залишивши на третьому місці господаря турніру. 4-7 місця з 6,5 очками розділили ще з двома господарями меморіалу наші гросмейстери Захар Єфименко та Олександр Арещенко (за додатковими показниками, відповідно, 5-е і 6-е місця). Наші щирі вітання переможцю та призеру престижного турніру!
До уваги учасників півфіналу чемпіонату України з класичних шахів серед чоловіків, який проходитиме
у м. Львові з 1 по 9 липня 2015 року.
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення чемпіонату.
Молодий чернівецький гросмейстер Віталій Бернадський з 7 очками з 9 (5 перемог, 4 нічиї)
став переможцем турніру «А» фестивалю «Шахове літо в Болгарії» на Золотих Пісках.
Стільки ж очок набрав вірменський гросмейстер Ованнес Габузян, але додаткові показники в нього виявилися гіршими.
Усього в турнірі взяло участь 75 шахістів, у тому числі 22 гросмейстера.
Ще один український учасник львівський гросмейстер Назар Фірман, набравши на очко менш, ніж переможці, поділив 9-11 (у підсумку 10-те) місце у досить непоганій компанії з рейтинг-фаворитом змагань відомим вірменським гросмейстером із знаменитим ім’ям та прізвищем - Тигран Петросян та екс-чемпіонкою світу з шахів серед жінок болгаркою Антоанетою Стефановою.
Наші вітання переможцю!
До уваги учасників відкритого особисто-командного чемпіонату України з шахів (розв'язування композицій) та чемпіонату України з шахів (розв'язування композицій) серед юніорів, які відбудуться
у м. Суми з 26 по 28 червня 2015 року.
Пропонуємо вашій увазі Регламенти проведення змагань.
До уваги учасників чемпіонату України з шахів (рапід та бліц) серед чоловіків та жінок, який проходитиме
у м. Львові з 28 по 30 червня 2015 року.
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення чемпіонату.
Львівський гросмейстер Мартин Кравців з 8 очками з 10 (6 перемог, 4 нічиї) став переможцем міжнародного турніру категорії "А"
на 8-му Кубку мера Мумбая (Індія). Стільки ж очок набрав грузинський гросмейстер Лука Пайчадзе.
Але за усіма додатковими показниками він значно поступився українцю. А ось ще одному нашому гросмейстеру
Олександру Зубову, який разом з в’єтнамцем Нгуєн Дик Хоа, набрав на пів-очка менше, трошки не поталанило зайняти
трете призове місце: при рівності першого додаткового показника другий виявився у нього меншим, ніж у конкурента.
Наші вітання переможцю!
Гросмейстер Олександр Ковчан виявився найкращим серед українських шахістів на турнірі в Ясах (Румунія),
в якому взяли участь 129 шахістів з 14 країн, у тому числі 21 гросмейстер. З 7 очками з 9 він поділив 2-4 місця
та за додатковими показниками виявився четвертим. Ще три наших «шестисотники» Володимир Оніщук.
Юрій Кузубов і Михайло Олексієнко з 6, 5 очками поділили 5-12 місця (за додатковими показниками, відповідно, 6, 7 та 8 місця).
А переміг колишній член української, а нині латишської федерації шахів Ігор Коваленко, який набрав 7,5 очок.
Щирі вітання голові дитяче-юнацької комісії ФШУ, заслуженому тренеру України, міжнародному майстру Володимиру Грабінському
з присудженням йому Міжнародною Федерацією шахів медалі Макса Ейве у номінації «найкращий юнацький тренер 2014 р.»
та віце-президенту Львівської обласної федерації шахів, голові тренерської комісії ФІДЕ, міжнародному
гросмейстеру Адріану Міхальчишину з присудженням медалі Ісаака Болеславського в номінації «найкращий автор 2014 р.».
На чемпіонаті Європи серед жінок з рапіду, який пройшов в Чакві (Грузія), чемпіонка Європи 2015 р з класичних шахів Наталія Жукова,
набравши в останній день у трьох турах три очки, зуміла поділити з 8-ма очками 2-4 місця.
Але додаткові коефіцієнти, на жаль, залишили її без медалі.
Ще одна наша учасниця Інна Гапоненко, набравши на пів-очка менше, розділили 5-7 місця (7-е за додатковими показниками). А перемогла з 8.5 очками росіянка О.Костенюк.
Чемпіонці Європи з класичних
шахів серед жінок Жуковій Н. О. Шановна Наталіє Олександрівно!
Вітаю Вас із блискучою перемогою на чемпіонаті Європи з класичних шахів серед жінок! Ви — гордість і слава єдиної України, на чию честь піднімається Державний Прапор та лунає Державний Гімн, чиї звершення прославляють нас у всьому світі. Завдяки нелегкій і сумлінній праці Ви сповна розкрили свій талант і стали прикладом для наслідування для багатьох співвітчизників. Зичу Вам і Вашій родині міцності і сили духу, миру й добробуту, здоров'я, наполегливості, спортивної вдачі та нових досягнень.
Міністр Ігор Жданов
До уваги учасників командного чемпіонату України з шахів (рапід та бліц) серед юніорів, юнаків та дівчат, який проходитиме
у м. Херсоні з 10 по 13 червня 2015 року.
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення чемпіонату.
У м. Іллічівську стартував чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 8 років. У програмі турніри з класичних та швидких шахів.
Змагання проходять з 2 по 12 червня. Детальніше
В Іллічівську (Одеська обл.) фінішував чемпіонат України 2015 року серед клубних команд. Перемогли рейтинг – фаворити,
неодноразові переможці цих змагань – команда шахового клубу Юридичної академії (Харків), яка в 11 матчах
набрала 20 командних очок (51 загальних очок). Доля другого та третього призових місць вирішувалась в останньому турі.
Срібним призером з 18 командними очками (46 загальних очок) стала команда шахового клубу (Миколаїв), а бронзовим – команда господарів -
«Шахова академія» (Іллічівськ), яка набрала 17 командних очок (44 загальних очка).
Наші вітання командам – чемпіону та призерам клубного чемпіонату України 2015 р.!
Наталя Жукова - чемпіонка Європи 2015 року серед жінок!
Блискучою перемогою Наталії Жукової завершився 16-й жіночий чемпіонат Європи в Грузії. Показавши в останніх п'яти турах стовідсотковий результат, вона з 9,5 очками з 11 на пів-очка випередила грузинську шахістку Н.Баціашвілі і стала дворазовою чемпіонкою Європи. Наша уславлена шахістка повторила свій успіх 15-річної давнини, зробивши справжній спортивний подвиг. При цьому чемпіонка виконала ще одну важливу задачу - вихід до наступного чемпіонату світу серед жінок. Таке саме завдання виконала Інна Гапоненко, котра із 7,5 очками поділила 4-9 місця та посіла у підсумку 9 місце. Наші найщиріші привітання дворазовій чемпіонці Європи!
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 червня 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2876).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2733). Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 8 шахістів України: Василь Іванчук (2733), Павло Ельянов (2718), Руслан Пономарьов (2711), Олександр Моісеєнко (2707), Антон Коробов (2698), Юрій Криворучко (2695), Олександр Арєщенко (2656), Андрій Волокітін (2654). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2549), Марія Музичук (2528), Наталя Жукова (2482), Анна Ушеніна (2441), Інна Гапоненко (2402), Тетяна Василевич(2397). У списку ста найсильніших юнаків троє українців: Ілля Нижник, Олександр Бортник та Олександр Тряпішко. У сотні найсильніших дівчат троє українок: Юлія Осьмак, Марія Танцюра, Наталія Букса.
КРАЩІ КЛУБИ УКРАЇНИ ЗМАГАЮТЬСЯ В ІЛЛІЧІВСЬКУ
У 44-му випуску "Школи чемпіонів" директор Іллічівського ДЮСШ Вадим Білий розповідає про клубний чемпіонат Україні, що проводиться в портовому місті вже вдруге і який, наразі, увійшов у вирішальну фазу спортивної боротьби. Гість передачі також ділиться секретами гучних організаційних та спортивних досягнень шахістів Іллічівська.
Юний український гросмейстер, нині студент Уебстерського університету в Сент-Луісі (США) Ілля Нижник разом ще з 6-ма володарями найвищого
шахового звання з 6,5 очками з 9 поділив 2-8 місця у Відкритій секції Чикаго-опен 2015, та за додатковими показниками виявився третім призером,
пропустивши на друге місце колишнього претендента на звання чемпіона світу Гату Камського.
Переможцем турніру став міжнародний майстер Джеремі Сюн, який набрав на пів-очка більше.
Щирі вітання нашому призеру!
В м.Іллічівську (Одеська обл.) стартував чемпіонат України серед клубних команд. У турнірі беруть участь команди з
Миколаєва, Києва, Криму, Одеси, Іллічівська, Кривого Рога, Харкова, Вінниці, Чернігова.
Змагання триватимуть до 31-го травня. Детальніше
До уваги учасників чемпіонату України серед школярів з шахів (IV ранг), який проходитиме
у м. Івано – Франківськ з 24 по 28 червня 2015 року.
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення чемпіонату.
Сьогодні у Чакві (Грузія) урочисто відкривається особистий чемпіонат Європи серед жінок.
99 учасниць змагатимуться на дистанції в 11 турів з 19 по 30 травня. Нашу країну представляють Анна Ушеніна, Наталя Жукова, Інна Гапоненко та юна Олена Мартинкова. Цікаво нагадати, що перша чемпіонка Європи Наталя Жукова виборола це звання майже у тому ж місті (Батумі, 2000 р.).
Львівський гросмейстер Юрій Вовк з результатом 7 очок з 9 одноосібно переміг на міжнародному опен-турнірі у м. Петровац (Македонія),
у якому брали участь 70 шахістів, у тому числі 14 гросмейстерів.
Ще один львівський гросмейстер Мартин Кравців, відставши на свого земляка на пів-очка, поділив 2-5 місця, та за додатковими показниками опинився на четвертому місці. Наші вітання переможцю!
До уваги учасників чемпіонату України серед клубних команд,
який проходитиме з 22 по 31 травня в м.Іллічівську (Одеська обл.).
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення Чемпіонату
До уваги учасників чемпіонату України серед юнаків та дівчат до 8 років (класичні шахи, швидкі шахи),
який проходитиме з 1 по 12 червня в м.Іллічівську (Одеська обл.).
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення Чемпіонату
У Києві завершився XXIV традиційний міжнародний шаховий фестиваль “Київська весна на Оболоні”.
У змаганнях взяло участь близько 400 шахістів з різних регіонів. Згідно програми фестивалю було проведено низку турнірів. Зокрема, рейтингові бліц та опен-турніри, турніри "А", "Б", "В" серед гравців 2003-2004, 2005-2006, 2007-2010 р.н. відповідно.
Рішенням Президентської Ради ФІДЕ, що відбулася 27.04.2015 р. в м.Ченду (Китай), присвоєні міжнародні звання наступним українським шахістам:
Вусатюк Володимир – міжнародний майстер, Прохоров Олександр – міжнародний організатор, Заяц Володимир – арбітр ФІДЕ, Володимир Роговський - Старший тренер ФІДЕ, Голощапов Олександр - Старший тренер ФІДЕ, Олексієнко Михайло - тренер ФІДЕ. Наші вітання!
2-3 травня в місті Ясси, Румунія, проходив 11-ий Чемпіонат Європи з шахів (розв'язування шахових композицій).
Нашу країну в цьому престижному Європейскому чемпіонаті представляло сім спортсменів: керівник делегації — Копил В.,
тренер — Кривенко В., розв'язувачі — Соловчук О., Арідов В., Арцева Х., Куриленко В..
Чемпіонат завершився перемогою команди Польщі, друге місце здобула збірна Россії, бронзу дістала команда Сербії.
Наша збірна посіла четверте місце.
В індивідуальному заліку Соловчук Олексій посів четверте місце, витративши на 1 хвилину часу більше на розв'язування, ніж бронзовий призер Каспер Перун (Польща). Чемпіоном та срібним призером стали представники Росії — Євсєєв Є., Мукосєєв А. Вітаємо збірну команду України з почесним 4-м місцем, бажаємо подальших успіхів!!!
У м.Миколаїв стартує чемпіонат України (класичні шахи, швидка гра та бліц) серед юнаків та дівчат віком до 10-ти років. Змагання триватимуть по 13 травня 2015 року.
Розпочнеться чемпіонат турнірами з класичних шахів, у якому з 2 по 10 травня змагатимуться відповідно 33 дівчини та 95 хлопців.
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 травня 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2876).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2733). Шестеро українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 11 шахістів України: Василь Іванчук (2733), Павло Ельянов (2718), Руслан Пономарьов (2711), Антон Коробов (2708), Олександр Моісеєнко (2707), Юрій Криворучко (2700), Володимир Оніщук (2669), Сергій Федорчук (2657), Олександр Арєщенко (2656), Захар Єфименко (2656), Андрій Волокітін (2654). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2549), Марія Музичук (2528), Анна Ушеніна (2467), Наталя Жукова (2456), Інна Гапоненко (2391), Юлія Осьмак (2368). У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник. У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Марія Танцюра, Наталія Букса та Олена Мартинкова.
Члену Виконкому, голові колегії суддів ФШУ, міжнародному арбітру Товчизі О.Г. Шановний Олеже Григоровичу!
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас зі знаменним ювілеєм - 60-річчям з дня народження! Ми знаємо і цінуємо Вас – багаторічного керівника суддівського корпусу ФШУ, талановитого та енергійного шахового організатора, міжнародного арбітра вищої категорії ФІДЕ, який постійно залучається до суддівства світових та європейських офіційних змагань. Як голова суддівської колегії ФШУ та лектор ФІДЕ Ви зуміли підготувати цілу плеяду національних та міжнародних шахових арбітрів. Ваша невтомна, кропітка та самовіддана праця на благо українських шахів принесли Вам заслужене визнання, повагу й вдячність шахової громадськості України. Впевнений, що Ваш великий організаційний і суддівський потенціал, життєвий та професійний досвід, невичерпна енергія й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів. Приміть же, дорогий ювіляре, найтепліші поздоровлення і найщиріші побажання міцного здоров’я, сімейного добробуту, невичерпного оптимізму, гарного настрою, довгих років служіння нашій улюбленій справі! З щирою повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
29 квітня 2015 року до столиці прибула чоловіча збірна України з шахів, яка брала участь у командному чемпіонаті світу, що проходив у Вірменії (м. Цахкадзор).
В аеропорту «Бориспіль» спортсменів урочисто зустрічали директор Департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України Вадим Стеценко, представники Федерації шахів України, журналісти. Вадим Стеценко привітав срібних призерів командного чемпіонату світу із достойним виступом та передав вітання від Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, який на жаль, не зміг особисто зустріти шахістів – у зв’язку з службовими обов’язками.
На командних чемпіонатах світу з шахів, які щойно завершилися, чоловіча збірна команда України посіла друге місце, жіноча - п'яте.
Що стосується наших чоловіків, то вони у вірменському Цахкадзорі вели напружену боротьбу з командою Китаю за першість на цьому чемпіонаті.
Починаючи з третього туру, обидві команди йшли нарівні. Нічия між ними в 7-му турі зберегла цей паритет і величезну різницю на змаганнях такого рівня в
4 очки від найближчих переслідувачів на такій короткій дистанції. Але прикра мінімальна поразка в передостанньому 8-му турі від команди США,
що виступала на цьому змаганні далеко не в найсильнішому складі, й одночасний виграш китайської команди у кубинців перекреслили наші надії на золото.
Щоправда, досягнутий до цього розрив з переслідувачами дозволив українській команді в останньому турі зафіксувати на всіх дошках з командою Угорщини
швидкі нічиї та почесне друге місце з результатом 12 очок. До цього слід додати друге місце Василя Іванчука на другій дошці (5½ очок з 9),
друге місце Юрія Криворучка (4½ з 6) на четвертій дошці та третє місце Олексанра Моісеєнка (4 з 6) також на четвертій дошці.
А команда Китаю, вигравши і в останньому турі, і набравши 15 очок, додала до свого титулу олімпійських
чемпіонів звання командного чемпіона світу. Третє місце з 11 очками посіла команда Вірменії, а постійний рейтинг-фаворит чоловічих командних змагань
команда Росії з 10 очками виявилася четвертою, випередивши команду США, що набрала також 10 очок, за додатковим показником.
Наші щирі вітання срібним призерам командного чемпіонату світу 2015 року з шахів Руслану Пономарьову, Василю Іванчуку, Павлу Ельянову, Юрію Криворучко, Олександру Моїсеєнко, головному тренеру команди Олександру Сулипі. У наших шахісток, які прибули на чемпіонат до Китаю в ранзі чемпіонок світу, змагання склалося менш вдало, ніж у чоловіків. Після програшу полячкам в першому турі їм так і не вдалося, незважаючи на окремі успішні матчі, включитися у боротьбу за лідерство. А чемпіонат блискуче виграла команда Грузії, яка набрала 17 очок і зіграла лише один матч внічию, перемігши у всіх інших. На другому місці залишилися діючі олімпійські чемпіонки - команда Росії (15 очок) і на третьому - команда Китаю (11 очок). Команда України з 10 очками розділила 4-5 місця з командою Індії, але через гірший додатковий показник (сума очок на всіх дошках команди) виявилася на 5-му місці. Краща з наших учасниць, чемпіонка світу з шахів серед жінок Марія Музичук, яка виступала на другій дошці, з результатом 5,5 очок з 8 розділила 2-3 місця зі своєю колишньою суперницею по півфіналу особистого чемпіонату світу Харікою Дроноваллі.
21-го квітня у Дніпропетровську стартував юнацький турнір пам’яти тренера дитячо-юнацької
Спортивної школи №9 м. Дніпропетровська О.В. Синіцина.
У турнірі беруть участь 18 команд з Миколаїва, Краматорська, Білої Церкви, Кривого Рога, Тернополя, Дніпропетровська. Змагання триватимуть до 27 квітня.
Вчора у Вірменії та Китаї стартували відповідно чоловічий та жіночий командні чемпіонати світу.
В першому турі чоловіча збірна зустрілася з головними суперниками - командою Росії та здобула перемогу з рахунком 2½:1½ очка.
Павло Ельянов білими переграв Євгена Томашевського. Інші партії закінчились унічию (Пономарьов - Грищук, Іванчук - Карякін, Криворучко - Яковенко). Жіноча збірна, нажаль, поступилась Збірній Польщі із рахунком ½-3½. Унічию зіграла Наталя Жукова, інші наші шахістки (А.Музичук, А.Ушеніна та І.Гапоненко) свої партії програли.
Детальніше: Чоловічий турнір •
Жіночий турнір
Результати на "chess-results.com": Чоловічий турнір • Жіночий турнір
У Цахкадзорі (Вірменія) і Ченду (Китай) з 19 по 28 квітня 2015 проводяться відповідно чоловічий та жіночий командні чемпіонати світу з шахів.
Обидва турніри, в яких беруть участь чоловіча та жіноча національні збірні України, проводяться за коловою системою серед 10 команд.
У складі кожної команди - 4 основних гравці і один запасний. За перемогу в матчі команда отримує два очки, за нічию - очко.
При рівності цього показника у двох і більше команд наступним критерієм є сума набраних очок гравцями команди.
В результаті проведеного жеребкування у чоловічому чемпіонаті команди розташувалися в наступному порядку: 1.Єгипет, 2.Ізраїль, 3.Україна (у порядку дошок - Р.Пономарьов, В.Іванчук, П.Ельянов, Ю.Криворучко, О.Моісеєнко,), 4. Куба, 5. Китай, 6.США, 7.Угорщина, 8.Росія, 9.Вірменія, 10.Індія. Вже у першому турі команда України зустрічається зі своїм головним суперником - командою Росії. Жіночі команди жеребкування розставило в наступному порядку: 1.Казахстан, 2. Україна (у порядку досок - А.Музичук, М.Музичук, А.Ушеніна, Н.Жукова, І.Гапоненко), 3.США, 4.Грузія, 5.Вірменія, 6 .Китай, 7.Росія, 8.Єгипет, 9.Польща, 10.Індія. Наші дівчата у першому турі зустрічаються з командою Польщі. Ігрові дні на обох чемпіонатах - 19-23 і 25-28 квітня.
Детальніше: Чоловічий турнір •
Жіночий турнір
Результати на "chess-results.com": Чоловічий турнір • Жіночий турнір
До уваги учасників чемпіонату України серед юнаків та дівчат до 10 років (класичні шахи, швидкі шахи, бліц),
який проходитиме з 1 по 13 травня в м.Миколаєві.
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення Чемпіонату
З 21 по 29 квітня 2015 року проводиться традиційний, вже 12-й, шаховий фестиваль «Меморіал В.Набокова».
За програмою фестивалю буде проведено 2 колові турніри по 10 учасників у кожному, турнір з швидких шахів, турнір з блискавичної
гри в шахи та конкурс розв’язування композицій. Організаторами турніру вже традиційно є громадська організація «Камера Обскура»
(Голова – А.Ш. Джангірова) та Федерація шахів м. Києва (Президент – П.В. Куфтирєв).
У головному турнірі 10-ї категорії беруть участь відомі київські гросмейстери - С.Височін, О.Кислинський та А.Баришполець. Окрім українських шахістів в меморіалі змагатимуться шахісти з Азербайджану, Республіки Молдова, Росії, Чехії та Індії.
У м. Дніпропетровську відбулось відкриття півфіналу чемпіонату України з класичних шахів серед жінок.
У чемпіонаті беруть участь 22 шахістки. Турнір триватиме з 15-го по 23 квітня.
Напередодні Командного чемпіонату світу 2015, що розпочнеться 19 квітня у Вірменії, сайт шахи.укр
опублікував інтерв’ю з рейтинг-лідером української збірної, переможцем шахових олімпіад 2004 і 2010 років, Павлом Ельяновим.
Члену Виконкому ФШУ, заст. голови колегії арбітрів ФШУ, директору Миколаївської обласної ДЮСШ, міжнародному арбітру Хамзіну Р.А. Шановний Руслане Абузаровичу!
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм – 60-річчям з дня народження!Ми знаємо і цінуємо Вас як досвідченого шахового організатора і арбітра, чий високий професійний рівень, відданість справі принесли Вам заслужений авторитет у шаховому світі. Впевнений, що Ваш організаційний та суддівський потенціал, великий життєвий та професійний досвід й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів. Бажаю Вам, шановний Руслане Абузаровичу, міцного здоров’я, щастя, добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі. Із щирою повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
8 квітня у приміщенні Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція за участю чемпіонки
світу 2015 року з шахів Марії Музичук та президента федерації шахів України Віктора Капустіна.
Дивитися (відео)
Президент України Петро Порошенко вручив орден "За заслуги" ІІІ ступеня чемпіонці світу з класичних шахів серед жінок 2015 року Марії Музичук.
Детальніше Відео А напередодні чемпіонку урочисто привітали у рідному Львові численні вболівальники, представники преси та місцевої влади.
Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє відкоригований національний рейтинг-лист шахістів України на
1 квітня 2015 року за результатами обрахунку турнірів,
проведених в Україні в період 01.01.2015 - 01.04.2015.
Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман привітав Марію Музичук з перемогою на Чемпіонаті світу з шахів серед жінок.
“...Шановна пані Маріє! Щиро вітаю Вас з перемогою на Чемпіонаті світу з шахів серед жінок. Роки кропіткої роботи та тренувань допомогли Вам стати кращою серед кращих і заслужено здобути шахову корону...” - зазначено зокрема у привітанні (дивіться повний текст). Також з нагоди здобуття Марією Музичук перемоги на Чемпіонаті світу з шахів серед жінок на адресу ФШУ надійшло вітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики спорту та туризму Артура Палатного (дивіться повний текст).
Чемпіонці світу з шахів
Музичук Марії Шановна Маріє!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашої блискучої перемоги на чемпіонаті світу! Ви — гордість і слава єдиної України, на чию честь піднімається Державний Прапор та лунає Державний Гімн, чиї звершення прославляють нас у всьому світі. Завдяки нелегкій і сумлінній праці Ви сповна розкрили свій талант і стали прикладом для наслідування для багатьох співвітчизників. Зичу Вам і Вашій родині міцності і сили духу, миру й добробуту, здоров'я, наполегливості, спортивної вдачі та нових досягнень. 3 повагою Міністр Ігор ЖДАНОВ
Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк привітали Марію Музичук з перемогою на Чемпіонаті світу з шахів серед жінок.
"Щиро, з перемогою на чемпіонаті світу, Маріє Музичук!" — написав на своїй сторінці у FaceBook Петро Порошенко. "Дякуємо Вам за іскрометну, гостру і безкомпромісну гру, за непідробні емоції, які Ви подарували своїм вболівальникам і всім шанувальникам шахів, за те, що цілий світ побачив, яким інтелектом, силою волі й визначним талантом багата Україна" - зокрема зазначив у своєму привітанні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
Марія Музичук - чемпіонка світу серед жінок!
Зігравши внічию останню четверту партію фінального матчу в класичні шахи з росіянкою Наталією Погоніною українська шахістка Марія Музичук виборола звання чемпіонки світу з шахів серед жінок. Вона продовжила приємну для нашої країни традицію вже другий раз за останні три роки вигравати найпочесніше звання в жіночих шахах. У фіналі Марія в усіх партіях не дала жодного шансу своїй суперниці. Вигравши другу партію і зробивши нічиї з позиції сили в інших трьох, наша шахістка перемогла з загальним рахунком 2,5:1.5 і стала 15-ю чемпіонкою світу. Радість перемоги з нею по праву поділяє її шахова родина - сестра і претендентка на це звання Анна та батьки, заслужені тренери України Олег Ярославович та Наталія Василіївна Музичуки. Наші найщиріші поздоровлення 15-й чемпіонці світу з шахів!
До уваги учасників фіналу чемпіонату України серед юнаків та дівчат до 16 років (класичні шахи, швидкі шахи, бліц),
який проходитиме з 15 по 27 квітня в м.Вінниця.
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення Чемпіонату
Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист шахістів України на 1 квітня 2015 року за результатами обрахунку турнірів,
проведених в Україні в період 01.01.2015 - 01.04.2015.
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 квітня 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2863).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2733). Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг вище 2700. У світову сотню входять 10 шахістів України: Павло Ельянов (2733), Василь Іванчук (2731), Руслан Пономарьов (2714), Антон Коробов (2707), Олександр Моісеєнко (2697), Юрій Криворучко (2686), Андрій Волокітін (2660), Юрій Кузубов (2658), Захар Єфименко (2656), Андрій Вовк (2654). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2552), Марія Музичук (2526), Анна Ушеніна (2486), Наталя Жукова (2471), Інна Гапоненко (2384), Юлія Осьмак (2368). У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник. У сотні найсильніших дівчат троє українок: Юлія Осьмак, Марія Танцюра та Наталія Букса.
До уваги учасниць півфіналу чемпіонату України серед жінок, який відбудеться в Дніпропетровську з 14 (день прибуття) по 23 квітня 2015 року. Т
урнір проходитиме в Дніпропетровському міському шаховому клубі ім.І.Уріха (вул.Дзержинського, 27).
Організатори турніру пропонують розселення в готелі "Свердловськ" (вул.Свердлова, 6). Між готелем і місцем проведення змагань існує пряме транспортне сполучення (маршрутки 78, 132 від перехрестя пр.Кірова і пр.Пушкина, вартість проїзду в міських маршрутках - від 4 до 6 грн.). Орієнтовна вартість проживання в готелі: в двомісних номерах - 350 грн./добу за номер, в номерах економ-класу - 120 грн./добу з людини, в тримісних номерах - 95 грн./добу з людини, в чотиримісних номерах - 70 грн./добу з людини. Бажаючі більш комфортного розселення можуть розраховувати на поселення в одномісні номери вартістю 250 грн./добу з людини. Звертаємо увагу на те, що оргкомітет турніру не займається розселенням учасниць в приватних домоволодіннях. Прохання до учасниць, бажаючих гарантувати розселення в готелі, заздалегідь повідомити про це та зареєструватися в оргкомітеті із зазначенням побажань щодо розселення. Контактні дані: Чернов Євген Абрамович (тел. 063 842-67-80, 096 874-42-61); Дніпропетровський ГШШК ім.Уріха, директор Грива Микола Васильович (тел. 056 726-52-88, 745-51-25), Маркін Дмитро Олександрович (email: dmarkin@ua.fm).
Єдиній українській учасниці, яка вийшла до півфіналу, Марії Музичук, вдалося розвинути свій успіх. У матчі з Харикою Дроноваллі (Індія),
зігравши внічию перші дві партії в класику, вона перемогла в першій партії в рапіді, але в другій не зуміла втримати нічию.
У третій партії рапіду, маючи два зайвих пішаки в ферзевому ендшпілі, Харіка, розмінявши ферзів, допустила нічийний пішаковий ендшпіль.
Проте, в четвертій партії тай-брейку Марія білими не залишила суперниці шансів, впевнено довівши партію, а з нею і півфінальний матч, до перемоги - 3,5:2,5.
Другою фіналісткою стала Наталія Погоніна. Програвши Пії Крамлінг першу партію в класичні шахи, вона зуміла (вже втретє на цьому чемпіонаті) відігратися в другій, а на першому тай-брейку в рапіді, зігравши внічию першу партію, перемогла в другій із загальним рахунком в матчі 2,5:1,5. Отже, фінал, хоча і не весь, але, принаймні, наполовину український.
5 квітня (неділя) 2015 року в 16:00 відбудеться онлайн-семінар старшого тренера Київської школи гросмейстерів міжнародного
гросмейстера Андрія Зонтаха на тему «Нові ідеї в розігруванні Захисту Грюнфельда».
Взяти участь у семінарі А. Зонтаха можна в аудиторії Інституту Песоцьких, що надається спеціально для Київської школи гросмейстерів,
або перебуваючи вдома (онлайн).
Запрошуються слухачі КШГ, кандидати і претенденти в кандидати КШГ, шахові клуби (!), інші шахісти і тренери.
Гросмейстер Сергій Федорчук з результатом 7,5 очок з 9 переміг у міжнародному опен-турнірі в готелі "Аmic" на о.Мальорка (Іспанія).
Друге місце з відставанням у пів-очка від переможця посів ще один український гросмейстер Олександр Ковчан. Наші вітання переможцю та другому призеру!
У Києві пройшов традиційний шаховий фестиваль “Київська весна на Оболоні”, який був започаткований ще у 1991 році.
Цьогорічне, вже 24-е за рахунком дитяче шахове свято, незмінним організатором якого є великий ентузіаст шахів Сергіій Юрійович Шистарьов,
як і завжди викликало неабиякий інтерес. У змаганні взяло участь близько 200 шахістів з різних регіонів України.
Згідно програми фестивалю було проведено низку особисто-командних масових турнірів: «А» - для кмс та І розряду; «B» - для ІІ розряду;
«С» - для ІІІ розряду; «D» - для ІV розряду; Бліц-турнір.
Першою і єдиною з чвертьфіналісток, кому вдалося домогтися успіху в «основний час», тобто в класичні шахи, виявилася Харіка Дроновалі (Індія),
яка виграла у Мері Арабідзе (Грузія) - 1.5: 0,5. Марія Музичук, вигравши в класику красивим тактичним ударом першу партію у
рейтинг-фаворита чемпіонату Хампі Конеру (Індія), у другій не змогла втримати переможний рахунок.
Анна Музичук, після нічиєї у першій партії проти шведки Пії Крамлінг, у другій не спромоглась довести до перемоги кращий ендшпіль.
І нарешті, росіянка Наталія Погоніна і китаянка Жао Ксю обмінялися ударами - 1: 1.
У наступному тай-брейку, в рапіді, утримавши нічию у першій партії, у другій Марія Музичук несподіваним тактичним ударом змусила свою найнебезпечнішу
суперницю помилитися. Перемога з загальним рахунком 2,5: 1,5 і вихід до півфіналу! Анна Музичук, зігравши з Крамлінг в першому рапіді (25 + 10) 1: 1,
у другому (10 + 10) не змогла підібрати ключі до досвідченій суперниці - 0,5: 1,5 (загальний рахунок 1.5: 2,5).
На жаль, українського фіналу тепер точно не буде. Четвертою півфіналісткою стала Наталія Погоніна, яка обіграла в першому рапіді останню з
решти китайських шахісток Жао Ксю. - 1,5: 0,5 (загальний рахунок 2,5: 1.5).
Отже, у півфіналі зустрічаються Харіка-М.Музичук і Погоніна-Крамлінг.
До уваги учасників чемпіонату України з класичних шахів серед жінок (півфінал), який проходитиме з 14 по 23 квітня у м.Дніпропетровську.
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення Чемпіонату
У м.Миколаїв з 24 березня по 5 квітня проходить чемпіонат України (класичні шахи, швидка гра та бліц) серед юнаків та дівчат віком до 12 років.
У третьому колі чемпіонату світу обидві наші учасниці, які залишились, - сестри Музичук успішно вирішили свої завдання вже на першому
етапі - в класичні шахи, вигравши у своїх конкуренток з однаковим рахунком 1,5:0,5. Анна перемогла Лейлу Джавахішвілі,
а Марія - Антуанету Стефанову. У чвертьфіналі Анну вже чекає шведка Пія Крамлінг, яка обіграла росіянку Валентину Гуніну з
тим же популярним рахунком 1,5:0,5, а Марійку - одна з найбільш небезпечних суперниць, рейтинг-фаворит чемпіонату
Хампі Конеру (Індія), яка виграла всі свої три попередніх мікро-матчі теж з однаковим рахунком, але вже 2:0
У Львові з 24 по 29 березня 2015 року проходить міжнародний шаховий титульний турнір з можливістю виконання нормативів на IM (WGM, WIM).
Це вже другий турнір серії регулярних турнірів "Lviv Tradition".
Змагання проводяться у готелі НТОН, вул. Шевченка, 154-б.
Головний суддя та організатор - Арбітр ФІДЕ Прохоров Олександр (м. Львів)
Друге коло чемпіонату світу серед жінок успішно пройшли дві з чотирьох наших учасниць. Першою свою задачу вирішила Аня Музичук
вже на першій стадії, у класичні шахи, з юною росіянкою А.Горячкіною - 1.5:0,5. Інші наші три учасниці – М.Музичук, А.Ушеніна та І.Гапоненко,
зігравши з суперницями в класику унічию - 1:1, вирішували свою долю на чемпіонаті на тай-брейках. У наступне коло пройшла тільки Марійка Музичук,
яка у рапіді виграла у Моніки Сочко – 2:0 (загальний рахунок 3:1). І.Гапоненко на цій стадії програла А.Стефановій с загальним рахунком 1,5:2.5,
а А.Ушеніна – з таким же рахунком М.Себаг.
У наступному третьому колі А.Музичук зустрічається з грузинкою Л.Джавахішвілі, а М.Музичук – з кривдницею Гапоненко, екс-чемпіонкою світу болгаркою А.Стефановою.
Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє попередній список турнірів, прийнятих для обрахунку за період з 1 січня по 1 квітня 2015 року.
На Індивідуальному чемпіонаті Європи, який нещодавно фінішував в Єрусалимі,
найкращий результат серед наших співвітчизників показав Юрій Вовк. Додатковий показник вивів його на п'яте місце.
Пропонуємо інтерв'ю, яке він дав сайту "шахи.укр".
Завершилось перше коло чемпіонату світу серед жінок. Українські шахістки пройшли його з мінімальними втратами,
яких просто було неможливо уникнути. Річ йде про зустріч між двома нашими шахістками Наталією Жуковою та Іною Гапоненко.
Програвши з рахунком 0,5:1,5 очка, Жукова вибула з подальшої боротьби. Всі інші наші учасниці здобули перемоги: Анна Музичук - над алжиркою
Аміною Мезуд – 1.5:0,5, Анна Ушеніна з таким же рахунком - над китаянкою Жанг Ксяовен та Марія Музичук – на тай-брейку у рапіді
над канадкою китайського походження Ян Янлинг з загальним рахунком 2,5:1,5.
В наступному колі наших шахісток чекають ще більш небезпечні суперниці: Марійку Музичук – лідер польських шахісток Моніка Сочко, Інну Гапоненко – екс-чемпіонка світу болгарка Антуанета Стефанова, Анну Ушеніну – лідер французьких шахісток Марія Себаг і Анну Музичук – чемпіонка світу серед дівчат до 20 років, юна зірка російських шахів Олександра Горячкіна, яка у першому колі обіграла у тай-брейку на армагедоні найсильнішу армянську шахістку Лілі Мкртчан.
В Ісландії фінішував традиційний щорічний турнір - Рейк'явік-опен-2015. Цього року еліту турніру склали 35 міжнародних гросмейстерів
на чолі з Ш.Мамедьяровим (Азербайджан). Але переможцем турніру, причому за тур до фінішу, виявився голандський гросмейстер Ервін Л'Амі,
який набрав 8,5 очок з 10.
Єдину поразку достроковому переможцю в останньому турі завдав Павло Ельянов, що дозволили йому з 8 очками розділити 2-3 місця (2 -е за додатковими показниками). Наші вітання другому призеру!
До уваги організаторів, суддів та шахістів! Введення у дію нових Правил ФІДЕ щодо реєстрації та ліцензування гравців відкладається до 1 липня 2015 р. Відповідно, обов'язки з надання електронних адрес для нових гравців (без коду ФІДЕ) виникають лише у відношенні до турнірів, які з будь-яких причин не будуть обраховані до 01.07.2015 року. Кваліфікаційна комісія ФШУ
З 17 березня по 6 квітня в Червоній Поляні Сочі (Росія) пройде жіночий чемпіонат світу, в якому за нокаут-системою стартують 64 шахістки,
в т.ч. всі п'ять членів національної збірної України: Анна і Марія Музичук, Анна Ушеніна, Наталія Жукова, Інна Гапоненко.
На жаль, уже в першому колі жереб звів двох наших шахісток: Н.Жукову і І.Гапоненко. Тільки одна з них, як втім ще 31 шахістка, зможе пройти в наступне коло.
Міжнародному майстру, майстру спорту СРСР та України,заслуженому тренеру України Желяндінову В.С
Шановний Вікторе Савелійовичу! Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм - 80-річчям від дня народження! Ми знаємо Вас як одного з найсильніших шахових майстрів колишнього Радянського Союзу та України, чемпіона Дружніх армій 1966 р., триразового чемпіона Збройних Сил СРСР, одного з найяскравіших учасників фіналу чемпіонату СРСР 1967 р., переможця Кубка СРСР 1967 р. у складі команди ЦСКА. Не меншу повагу і вдячність Вам принесла успішна тренерська робота в рідному Львові з висхідними тоді львівськими шаховими зірками, зі збірними командами України, а в останні роки, і з зарубіжними шахістами. Своїм високим професіоналізмом, доброзичливістю, скромністю, тактовністю Ви заслужили щиру повагу й вдячність в Україні та за її межами. Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров'я, невичерпного оптимізму, гарного настрою, довголітнього служіння улюбленій справі. З щирою повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
У відомому Київському навчально-виховному комплексі «Домінанта» відбувся традиційний щорічний шаховий турнір.
Шість команд – «Політики», «Юристи», «Захисники», «Акули пера», «Київські ескулапи» разом з командою-господарем розіграли Кубок НВК «Домінанта». До складів команд, у яких грали від любителів до міжнародних гросмейстерів, ввійшли відомі політики, народні депутати України, ветерани армії та флоту, юристи, журналісти, лікарі, учні та викладачі. Як і завжди, змагання були прекрасно організовані, і в цьому чимала заслуга директора НВК «Домінанта» С.В.Уфімцевої та тренера з шахів т.Ф.Лазаревої. А перемогла команда господарів від тією ж назвою.
У Херсоні відбувається чемпіонат України (класичні шахи, швидка гра та бліц) серед юнаків та дівчат віком до 18 років.
До уваги учасників чемпіонату України з шахів (класичні, швидка гра та бліц, сезон 2014-2015 років) серед юнаків та дівчат віком до 12 років - фінал.
Пропонуємо вашій увазі Регламент проведення Чемпіонату
Персональний склад учасників
ТОВ "Премія "Диво-Дитина" разом з народним артистом України Віктором Шпортько започатковано проведення щорічної Всеукраїнської премії "Диво-Дитина".
Щиро вітаємо багаторічного лідера українських шахістів В.М.Іванчука з одноосібною перемогою у престижному
рапід-турнірі пам’яті гросмейстера В.Петрова, який пройшов у Юрмалі.
Набравши 9 очок з 11, він залишив позаду цілу плеяду представників світової шахової еліти – С.Карякіна, Б.Гельфанда (2-е та 3-е місця, відповідно), Ш.Мамедьярова,О.Широва, Є.Томашевського та інших. Так тримати, Василю Михайловичу!
Дорогі шахістки України! Щиро вітаємо Вас із прекрасним святом весни та краси – Міжнародним жіночим днем 8 березня! Приміть найкращі побажання здоров’я, особистого щастя, любові, добробуту, нових яскравих спортивних і творчих досягнень. З повагою, Чоловіча половина Федерації шахів України
В Єрусалимі фінішував чемпіонат Європи 2015 р. серед чоловіків, який одночасно був відбірковим турніром до Кубку Світу з шахів.
Звання чемпіона Європи в цьому році завоював Євген Наєр (Росія), який набрав 8,5 очок з 11. Хоча наші шахісти на фініші опинилися поза медальної трійки, але відразу 5 українських гросмейстерів, які з 7,5 очками розділили місця з 5 по 26 (Ю.Вовк - 5 місце, А.Коробов - 6, П.Ельянов -. 8, А.Волокитін - 9, О.Моісеєнко - 12), потрапили в шукані перші 23 місця, що дає їм право грати в Кубку Світу.
8 березня виповнюється 90 років з дня народження видатного гросмейстера, уродженця Одеси Юхима Петровича Геллера.
Довідка. Геллер Юхим Петрович (08.03.1925 - 17.11.1998) - міжнародний гросмейстер (1952), заслужений майстер спорту СРСР (1963), заслужений тренер СРСР (1965), шаховий теоретик. Перший міжнародний гросмейстер в Україні, чотириразовий чемпіон України (1950, 1957-1959), дворазовий чемпіон СРСР (1955, 1979). Семиразовий чемпіон всесвітніх шахових олімпіад (1952-56, 1962, 1968, 1970, 1980) та шестиразовий чемпіон Європи (1961, 1970-1983) у складі збірної команди СРСР. Учасник «матчу століття» (1970) у складі команди СРСР зі збірною світу на 5-й дошці. Шестиразовий учасник змагань претендентів на першість світу; кращі результати: 2-3-е місця в турнірі претендентів (1962) і півфінал матчів претендентів (1965); чемпіон світу серед ветеранів (1992). Переможець близько 20 великих міжнародних турнірів. В одеської газеті "Порто-Франко" цій даті присвячена стаття О.Галяса "Перший гросмейстер"
У Каппель-ля-Гранд (Франція) завершився 31-й опен-турнір, в якому стартувало 546 учасників, у тому числі 20 українських шахістів і шахісток.
Найбільш успішно з українців виступив Володимир Оніщук. Набравши 7,5 очок, він розділив 1-е місце з китайським шахістом Лі Чао. За додатковими показниками наш гросмейстер виявився другим. Ще один наш шахіст Андрій Вовк з 6,5 очками опинився в призовий групі, яка розділила місця з 5 по 22-е (7-е місце за додатковими показниками). Щирі вітання нашому молодому шахісту - одному з переможців великого турніру!
До уваги організаторів, суддів та шахістів! Відповідно до нових Правил ФІДЕ щодо реєстрації та ліцензування гравців усі нові гравці (які уперше отримують код ФІДЕ), починаючи з 1 квітня 2015 року, повинні надавати свою електронну адресу (e-mail). Таким чином, на головних суддів змагань покладаються обов'язки з надання до кваліфікаційної комісії ФШУ зазначених адрес (разом з турнірним рапортом у форматі Краузе) для усіх змагань з обрахунком рейтингу ФІДЕ (класичні шахи, швидка та блискавична гра), починаючи з 1 квітня 2015 року. Це ж саме стосується березневих змагань, які з будь-яких обставин не будуть обраховані на 1 квітня 2015 року. У разі невиконання цих вимог змагання не будуть підлягати обрахуванню рейтингів. Кваліфікаційна комісія ФШУ
21-го лютого 2015 року відбулося засідання Виконкому ФШУ.
Рішення Виконкому- склад комісій ФШУ; - склад збірних команд України на чемпіонати світу серед чоловіків та жінок; - календарний план чемпіонатів України на 2015 р. та терміни персонального допуску до фіналів чемпіонатів України серед чоловіків та жінок; - присвоєння суддівських категорій та титулів.
Федерація шахів України з сумом повідомляє, що на 76 році з життя пішов міжнародний мастер з шахів,
багаторазовий чемпіон України серед ветеранів Захарченко Арнольд.
ФШУ висловлює свої співчуття скорботи і розділяє біль та гіркоту втрати з родиною покійного.
У Миколаєві 28 лютого відбулася церемонія нагородження переможців загальноміської премії «Людина року» за підсумками 2014 року.
Чемпіон світу з шахів серед юнаків до 18 років Олександр Бортник був визнаний городянином року в категорії «Фізкультура і спорт». Наші вітання!
На сервері Міжнародної федерації заочних шахів ICCF розпочався товариський матч Україна-США на 32 дошках, по дві партії між суперниками.
Матч організований Федерацією заочних шахів України та USPCF (United States Postal Chess Faderetion).
У Каппель-ля-Гранд (Франція) розпочався 31-й відомий опен-турнір, в якому стартувало 546 учасників, у тому числі 20 українських шахістів і шахісток.
Федерація шахів України щиро вітає президента Асоціації народних депутатів України, народного депутата України 1-го скликання,
засновника та організатора традиційного шахового турніру народних депутатів України «Парламентська партія»
Барабаша Олександра Леонідовича зі знаменною датою - 60-річчям з дня народження та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, щастя, добра і добробуту, здійснення усіх життєвих планів та задумів
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 березня 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2863).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2731). Троє українських гросмейстерів мають рейтинг вище 2700. У світову сотню входять 9 шахістів України: Василь Іванчук (2731), Павло Ельянов (2727), Руслан Пономарьов (2713), Юрій Криворучко (2692), Антон Коробов (2694), Олександр Моісеєнко (2693), Юрій Кузубов (2667), Олександр Арещенко (2664), Захар Єфименко (2657). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2552), Марія Музичук (2526), Анна Ушеніна (2486), Наталя Жукова (2471), Юлія Осьмак (2405), Інна Гапоненко (2384). У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник. У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Марія Танцюра, Олена Мартинкова та Наталія Букса.
Заслуженому майстру спорту України,
дворазовій чемпіонці України, члену національної збірної команди України, міжнародному гросмейстеру Музичук А.О. Дорога Анно!
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас з прекрасним ювілеєм молодості!
Ми знаємо Вас як одну з провідних шахісток світу, лідера українських жіночих шахів, скромну, чарівну, тактовну дівчину, доброзичливу та чуйну людину, талановиту шахістку, безмежно віддану нашій улюбленій грі. Ми цінуємо та пишаємось Вашими видатними досягненнями на найпрестижніших світових та європейських особистих змаганнях та у складі національної команди України. Ми віримо, що найяскравіші перемоги за шахівницею ще чекають на Вас попереду. Прийміть наші найтепліші поздоровлення та побажання міцного здоров’я, щастя, кохання, добра і добробуту, нових спортивних і творчих успіхів. Із щирою повагою, Президент ФШУ В.В. Капустін
Федерація шахів України щиро вітає міжнародного майстра, міжнародного арбітра,
відомого дитячого тренера Ретинського Володимира Миколайовича з 50-річчям з дня народження
та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, добробуту, спортивних і творчих успіхів.
В Ієрусалімі розпочався чемпіонат Європи серед чоловіків, в якому беруть участь 250 шахістів, серед яких 113 міжнародних гросмейстерів.
Змагання проводяться за швейцарською системою в 11 турів, останній з яких відбудеться 8 березня. Україну представляють 13 чоловік,
в тому числі 11 гросмейстерів на чолі П.Ельяновим.
У м. Харків протягом 21-22 лютого 2015 року
відбувся відкритий чемпіонат Харківської області
з швидких шахів.
У змаганнях взяли участь 52 шахісти. Перше місце з 8-ма очками посів мг. Ельдар Гасанов.
Федерація шахів України с глибоким сумом повідомляє, що на 66-му році раптово пішов з життя колишній член Виконкому ФШУ,
багаторічний виконавчий директор федерації шахів і шашок АР Крим, директор Кримської дитяче-юнацької шахово-шашкової
спортивної школи, міжнародний арбітр, майстер спорту з шашок, суддя національної категорії з шахів, організатор численних міжнародних,
національних, республіканських змагань з шахів та шашок Віталій Макарович Жук.
Пам'ять про цю прекрасну людину назавжди залишиться в серцях всіх, хто знав його.
20 лютого в Україні відзначається день вшанування пам’яті героїв "Небесної сотні".
Волинська обласна федерація шахів і головний ініціатор та спонсор Володимир Вдовенко організовують міжнародний шаховий фестиваль пам’яті "Небесної сотні", який відбудеться 20-22 лютого 2015 року у м. Луцьку. Представлені 6 країн - Україна, Білорусь, Польща, Латвія, Чехія, Угорщина. Серед учасників 15 МГ,2 ЖМГ,21ММ,3 ЖММ,11ФМ, 2 ЖФМ. Головний суддя - Арбітр ФІДЕ Прохоров Олександр (м. Львів)
Міжнародний гросмейстер Олександр Носенко (м. Чернігів) вийшов переможцем турніру «А» 18-го міжнародного опена у Лінці (Австрія).
Набравши 7 очок з 9, він випередив за додатковими показниками швейцарця Р.Лётшера, який набрав таку ж кількість очок.
Це вже друга поспіль перемога Олександра у міжнародних змаганнях цього року!
Наші вітання переможцю і побажання зберігати й наділі таку сталість!
У Львові закінчилися чемпіонати України серед юнаків та дівчат до 20 років з класичних шахів, рапіду та бліцу.
У Москві на традиційному шаховому фестивалі – Кубок РГСУ – Moscow Open 2015 успішно зіграли українські шахісти – міжнародний
гросмейстер Антон Коробов і міжнародний майстер Олександр Бортник.
Перший з них у головному турнірі «А», де у складі 246 учасників грали 42 гросмейстери, розділив 2-5 місця, та за додатковими показниками виявився другим призером. Для другого, який грав у коловому гросмейстерському турнірі серед студентів, фортуна при розподілі 3-5 місця теж виявилася повністю на боці українського шахіста – третє місце. Наші вітання призерам!
Федерація шахів України щиро вітає багаторічного лідера шахістів Запорізької області, чемпіона України 2000-го року,
міжнародного гросмейстера Роговського Володимира Анатолійовича з 50-річчям з дня народження та бажає шановному ювіляру
міцного здоров’я, добробуту, спортивних і творчих успіхів
У Гібралтарі (Велика Британія) завершився один з найсильніших міжнародних шахових фестивалів.
З 72-х міжнародних гросмейстерів, які брали участь у складі головного опен-турніру,
31 мали особисті рейтинги від 2600 до 2800 (!) пунктів.
У загальному заліку з 8,5 очками з 10 переміг Хікару Накамура (США). Перший жіночий приз, набравши 7,5 очок, завоювала діюча чемпіонка світу Хоу Іфань (Китай). Лідер нашої жіночої збірної Анна Музичук з 6,5 очками розділила другий жіночий приз. Наші вітання!
Федерації шахів України та Миколаївської області з глибоким сумом повідомляють, що 5 лютого 2015 р.
на 59-му році пішла з життя одна з провідних шахісток Радянського Союзу та України, дворазова чемпіонка України,
триразова призерка чемпіонатів СРСР, шестиразова учасниця зональних турнірів чемпіонатів світу з шахів серед жінок,
відомий дитячий тренер, міжнародний майстер, майстер спорту СРСР та України Мучник Лариса Львівна і
висловлюють щире співчуття її рідним та близьким, учням, всім, хто мав змогу спілкуватися з цією прекрасною людиною.
1-го березня (неділя) 2015 року відбудеться онлайн-семінар старшого тренера Київської школи гросмейстерів міжнародного
гросмейстера Андрія Зонтаха на тему «Мистецтво розігрування Захисту Грюнфельда».
Участь для слухачів КШГ - безкоштовна. Подробиці на сайті Федерації шахів Києва - http://www.chesspage.kiev.ua/fed/
До уваги учасників Чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 18 років.
Пропонуємо вашій увазі
Регламент проведення Чемпіонату
У Львові проходять чемпіонати України серед юнаків та дівчат віком до 20 років.
Турніри з класичних шахів, у яких беруть участь 52 шахіста та 21 шахістка, відбуваються з
2 по 10 лютого за швейцарською системою у 9 турів з контролем часу по 90 хвилин на перші 40 ходів
плюс 30 хвилин до закінчення партії кожному учаснику з додаванням 30 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого.
Головний суддя чемпіонатів – арбітр ФІДЕ Володимир Грабінський.
До уваги учасників Чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
Пропонуємо вашій увазі
Регламент проведення Чемпіонату
До уваги шахових суддів. На суддівській сторінці сайту ФШУ оновлено
Рекомендації по оформленню турнірної документації.
Просимо ознайомитися та взяти до відома.
Президія колегії суддів ФШУ
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 лютого 2015 року. Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2865).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2731). Троє українських гросмейстерів мають рейтинг вище 2700. У світову сотню входять 9 шахістів України: Василь Іванчук (2731), Павло Ельянов (2727), Руслан Пономарьов (2713), Олександр Моісеєнко (2695), Юрій Криворучко (2692), Антон Коробов (2687), Юрій Кузубов (2667), Олександр Арещенко (2661), Захар Єфименко (2655). До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2543), Марія Музичук (2523), Анна Ушеніна (2486), Наталя Жукова (2482), Юлія Осьмак (2419), Інна Гапоненко (2397). У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник. У сотні найсильніших дівчат троє українок: Юлія Осьмак, Марія Танцюра та Олена Мартинкова.
У Львові з 27 січня по 1 лютого 2015 року розпочинається міжнародний шаховий титульний турнір з можливістю виконання нормативів на IM (WGM, WIM).
Турнір відкриває серію регулярних турнірів "Lviv Tradition".
Змагання проводяться у готелі НТОН, вул. Шевченка, 154б.
Головний суддя та організатор - Арбітр ФІДЕ Прохоров Олександр (м. Львів)
Чемпіону України 2014 року,
міжнародному гросмейстеру Кузубову Ю.О. Шановний Юрію Олександровичу! Від імені Федерації шахів України приміть щирі поздоровлення з прекрасним ювілеєм молодості – 25-річчям з дня Вашого народження!Ми знаємо Вас як одного з провідних українських шахістів, відомого міжнародного гросмейстера, який в юні роки неодноразово завоював звання чемпіона та призера чемпіонатів України та світу серед юнаків у різних вікових категоріях, а у наступні роки займав високі місця у численних національних та міжнародних змаганнях. І зараз Ви продовжуєте впевнене просування до вершин шахової майстерності, примножуючи авторитет та спортивну славу нашої країни. Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, щастя, добра і добробуту, нових спортивних і творчих звершень! З повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
У Вейк-ан-Зеє (Нідерланди) завершився традиційний шаховий фестиваль Tata Steel Chess.
У головному турнірі брали участь 14 топ-гросмейстерів, в тому числі й українець Василь Іванчук.
У підсумку, набравши 7½ очок (3 перемоги. 9 нічиїх, 1 поразка), Іванчук зайняв 6 місце, відставши від переможця, чемпіона світу М.Карлсена на 1½ очка. Цей результат дав йому можливість додати до свого поточного рейтингу 16 пунктів і довести його до 2731 - найвищого на кінець січня серед українських шахістів.
Гросмейстер Олександр Носенко з відмінним результатом 8 очок з 9 можливих одноосібно став переможцем опена «А» на 14-му фестивалі у Празі. Ще один український шахіст, гросмейстер Едуард Андреєв з 7 очками поділив 3-6 місця та за додатковими показниками виявився на 4-му місці. А ось гросмейстер Андрій Баришполець, набравши теж 8 очок, розділив 1-3 місця на турнірі Parsvnath у Нью-Делі,але у цьому випадку додаткові коефіцієнти вивели його на перше місце. Наші вітання переможцям!
У Вейк-ан-Зеє (Нідерланди) проходить одне з найбільш відомих і престижних міжнародних змагань -
традиційний шаховий фестиваль Tata Steel Chess. У головному турнірі виступають 14 топ-гросмейстерів на чолі з чемпіоном світу Магнусом Карлсеном.
Успішно стартував в ньому Василь Іванчук. Після 4-х турів він очолив турнірну таблицю з 3½ очками, здобувши перемоги над Джобавою, ван Велі і Вашьє-Лагравом та зігравши внічию з Раджабовым.
Рівнянин Володимир Ковальчук, який з 2005 року очолює Рівненську обласну федерацію шахів,
а останні чотири роки є віце-президентом Федерації шахів України (ФШУ) про перспективи розвитку шахів на
Рівненщині — розмова з одним із лідерів шахового руху України.
Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє відкоригований національний рейтинг-лист шахістів України
на 1 січня 2015 року за результатами обрахунку 149 турнірів, проведених в Україні в період 01.10.2014 - 01.01.2015.
Федерації шахів України та Чернівецької області щиро вітають президента Федерації шахів Чернівецької області Куцака Матвія Івановича з 70-річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, довголітнього служіння улюбленій справі.
Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист шахістів України на 1 січня 2015 року за результатами
обрахунку турнірів , проведених в Україні в період 01.10.2014 - 01.01.2015 .
|
© Федерація шахів України (2003-2015 рр.)
При використанні матеріалів посилання на www.ukrchess.org.ua обов'язкове! |