• Архів 2019 р.
 

 
30 червня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 липня 2019 року.
У світову сотню входять 8 шахістів України: Юрій Криворучко (2691), Антон Коробов (2687), Василь Іванчук (2684), Олександр Арещенко (2675), Руслан Пономарьов (2675), Юрій Кузубов (2671), Ілля Нижник (2657), Павло Ельянов (2655).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2551), Анна Музичук (2547), Інна Гапоненко (2450), Анна Ушеніна (2448), Юлія Осьмак (2395), Наталя Букса (2379).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Євген Штембуляк, Кірілл Шевченко, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 2 українки - МАрія Бердник та Олена Мартинкова.                             
 
 
27 червня 2019 р.

...... Чемпіонат України з інтелектуальних видів спорту (шахи та шашки-64).

Чемпіонат України проводиться з 02 по 07 липня 2019 року в м. Суми, за адресою: вул. Петропавлівська, 108, м. Суми, Сумська область, Україна, у приміщенні Сумського державного будівельного коледжу.
 
 
25 червня 2019 р.

...... Міністерство молоді та спорту України, комісія з розв’язування шахових композицій Федерації шахів України та Полтавська обласна федерація шахів запрошують шахістів України прийняти участь у кубку України з розв’язування шахових композицій, який пройде у м.Полтава з 5 по 7 липня 2019 року.

 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті Європи з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років (1 – 11 серпня 2019 року, м.Братислава, Словаччина).
Просимо надіслати на trokhymyshyn24@gmail.com квитанції щодо оплати реєстраційних внесків і проживання. Квитанції підписувати в форматі: organization_fee_SURNAME(за організаційний внесок) і accomodation_SURNAME (готель). Якщо одна квитанція, то organization_fee+accomodation_SURNAME.
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з рапіду та бліцу в шахи серед юнаків та дівчат до 14, 16 та 18 років (10 - 14 вересня 2019 року, м. Салобренія, Іспанія).

Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net та  olegtovchyga@ukr.net до 8 липня 2019 року наступну інформацію......... (читати далі) 
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з класичних шахів серед кадетів та дівчат до 8, 10 та 12 років (20 серпня – 2 вересня 2019 року, м.Вейфанг, Китай).

Для реєстрації у чемпіонаті просимо до 27 червня 2019 року надіслати наступну інформацію на rating@ukr.net та olegtovchyga@ukr.net ......... читати далі
З питань організації поїздки та участі в змаганнях звертатися до керівника української делегації Роєнко Артура Олеговича, тел. 0978736823, e-mail: artroenko21@gmail.com
 
 
18 червня 2019 р.

......
Заслуженому тренеру СРСР та України,
міжнародному арбітру
В.Е.Карту
Вельмишановний
Вікторе Еммануїловичу!


Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас, легендарного шахового тренера,   із знаменним ювілеєм – 90-річчям з дня народження!
Все своє свідоме життя Ви присвятили розвитку нашої улюбленої гри та вихованню талановитої шахової молоді у Вашому рідному Львові та в усій Україні.
Ваше рішення, прийняте ще у 1963 р., залишити вдалу особисту шахову кар’єру, де Ви вже встигли у п’ятдесяти роки стати дворазовим чемпіоном Львова та ДСТ «Авангард», лідером збірної команди Львівської області, та перейти на тренерську роботу, виявилося доленосним не тільки для Вас, не тільки для Вашого рідного міста та України, а й для усіх світових шахів.
Ваша відданість справі, блискучий тренерсько-педагогічний талант, доброзичливість та інтелігентність, ерудиція та скромність, чуйність і тактовність, вміння бути не просто спортивним наставником, а й старшим другом для своїх учнів, дозволили Вам стати засновником  всесвітньовідомої львівської шахової школи, вихователем видатних гросмейстерів О.Білявського, О.Романишина, А.Михальчишина, М. Літинської.
І хоч зараз Ви живете у Німеччині, у Вашому рідному Львові Ваші учні та послідовники продовжують Вашу справу по підготовці та вихованню талановитої шахової молоді.
Бажаю Вам, дорогий ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, щастя й радощів, довгих років служіння улюбленій справі!            
Із щирою повагою,  Президент Федерації шахів України  В.В.Капустін

 
 
17 червня 2019 р.

......
На фото: Анна Музичук
У Казані завершився двоколовий турнір, який визначив претендентку на матч з чинною чемпіонкою світу з шахів серед жінок китаянкою Цзюй Веньцзюнь.
Захопивши лідерство з перших турів, 20-річна росіянка Олександра Горячкіна тільки збільшувала відрив від переслідувачів і вже за два тури до фінішу забезпечила собі перемогу в турнірі з остаточним результатом 9,5 очок з 14 можливих.
Друге місце зайняла Анна Музичук з 8 очками. До честі Ані слід зазначити, що вона у другій половині дистанції зробила спробу наздогнати лідера, показавши найкращий результат на цьому відрізку - 5 очок з 7, але втрачене у першому колі не вдалося надолужити. Проте, гра і результат, показані нею на фініші, вселяють оптимізм щодо майбутньої боротьби за найвищі шахові нагороди. Третє і четверте місця з 7 очками поділили в ихованка українських шахів, а нині росіянка Катерина Лагно та китаянка Тань Чжуньі. Чемпіонка світу 2015 р Марія Музичук з 6,5 очками розділила з грузинкою Наною Дзагнідзе 5-6 місця. При цьому вона виявилася єдиною з учасниць, яка завдала поразку переможниці, «грюкнувши дверима» в останньому турі.
 
 
17 червня 2019 р.

...... Український гросмейстер Ілля Нижник переміг на престижному турнірі у Лас-Вегасі (США).
У турнірі брали участь 108 шахістів, у тому числі 27 міжнародних гросмейстери. У 9 турах українець набрав 7 очок, що забезпечило йому одноосібну перемогу. Місця з 2 по 9 поділили 8 гросмейстерів, які набрали 6,5 очок. Серед них і українець Євген Штембуляк (8 місце).
Ще двоє українців - Андрій Баришполець та Павло Воронцов фінішували на 18 та 19 місцях відповідно.
Вітаємо Іллю з перемогою!

 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів!

З 15 серпня (день приїзду) по 19 серпня (день від’їзду) 2019 року у м. Мінську (Республіка Білорусь) проводиться 3-й чемпіонат світу ФІДЕ з швидких шахів та блискавичної гри серед юнаків та дівчат до 8, 10 та 12 років.

Для участі у змаганнях необхідно до 26 червня 2019 року надати таку інформацію до офісу ФШУ (rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net ).........читати далі
 
 
14 червня 2019 р.

...... Чемпіонат України з шахів серед ветеранів 2019 року.

Чемпіонат України з класичних шахів серед ветеранів проводиться з 9 по 18 серпня 2019 року в місті Чернігові за адресою: вулиця Захисників України, 3б в приміщенні КДЮСШ № 1 (їхати автобусом або маршруткою №12 від залізничного та автобусного вокзалів до зупинки «школа № 27»).
 
 
12 червня 2019 р.

...... У Харкові відбувся традиційний, вже 6-й за ліком, відкритий рапід-турнір з шахів пам’яті Данила Кучеренко.
У турнірі взяли участь 105 шахістів з 12 міст України, у тому числі 2 міжнародних гросмейстери, 4 міжнародних майстри, 7 майстрів ФІДЕ та 5 майстрів спорту. Сенсаційно перемогу в турнірі одержав кандидат в майстри Дмитро Гриценко з відмінним результатом 7,5 очок з 9, на другому місті міжнародний майстер Дмитро Міщук -7 очок (обидва м.Харків), третє місце посів  майстер ФІДЕ з Полтави Сергій Набока.
 
 
12 червня 2019 р.

...... В Одесі фінішували змагання чемпіонату України серед юнаків та дівчат у наймолодшій віковій категорії - до 8 років.
Два останні дні проходили турніри з швидких та блискавичних шахів. В рапіді з 8 очками одноосібно переміг Степан Могильний (Київ), по 7,5 очок у Михайла Алєксєєнко (Дніпро) та Дмитра Гривастова (Львів). У турнірі дівчат перемогу святкувала киянка Амелія Марченко - 7,5 очок, по 7 очок у другої та третьої призерок Софії Величко (Львівська обл.) і Наталії Мовчан (Одеса).
У бліц-турнірі троє юнаків, які розташувались на перших 3 рядках турнірної таблиці, набрали по 7,5 очок: Тарас Руденко (Полтава), Данило Звіринський (Львів), Сергій Анучин (Київ). Серед дівчат найкращий результат показала Софія Величко - 7,5 очок, 7 очок набрала Наталя Мовчан, по 6,5 - Божена Добровольська-Рахніна (Харків) та Валерія Зубенко (Харків).
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків та тренерів!

 
 
10 червня 2019 р.

...... Закінчився чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 8 років (класична гра).
Одразу троє шахістів набрали по 7,5 очок з 9 можливих - Степан Могильний (Київ), Михаїл Алєксєєнко (Дніпро) та Микола Бубело (Вінниця). Саме в такому порядку розставили гравців додаткові показники. Ще троє юнаків набрали по 7 очок - Тимофій Пономаренко (Чорноморськ), Семен Величко (Львів), Дмитро Гривастов (Львів).
Серед дівчат “чисте” перше місце посіла киянка Амелія Марченко, яка набрала 8,5 очок, друга - Софія Величко (Львівська обл.) - 8 очок, ще четверо дівчат набрали по 6 очок і посіли місця з 3 по 6: Божена Добровольська-Рахніна (Харків), Катерина Баніна (Вінниця), Вероніка Білик (Київ) та Аліса Романченко (Полтава).
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків та тренерів!

 
 
Увага!

...... Системний розвиток шахів та сучасні виклики потребують зміни підходів та розробки документів (концепції, міські та обласні програми фінансування тощо), які дозволять закласти міцний фундамент для широкої популяризації гри та отримання довгострокового позитивного результату для всіх груп зацікавлених осіб (тренери, гравці, судді, організатори, ДЮСШ та приватні шахові школи, журналісти, спонсори та меценати тощо).

18 травня 2019 року Виконкомом ФШУ прийнято рішення щодо розроблення формування робочої групи з розробки Стратегії розвитку шахів на 2020-2027 рр. в Україні (далі – Стратегія).

Просимо надавати свої кандидатури та пропозиції щодо розробки Стратегії віце-президенту ФШУ Артему Миколайовичу Сачуку на електронну адресу strategy@ukrchess.org.ua у термін до 10 червня.
 
 
Увага!

...... Додаткові учасники чемпіонату Європи з шахів серед юнаків та дівчат вікової категорії до 8 років (Братіслава, 1 – 11 серпня 2019 р.) повинні подати заявки до ФШУ (rating@ukr.net, olegtovchyga@ukr.net ) до 28 травня2019 р. Тільки основні учасники, згідно результатів чемпіонату України, мають право зробити це до 14 червня 2019 р.
Виконавча дирекція ФШУ

 
 
Увага!

......
До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті Європи з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років (1 – 11 серпня 2019 року, м.Братіслава, Словаччина).
Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net до 28 травня 2019 року (для основних учасників вікової категорії до 8 років - до 14 червня 2019 року) наступну інформацію...(читати)
 
 
9 червня 2019 р.

...... Киянин Ігор Самуненков став чемпіоном Європи серед школярів у віковій категорії до 11 років. У 9 турах Ігор набрав 7,5 очок і посів “чисте” перше місце.
Усього в Чемпіонаті брали участь 10 представників України. Найкраще з них зіграли Владислава Корольчук (дівчата до 9 років) - 4 місце, Дмитро Гаюн (опен до 17 років) - 5 місце та Марина Петренко (дівчата до 11 років) - 6 місце.

 
Вітаємо Ігоря з перемогою!

 
 
9 червня 2019 р.

...... 9 червня видатному шахісту, вихованцю українських шахів, триразовому чемпіону України (1938, 1939, 1940), чемпіону всесвітньої шахової Олімпіади (1952) у складі збірної команди СРСР, багаторічному тренеру олімпійської команди СРСР, претенденту на світову першість у 1950-х рр., міжнародному гросмейстеру, заслуженому майстру спорту СРСР, заслуженому тренеру СССР, шаховому теоретику та літератору Ісааку Єфремовичу Болеславському (09.06.1919, м.Золотоноша Полтавської губ., – 15.02.1977, Мінськ) виповнилось би 100 років.
 
 
8 червня 2019 р.

...... На 12-му шаховому фестивалі у м. Бхубанешварі у головному опен-турнірі категорії «А», який зібрав 278 учасників з 19 країн, у тому числі 16 досить відомих носіїв вищого шахового звання, одним з трьох переможців з результатом 8 очок з 10 можливих виявився харківський гросмейстер Валерій Нєверов.
В остаточному підсумку додаткові показники вивели на перше місце венесуельського «шестисотника» Едуардо Ітуррісагу. Наш шахіст опинився другим, а третім став ще один «шестисотник» Самвел Тер-Саакян (Вірменія).
 
Наші вітання другому призеру змагання!

 
 
5 червня 2019 р.

...... За ініціативи Харківської обласної федерації шахів (Президент Олександр Грановський) у Харкові було встановлено рекорд України «Сеанс одночасної гри в шахи для дітей дошкільного та шкільного віку».
На честь Дня захисту дітей Харківська обласна федерація шахів провела сеанс одночасної гри, в якому взяли участь 556 юних шахістів. Суперниками гравців стали провідні гросмейстери і дитячі тренери.
Після гри юні спортсмени отримали медалі за участь у рекорді України та подарунки від Харківської обласної федерації шахів.
 
 
1 червня 2019 р.

...... В Києві відбувся сеанс одночасної гри з шахів, присвячений головуванню України в ГУАМ у 2019 році.
Сеанс одночасної гри проводили міжнародний гросмейстер Антон Коробов та міжнародний майстер Анастасія Рахмангулова.
Участь у сеансі взяли представники дипломатичних місій держав-членів ГУАМ – Молдови, Грузії, Азербайджану, дипломатичних представництв інших держав, представники центральних органів виконавчої влади України, а також молодіжних організацій та спортивних федерацій.
 
 
1 червня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 червня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2691), Юрій Криворучко (2691), Антон Коробов (2687), Олександр Арещенко (2675), Руслан Пономарьов (2675), Юрій Кузубов (2671), Павло Ельянов (2655).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2563), Анна Музичук (2539), Інна Гапоненко (2450), Анна Ушеніна (2443), Юлія Осьмак (2387), Наталя Букса (2379).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 1 українка - Олена Мартинкова.  о.                             
 
 
31 травня 2019 р.

...... Нагадуємо, що сьогодні стартує турнір претенденток, у якому гратимуть зокрема Анна та Марія Музичук.
Турнір пройде за коловою системою у два кола (кожна учасниця зіграє з кожною суперниць по дві партії - одну білими фігурами і одну чорними). Переможниця турніру претенденток отримає право зіграти матч на першість світу з діючою чемпіонкою Цзюй Веньцзюнь (Китай).
 
 
31 травня 2019 р.

...... У Чорноморську закінчився чемпіонат України серед клубних команд.
В останній день розігрувались нагороди у турнірі з блискавичних шахів. Чемпіонський титул упевнено виграла команда “ФШК-ФШД” (18 очок з 18 можливих). Друге місце (14 очок) у команди Одеського Шахового клубу, треті з 13 очками стали шахісти криворізького”Кривбасу”.
Напередодні закінчився турнір зі швидких шахів, в якому також сильнішими стали шахісти “ФШК-ФШД” (17 очок), другі - вінницькі “Вовки” (14 очок), третіми фінішували одесити - “Papashon - Шато Грона” (13 очок).
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
28 травня 2019 р.

...... Шахісти команди “Юридична Академія” з м.Харків стали чемпіонами України серед клубних команд з класичних шахів з результатом 17 очок (38). Друге місце посіла “збірна” команда з Києва та Дніпра “ФШК-ФШД” - 16 очок (42,5), третіми стали Вінницькі “Вовки” - 12 (35,5). Також по 12 очок набрали команди “Мрія” (Київ) та “Кривбас” (Кривий Ріг), проте сумарна кількість очок (35 та 34 відповідно) розташувала їх на 4 та 5 місцях.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
22 травня 2019 р.

...... Український гросмейстер Станіслав Богданович став переможцем міжнародного турніру 1-st Archibald Chess Professional-2019.

У 9 турах Богданович разом з Кирилом Ступаком (Білорусь) набрав 7 очок. За регламентом змагань переможця виявив додатковий мікро-матч, який Богданович виграв 1,5:0,5.
 
 
20 травня 2019 р.

...... У Чорноморську Одеської області стартував чемпіонат України з шахів серед клубних команд.

Змагання пройдуть з трьох видів - класичні шахи 20 - 28 травня, швидкі шахи - 29 - 30 травня, Блискавичні шахи - 31 травня 2019 року.
На старт змагань у класичні шахи вийшли 16 команд.
 
 
18 травня 2019 р.

...... У рамках Всесвітніх інтелектуальних ігор пройшов бліц турнір.

Знову успішно зіграв Антон Коробов, який набрав 13,5 очок у 22 партіях і посів “чисте” друге місце. Руслан Пономарьов із 11,5 очками фінішував на 8 місці. Не "пішла гра" у Марії Музичук, яка посіла 15 місце з 8 очками у 22 турах, а от Анна Ушеніна фінішувала на 8 місці. Її результат - 10,5 очок.
 
 
16 травня 2019 р.

...... Антон Коробов став переможцем рапід-турніру на Всесвітніх інтелектуальних іграх  IMSA World Masters 2019  у Китаї.

В 11 турах український гросмейстер набрав 8,5 очок і випередив найближчих переслідувачів на 1,5 очка. Ще один український шахіст, Руслан Пономарьов, посів 8 місце з 5 очками.
У жіночій секції Марія Музичук стала третьою з результатом 6,5 очок. Анна Ушеніна, яка набрала 5 очок фінішувала на 12 місці.
Наші вітання Антону та Марії!

 
 
14 травня 2019 р.

......
Перемогою Василя Іванчука закінчився традиційний елітний міжнародний Меморіал Капабланки.
Український гросмейстер набрав 7 очок у 10 турах. Друге та третє місця з 6,5 очками відповідно посіли С.Севян (США) та Д.Антон (Іспанія).
У турніри брали участь шестеро шахістів, які розіграли нагороди у 2 кола.
Вітаємо Василя Іванчука з перемогою!

 
 
Увага!

......
До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті Європи з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років (1 – 11 серпня 2019 року, м.Братіслава, Словаччина).
Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net до 28 травня 2019 року (для вікової категорії до 8 років - до 14 червня 2019 року) наступну інформацію...(читати)
 
 
12 травня 2019 р.

...... У м. Миколаїв завершилися змагання чемпіонатів України серед юнаків та дівчат у віковій категорії до 10 років.
В останні 2 дні розігрувались нагороди у чемпіонатах з швидких та блискавичних шахів.
У рапіді знов, як і у класиці, стовідсотковий результат - 9 з 9 показав Ігор Самуненков (Київ), другий - киянин Теймур Токтомушев (7,5 очок), також 7,5 очок і третє місце в одесита Баграта Бабаяна.
Бліц-турнір виграв Артем Дячук (Дніпро), який набрав 8 очок. Одразу четверо шахістів набрали по 7 очок і за додатковими показниками розмістились відповідно з 2 по 5 рядки турнірної таблиці: Максим Дубневич (Львів), Ігор Самуненков (Київ), Олексій Карвацький (Львів) та Назір Мухамед (Миколаїв).
У рапіді серед дівчат найкращий результат - 8,5 очок з 9 - показала львів'янка Анастасія Гнатишин, на другому місці Поліна Басова (Харків) з 7 очками, ще пʼятеро дівчат набрали по 6 очок і зайняли місця з 3 по 7 - Марія Габор, Марина Петренко, Поліна Безсонна, Євгенія Торопцева, Аліна Прочаєва.
Чемпіонкою України з бліцу стала Поліна Басова зі стовідсотковим результатом 9 очок з 9. 8 очок та друга позиція у Анастасії Гнатишин, третя - Марина Петренко (7 очок).
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків та тренерів!

 
 
10 травня 2019 р.

...... Наказ Міністерства молоді та спорту України “Про проведення навчально-тренувального збору національної команди України з шахів до чемпіонатів світу та Європи з шахів серед юнаків” та склад учасників навчально-тренувального збору.
 
 
10 травня 2019 р.

...... Киянин Ігор Самуненков з абсолютним результатом - 9 очок з 9 можливих (!) став чемпіоном України серед юнаків віком до 10 років. Друге місце посів Олексій Карвацький (Львів) з 8 очками, по 7 очок набрали одесити Баграт Бабаян та Владислав Гарський. За додатковими показниками вони посіли третю та четверту сходинки відповідно.
Чемпіонкою України серед дівчат стала Марина Петренко (Житомир), яка набрала 8 очок. Друге місце посіла киянка Євгенія Торопцева з результатом 7,5 очок, по 6,5 очок в активі Поліни Басовой (Харків) та Божени Піддубної (Київ), які стали відповідно третьою та четвертою.
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків та тренерів!

 
 
9 травня 2019 р.

...... 5 травня в приміщенні броварського концерт-холу «Термінал», відбувся 4-й турнір з шахів «Кубок міста Бровари-2019».
У турнірі взяли участь 128 шахістів. Рейтинг-фаворитом турніру був міжнародний гросмейстер киянин Спартак Височін. Неабиякий інтерес представляла участь у змаганні бронзового призера чемпіонату Європи з швидких шахів Вадима Разіна (Хмельницький), киян Сергія Павлова, Катерини Должикової.
Перше місце із результатом 7,5 з 9 посів Сергій Павлова. Другий - Спартак Височін, який набрав також 7,5 очок, третій з 7 очками Олег Будніков.
 
 
9 травня 2019 р.

...... У Харкові відбувся 5-й відкритий турнір з шахів пам’яті ЗТУ Володимира Ельянова.
У турнірі взяли участь 72 шахіста, у тому числі 1 МГ, 3 ММ, 4 МФ та 3 МС України.
З відмінним результатом (8 очок з 9) перемогу в турнірі одержав майстер ФІДЕ Владислав Войтович (м Харків), на другому місці майстер спорту України Дмитро Кушко (7 очок), третє місце посів міжнародний гросмейстер Михайло Бродський (6,5 очок).
 
 
5 травня 2019 р.

...... Федерація шахів України та Харківська обласна шахова федерація з глибоким сумом повідомляють, що 5 травня на 81-му році пішов з життя відомий український шахіст і тренер, майстер спорту СРСР та України, чемпіон України 1975 р.,.міжнародний майстер ІКЧФ, вихователь цілої низки відомих міжнародних гросмейстерів та майстрів, заслужений тренер України Олександр Наумович Вайсман та висловлюють щирі співчуття його рідним та близьким.
 
 
5 травня 2019 р.

......
Заслуженому майстру спорту України,
переможниці Всесвітньої шахової Олімпіади
та чемпіонату світу у складі збірної команди України,
дворазовій чемпіонці Європи, міжнародному гросмейстеру
Жуковій Н.О.

Дорога Наталіє Олександрівно!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас з ювілеєм!

     Ми цінуємо Вас як видатну спортсменку, яскраву особистість, прекрасну жінку. Ваші видатні досягнення на шахових олімпіадах, чемпіонатах світу та Європи, численних міжнародних змаганнях сприяли піднесенню авторитету українських шахів та популяризації нашого улюбленого виду спорту,
     Впевнений, що Ваша відданість шахам, великий спортивний та творчий потенціал, життєвий та професійний досвід, невичерпна енергія й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів.
     Бажаю Вам, дорога Наталіє Олександрівно, міцного здоров’я, щастя,  любові, добра і добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.  
 Із щирою повагою, Президент ФШУ    В.В.Капустін
 
 
3 травня 2019 р.

...... Відбулося жеребкування  турніру претенденток, який пройде у Казані з 29 травня по 19 червня 2019 року. Змагання пройдуть у два кола (кожна шахістка зіграє з кожною по 2 партії різним кольором). Переможниця турніру отримає право зіграти матч на першість світу з діючою чемпіонкою Цзюй Веньцзюнь.
У турнірі змагатимуться 8 шахісток: 1. В. Гуніна; 2. А. Костенюк; 3. А. Горячкіна; 4. Є. Лагно - всі Росія; 5. Н. Дзагнідзе (Грузія); 6. М. Музичук (Україна); 7. А. Музичук (Україна); 8. Тань Чжуньї (Китай).
Згідно регламенту змагань шахістки з однієї країни мають зіграти між собою у перших турах кожного з кіл. Таким чином сестри Музичук зіграють між собою у першому та восьмому турах.
 
 
3 травня 2019 р.

...... У с. Омельник Кременчуцького району Полтавської області закінчилися 33-й відкритий особисто-командний чемпіонат України з шахів та 11-й особистий чемпіонат України з шахів серед юніорів з розв’язування шахової композиції.

Завантажити підсумкові таблиці 
 
 
1 травня 2019 р.

...... 1 травня колишньому члену Виконкому ФШУ, багаторічному виконавчому директору федерації шахів і шашок АР Крим, директору Кримської дитячо-юнацької шахово-шашкової спортивної школи, міжнародному арбітру, судді національної категорії з шахів, організатору численних міжнародних, національних, республіканських змагань з шахів та шашок Віталію Макаровичу Жуку (1.05.1949-19.02.2015) виповнилось би 70 років. 
 
 
30 квітня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 травня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Юрій Криворучко (2691), Антон Коробов (2687), Василь Іванчук (2677), Олександр Арещенко (2675), Руслан Пономарьов (2675), Юрій Кузубов (2664), Павло Ельянов (2661).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2563), Анна Музичук (2539), Інна Гапоненко (2445), Анна Ушеніна (2442), Юлія Осьмак (2387), Наталя Букса (2379).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 2 українок: Софія Краснокутська, Олена Мартинкова.                             
 
 
28 квітня 2019 р.

...... Федерації шахів України та м. Києва щиро вітають багаторічного члена Президії Федерації шахів України та Київської міської Федерації шахів, діючого голову ветеранської комісії міської федерації, міжнародного майстра, майстра спорту СРСР та України Чубаря Володимира Федоровича з 70–річчям з дня народження  та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, добра і добробуту, спортивних та творчих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі. 
 
 
22 квітня 2019 р.

...... У Туреччині фінішував особистий Чемпіонат Європи серед жінок.

Українка Інна Гапоненко після 10 турів займала перше місце, проте її поразка в останньому турі дозволила ще чотирьом шахісткам набрати таку ж кількість очок. Таким чином пʼятеро шахісток із результатом 8 очок з 11 брали участь у розподілі місць на п'єдесталі пошани. Додаткові показники визначили для Інни 4 місце, а чемпіонкою стала Аліна Кашлинська.
Також слід відзначити вдалий виступ Анни Ушеніної, яка лише на пів-очка відстала від лідерів та посіла 8 місце, а головне виборола право виступати на наступному чемпіонаті світу.
 
 
17 квітня 2019 р.

...... У Будапешті завершився представницький шаховий фестиваль “Budapest Spring Festival 2019”, у якому взяла участь низка гросмейстерів та міжнародних майстрів.
Українець Володимир Онищук у 9 раундах набрав 7 очок, як і ще троє шахістів.
Додаткові показники вивели його на підсумкове друге місце.
 
 
УВАГА!

...... До уваги юних учасників чемпіонату України з шахів серед клубних команд (м.Чорноморськ, 19-31 травня 2019 року), яким потрібне  звільнення від ДПА.
Для формування відповідного наказу по Міністерству молоді та спорту України, що дає підставу для звільнення від ДПА, до 26 квітня 2019 року необхідно надіслати на адресу rating@ukr.net   наступну інформацію: П.І.Б., регіон, контактний телефон.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
17 квітня 2019 р.

...... Міністерство молоді та спорту України та Федерація шахів України запрошують шахістів України прийняти участь у наступних змаганнях:
- 33-му відкритому особисто-командному чемпіонаті України з шахів (розв’язування шахової композиції );
- 11-му особистому чемпіонаті України з шахів серед юніорів (розв’язування шахової композиції).
 
 
16 квітня 2019 р.

...... У Харкові з 05 по 14 квітня 2019 року відбувся особистий Чемпіонат України серед спортсменів з порушенням слуху.

Чемпіонат проводився в 4-х категоріях: «Юнаки»; «Дівчата»; «Жінки»; «Чоловіки».
Загалом в турнірі прийняли участь – 58 шахістів.

До вашої уваги детальний звіт, таблиці результатів, партії (PGN), фотогалерея.
 
 
15 квітня 2019 р.

...... Міністерство молоді та спорту України, Федерація шахів України запрошують шахістів України прийняти участь у фінальних змагань VIIІ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті М.М. Баки з шахів, які пройдуть з 21 по 26 травня 2019 року у селі Омельник, Кременчуцького району, Полтавської області.
 
 
14 квітня 2019 р.

...... У Луцьку фінішували чемпіонати України серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.
У жіночому чемпіонаті 13 спортсменок змагались у 7 турів. По 6 очок набрали Тамара Прусська та Світлана Соломна, на очко менше у “бронзової” призерки Анни Командирчик.
На відміну від жінок чоловіки змагались у 9 турів. Чемпіонский титул виборов Ігор Ярмонов, котрий набрав 7 очок. Також 7 очок в активі другого призера, яким став Вадим Бондарець, третій - Микола Муха - 6,5 очок.

На фото: Ігор Ярмонов
Вітаємо чемпіонів та призерів!

Результати: чоловікижінки
 
 
14 квітня 2019 р.

...... Підсумки чемпіонатів України серед юнаків та дівчат до 18 років (рапід та бліц).

Рапід, юнаки: 1.Рошка Євген (Київ) - 7,5 з 9; 2.Купріянов Даніель (Харків) - 7; 3.Сидорика Владислав (Миколаїв) - 7.
Рапід, дівчата: 1.Бердник Марія (Харків) - 8; 2.Малануха Маргарита (Київ) - 7,5; 3.Шпанко Надія (Вінниця) - 7.
Бліц, юнаки: 1.Ларкін Владислав (Вінниця) - 9 з 11; 2.Сидорика Владислав - 9; 3.Рошка Євген - 8,5.
Бліц, дівчата: 1.Шпанко Надія - 10,5; 2.Бердник Марія - 10; 3.Гризлова Софія - 7.
На фото: Є.Рошка та М.Бердник
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
12 квітня 2019 р.

...... На Чемпіонаті України у віковій категорії до 18 років визначились чемпіони та призери серед юнаків та серед дівчат у класичних шахах.
У турнірі дівчат боротьба за п'єдестал точилась в основному між Надією Шпанко, Марією Бердник, Юлієй Олексієнко та Камілою Грищенко, яка, зрештою і вирвала перемогу.
Семен Мітусов, який утримував лідерство протягом останніх трьох турів, поступився в останньому турі, чим скористався Андрій Левицький, який і став чемпіоном України.
Дівчата: 1. Грищенко Каміла (Краматорськ) - 7 очок; 2.Шпанко Надія (Вінниця) - 6,5; 3. Бердник Марія(Харків) - 6.
Юнаки: 1. Левицький Андрій (Миколаїв) - 7 очок; 2. Сидорика Владислав (Миколаїв) - 6,5; 3. Семен Мітусов (Краматорськ) - 6,5.
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
12 квітня 2019 р.

...... У Туреччині стартував особистий Чемпіонат Європи серед жінок.

В чемпіонаті беруть участь і 10 українських шахісток - усі найсильніші, за винятком сестер Музичук.
Турнір складається з 11 турів.
 
 
8 квітня 2019 р.

...... У м. Луцьку проходить чемпіонат України серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.
У двох окремих турнірах - чоловічому та жіночому - змагаються 13 жінок та 36 чоловіків.
Усього буде зіграно 7 турів у жіночому чемпіонаті та 9 у чоловічому.
Результати: чоловікижінки
 
 
8 квітня 2019 р.

...... Представляємо регламенти:

1.Відкритий особисто-командний чемпіонат України та особистий чемпіонат України з шахів серед юніорів (розв'язування шахових композицій) - 26-28 квітня 2019 року, село Омельник, Кременчуцький район Полтавської області
2.Чемпіонат України з шахів серед клубних команд - 19-31 травня 2019 року, місто Чорноморськ (Одеська область) 3.Командний чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат до 12 років - 26 серпня-01 вересня 2019 року, м. Вінниця
 
 
7 квітня 2019 р.

......
У Італії стартував 14-й особистий чемпіонат світу з шахів для сліпих та спортсменів з порушенням зору.
Серед 86 учасників п'ятеро представників України - Олег Тука, Сергій Васін, Сергій Григорчук, Любов Жильцова-Лисенко та Владислав Колпаков.
Чемпіонат складатиметься з 9 турів.
 
 
6 квітня 2019 р.

......
5 квітня заслуженому тренеру України, засновнику Житомирської шахової школи, вихователю низки відомих гросмейстерів та майстрів в Україні та США Тросману Михайлу Еммануіловичу (5.04.1929, Житомир – 20.12.2011, Нью-Йорк) виповнилось би 90 років.

 
 
1 квітня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 квітня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Юрій Криворучко (2685), Василь Іванчук (2677), Антон Коробов (2675), Руслан Пономарьов (2673), Олександр Арещенко (2663), Павло Ельянов (2661), Юрій Кузубов (2653).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2563), Анна Музичук (2539), Анна Ушеніна (2432), Інна Гапоненко (2428), Наталя Букса (2407), Юлія Осьмак (2399).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Марія Бердник, Софія Краснокутська, Олена Мартинкова, Надія Шпанко.                             
 
 
31 березня 2019 р.

...... Підсумки чемпіонатів України з швидких та блискавичних шахів у віковій категорії до 12 років.

Рапід (юнаки): 1. Самуненков Ігор (Київ) - 8 очок з 9; 2. Тобак Михайло (Одеса) - 7; Шахайло Дмитро (Харків) - 7.
Рапід (дівчата): 1. Манько Марія (Київ) - 6,5; 2. Грига Дарина (Городок) - 6,5; 3.Ломакіна Анжеліка - (Миколаїв) - 6,5.
Бліц (юнаки): 1. Тобак Михайло - 7,5; 2. Самуненков Ігор - 7,5; 3. Нагорний Ігор (Івано-Франківськ) - 7.
Бліц (дівчата): 1. Ломакіна Анжеліка - 8; 2. Грига Дарина - 7,5; 3. Манько Марія - 6,
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
29 березня 2019 р.

......
Закінчився особистий чемпіонат Європи серед чоловіків, в якому змагалися і 17 представників України.
Найбільше очок серед українців - по 7,5 з 11 - разом ще з низкою шахістів набрали Руслан Пономарьов, Юрій Кузубов та Андрій Волокитін (25, 30 та 35 місця відповідно).
Перше та друге місця з 8,5 очками відповідно посіли В.Артемьєв та Н.Гранделіус, 8 очок та третє місце виборов К.Пьорун.
 
 
29 березня 2019 р.

...... Кандидати у майстри спорту Вадим Петровський з Мукачева та киянка Марія Манько виграли чемпіонати України у віковій категорії до 12 років.

У чемпіонаті серед дівчат Марія Манько набрала 10 очок з 11 можливих, срібною призеркою з 8,5 очками стала львів'янка Дарина Грига, третя - Ташкінова Софія з Києва, яка набрала 8 очок.
Чемпіон України серед юнаків Вадим Петровський набрав 9 очок. Одразу троє шахістів набрали по 7,5 очок. За додатковими показниками другим став харків'янин Святослав Базакуца, третє місце посів Ігор Самуненков з Києва.
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
27 березня 2019 р.

......
Головному тренеру жіночої
збірної команди України,
віце-президенту, ст. тренеру
шахового спортивного
клубу «Юракадемія»,
міжнародному гросмейстеру
Бродському М.Л.

Шановний Михайло Леонідовичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас
із знаменним ювілеєм – 50-річчям з дня народження!

Ви, вихованець Харківської шахової школи, один з перспективних молодих українських шахістів кінця 80-х років минулого сторіччя, який в 1990 році став чемпіоном України серед чоловіків. Ваші подальші перемоги у численних міжнародних особистих і командних змаганнях та пов’язана з цим серйозна аналітична та психологічна підготовка привели Вас до висновку зайнятися, паралельно з активною шаховою грою, тренерською діяльністю. Ваша успішна робота з цілою низкою провідних шахістів, а надалі – граючим тренером команди «Юракадемія», багаторазовим переможцем та призером клубних чемпіонатів України, підтвердила правильність цього напрямку діяльності.
 
Та найбільш вдало Ваша тренерська робота втілилась у підготовці та виступах жіночої збірної команди України. І справа не тільки у командному золоті світу та Європи, срібних та тричі бронзових нагородах Всесвітніх шахових олімпіад нашої жіночої команди, а у створенні єдиного колективу шахісток з доброзичливим внутрішнім мікрокліматом, готового боротися за найвищі місця.
 
Ваша відданість шахам, принциповість, скромність і ерудиція, чуйність, доброзичливість і тактовність принесли Вам заслужену повагу в Україні і в усьому шаховому світі.
 
Хай же довгі роки крокують поруч з Вами успіх, щастя й радість.
 
Приміть же, шановний ювіляре, наші вітання та найщиріші побажання міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, довгих років служіння нашій улюбленій справі!                
 Із щирою повагою,
Президент Федерації шахів України  В.В.Капустін
 
 
26 березня 2019 р.

...... Ветеран українських шахів 67-річний гросмейстер Олег Романишин переміг на 35-м фестивалі у Бад-Верисхофені (Німеччина).
У дев'яти турах Романишин набрав 8 очок, що дозволило йому випередити майже півтори сотні шахістів серед яких декілька гросмейстерів, міжнародних майстрів, майстрів ФІДЕ.
 
 
25 березня 2019 р.

......
Заслуженому майстру спорту,
заслуженому працівнику
фізичної культури і спорту України,
міжнародному гросмейстеру
Літинській М.І.
Шановна Марто Іванівно!

Від імені Федерації шахів України щиро поздоровляю Вас із знаменним ювілеєм!

Ми знаємо і цінуємо Вас, одну з найталановитіших вихованок Львівської шахової школи В.Е.Карта, яскраву творчу особистість, видатну шахістку, чиї блискучі перемоги в численних змаганнях найвищого світового рівня принесли Вам славу й пошану в національних та міжнародних шахах і зробили значний внесок у справу піднесення авторитету українських шахів.
 
Своєю відданістю справі, високим професіоналізмом, доброзичливістю і чуйністю, скромністю та тактовністю Ви заслужили велику вдячність й повагу шахової громадськості України.
 
Бажаю Вам, шановна Марто Іванівно, міцного здоров’я, щастя, любові, добра і добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.
 Із щирою повагою,  Президент ФШУ В.В.Капустін
 
 
23 березня 2019 р.

...... З 1 квітня 2019 року стартує продаж програми для шахових Арбітрів та Організаторів “ChessManager”.
Пропонуються версії “FREEMIUM” та “PREMIUM”.
 
 
20 березня 2019 р.

......
Федерації шахів України, Дніпропетровської області та м.Кривий Ріг з глибоким сумом сповіщають, що 19 березня 2019 року   на 63 році пішов з життя відомий український шахіст, майстер спорту СРСР та України  Марчик Микола Олександрович та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким.

 
 
19 березня 2019 р.

...... Фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 12 років.
Змаганнями з класичних шахів на Львівщині стартували чемпіонати України (класичні, рапід, бліц) серед юнаків та дівчат у віковій категорії до 12 років.
В обох турнірах змагатимуться по 12 юних шахістів з багатьох регіонів України.
 
 
18 березня 2019 р.

......
Заслуженому майстру спорту України,
міжнародному гросмейстеру
В.М. Іванчуку


Шановний Василю Михайловичу!
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм –
50–річчям з дня народження!

Ви, легендарний український шахіст, володар унікальних шахових досягнень - чотириразовий переможець Всесвітніх шахових Олімпіад та дворазовий чемпіон світу у складі збірних команд СРСР та України, чемпіон світу з рапіду та бліцу, віце-чемпіон світу та чемпіон Європи з класичних шахів, переможець та призер міжнародних змагань найвищого рівня, кавалер численних урядових нагород нашої країни, все своє свідоме життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри у Вашому рідному Львові, в Україні та в усьому світі.
 
Як багаторічний лідер українських шахів своїми блискучими перемогами, високим професіоналізмом, принциповістю та скромністю Ви завоювали палку любов і повагу шахової спільноти в усьому світі та зробили видатний особистий внесок у справу піднесення міжнародного авторитету незалежної української держави та популяризації нашого виду спорту.
 
Приміть же, шановний ювіляре, найкращі побажання міцного здоров’я, щастя, любові, добробуту, спортивних та творчих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі.
З щирою повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
 
 
18 березня 2019 р.

......
Сьогодні, 18 березня, у Македонії стартує чемпіонат Європи серед чоловіків.
Серед 365 учасників 17 представників України. Всього буде зіграно 11 турів, останній з яких 29 березня.
 
 
17 березня 2019 р.

...... У Чехії закінчився представницький шаховий фестиваль, у якому взяли участь 10 представників України.
Одразу троє з них - Олександр Зубов, Ельдар Гасанов, Владислав Бахмацький - набрали по 7 очок, що принесло їм 2-4 місця.
Переможцем із 7,5 очками став Ханнес Стефансон з Ісландії.
 
 
17 березня 2019 р.

...... Змаганнями з бліцу у Чернівцях завершились чемпіонати серед юнаків і дівчат віком до 16 років.
Харків'янка Марія Бердник здобула абсолютну перемогу - 9 з 9 - у блискавичних шахах, а у рапіді втратила лише пів-очка - 8,5 з 9!
Також “золотий дубль” зробив львів'янин Данило Мосесов - по 7,5 очок. “Срібний дубль” на рахунку чернівчанина Олексія Білича. “Бронзу” у хлопців вибороли Владислав Лимар (бліц) та Михайло Тобак (рапід).
У дівчат другі та треті місця посіли відповідно Єлизавета Гребенщикова та Людмила Іваницька (бліц), Софія Гризлова та Анастасія Дубовик (рапід).
Наші вітання чемпіонам та призерам!

 
 
15 березня 2019 р.

...... Завершився чемпіонат України з класичних шахів у віковій категорії до 16 років.
У турнірі юнаків переміг Юліан Мальований із результатом 8 очок з 11, другий - Олексій Білич (7,5 очок). По 7 очок набрали Владислав Сидорика, який став третім за додатковими показниками, а також Ярослав Щербак та Андрій Придун.
Серед дівчат по 8,5 очок в активі Анастасії Дубовик та Катерини Григорчук, третє місце з 7,5 очками посіла Єлизавета Гребенщикова.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
15 березня 2019 р.

...... Українська жіноча команда посіла четверте місце на командному чемпіонаті світу, який вчора закінчився в Астані.
До останнього українські шахістки боролись за медалі, але на фініші за додатковими показниками поступилися “бронзою” грузинській збірній. Українські шахістки набрали 12 (20,5) очок, також 12 (23,0) очок у збірній Грузії, 14 очок та “срібло” у збірної Росії. Абсолютну перемогу - 18 очок - здобули шахістки з Китаю.
Втім без нагород українки не залишились. Так Марія Музичук стала другою серед шахісток, які грали за першою дошкою, а Інна Гапоненко показала 3-й результат на четвертій дошці.
 
 
13 березня 2019 р.

...... У В'єтнамі закінчився міжнародний шаховий турнір “9th HDBank International Chess Tournament 2019”, у якому взяли участь 150 шахістів (в тому числі 25 гросмейстерів) з близько 30 країн світу.
Український гросмейстер Станіслав Богданович набрав 7 очок у 9 турах та поділив 2-4 рядки, посівши третє місце. Переможцем із 7,5 очками став гросмейстер з Китаю Ван Хао.
 
 
13 березня 2019 р.

...... На Президентській раді ФІДЕ у Астані відбулось присвоєння міжнародних звань. Серед українських шахістів звання міжнародного гросмейстера присвоєно Євгену Штембуляку, а звання арбітра ФІДЕ - Віталію Зайчуку.
Наші вітання Євгену Штембуляку та Віталію Зайчуку!

 
 
13 березня 2019 р.

...... 10 березня 2019 року у клубі “Інтелект” СумДУ відбувся п’ятий чемпіонат Сумської області з інтелектуальних видів спорту (шахи і шашки “64”).
У чемпіонаті взяли участь 30 представників області з міст Суми та Ромни Сумського і Краснопільского районів.
У підсумку чемпіоном області з інтелектуальних ігор став Владислав Рогоз, який в номінації шахи здобув 7 перемог без поразок. Другий та третій рядок за Олександром Маликовим та Дмитром Стрижаком.
 
 
11 березня 2019 р.

...... У Сент-Луїсі (США) в Spring Chess Classic-2019 завершилися колові турніри «А» і «В», що входили до його програми. В обох турнірах успішно виступили молоді українські гросмейстери, які навчаються зараз в американських університетах - Ілля Нижник, вихованець Вінницької шахової школи (ст. тренер - засл. тренер України М.М.Боднар) і Андрій Боришполець, вихованець київської ш/ш «Авангард» (ст. тренер Л.В.Ніколаєв).
Виступаючи в супертурнірі «А» (сер. рейтинг 2656, колишня 17-а категорія) Ілля Нижник, не програвши жодної партії, з 5,5 очками з 9 зайняв чисте друге місце, відставши на пів-очка від переможця - американця Джефрі Сюна і випередивши на ті ж пів-очка Ле Куанг Льєма (В'єтнам) і Р.Робсона (США). Наш багаторічний шаховий лідер Василь Іванчук, який грав в цьому ж турнірі, посів 9-е місце.
У турнірі "В" (сер. рейтинг 2565) Андрій Боришполець, набравши 5 з 9, в результаті опинився на третьому місці, пропустивши вперед Бай Цзіньшу (Китай) з 6 очками з 9 і А.Місьту (Польща) з 5,5 очками.
Вітаємо призерів турніру!

 
 
11 березня 2019 р.

...... У Пущі-Водиці (м. Київ) за підтримки Федерації шахів України та Профспілки працівників освіти і науки України відбувся Всеукраїнський семінар для дитячих шахових тренерів.
Семінар зібрав близько 30 учасників різного віку - як досвідчених тренерів зі стажем, так і молодих початківців.
В роботі семінару прийняли участь лектори: міжнародний арбітр Юрій Гнип, арбітр ФІДЕ Юрій Пепа, досвідчені тренери Валерій Гриньов, Анатолій Кабанов та міжнародний гросмейстер та тренер Спартак Височін...
 
 
8 березня 2018 р.

......

Дорогі українські шахістки!

Щиро вітаємо вас із чудовим весняним святом!
Бажаємо вам гарного настрою, тепла, любові, успіхів у шахових та життєвих справах!


Федерація шахів України.

 
 
7 березня 2019 р.

...... У Вінниці стартував 1 чемпіонат України серед шахістів-аматорів.
З 6 по 10 березня у Вінниці триватиме перший чемпіонат України з шахів серед аматорів. В змаганні беруть участь спортсмени, незалежно від віку і статі, які мають національний рейтинг менше 2300 одиниць (початковий рівень майстра спорту України).
Загалом змагання зібрали понад 180 гравців із майже усіх регіонів України. Турнір проводиться за швейцарською системою в 9 турів. Призовий фонд – 100 тисяч гривень (перший приз -15 тисяч).
 
 
5 березня 2019 р.

...... У Києві пройшов шаховий турнір на честь ювілею відомого українського тренера Олексія Косікова.

У змаганнях взяли участь 8 гравців (у тому числі 5 гросмейстерів та двоє міжнародних майстри).
Олександр Зубов і Олексій Кислинський набрали по 5 очок з 7-ми можливих. Додаткові показники вивели на перше місце Зубова. Третє місце посів Володимир Баклан із результатом 4,5 очка.
 
 
5 березня 2019 р.

...... Чемпіонат України (класичні, швидка гра та бліц) серед юнаків та дівчат до 18 років пройде з 03 по 14 квітня 2019 року в місті Києві за адресою: вулиця Дмитрівська, 71, у приміщенні Шахової школи.
 
 
5 березня 2019 р.

...... У столиці Казахстану Астані стартують командні чемпіонати світу.

Цього року Україну представляє тільки жіноча команда у складі: Марія Музичук, Анна Музичук, Анна Ушеніна, Інна Гапоненко, Наталя Букса та капітан команди Михайло Бродський.

 
 
5 березня 2019 р.

...... У Чернівцях стартує чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат до 16 років.

Змагання з класичних шахів пройдуть з 5-го по 15 березня, швидких шахів - 16 березня, блискавичної гри - 17 березня.
 
 
2 березня 2019 р.

...... У Києві пройшов 11-й звітно-виборний З'їзд Федерації шахів України.

Згідно з порядком денним було проведено вибори Президента ФШУ, членів Виконкому ФШУ та контрольно-ревізійної комісії.
На посаду Президента ФШУ свої кандидатури висунули Віктор Капустін, Олександр Прохоров та Борис Рахлін.
Процедурою відкритого голосування на посаду Президента ФШУ було обрано Віктора Капустіна.
 
 
1 березня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 березня 2019 року.
У світову сотню входять 6 шахістів України: Василь Іванчук (2698), Антон Коробов (2686), Павло Ельянов (2682), Юрій Криворучко (2680), Руслан Пономарьов (2667), Олександр Арещенко (2661).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 7 представниць України: Марія Музичук (2560), Анна Музичук (2555), Анна Ушеніна (2443), Інна Гапоненко (2427), Наталя Букса (2416), Юлія Осьмак (2399), Наталя Жукова (2377).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Марія Бердник, Софія Краснокутська, Олена Мартинкова, Надія Шпанко.                              
 
 
1 березня 2019 р.

...... Федерація шахів України щиро вітає ректора Львівського державного університету фізичної культури, вченого у галузі фізичного виховання, спорту та здоров'я людини, доктора педагогічних наук, професора, академіка «Української академії наук», заслуженого діяча науки та техніки України Приступу Євгена Никодимовича з 60-річним ювілеєм та бажає міцного здоров'я, добробуту, успіхів у справах.
 
 
Увага!

......
До уваги українських шахісток, які бажають взяти участь у 20-му чемпіонаті Європи з шахів серед жінок (10–23 квітня 2019 року, Анталія, Туреччина).
Для заявки на участь у 20-му чемпіонаті Європи з шахів серед жінок необхідно надати до офісу ФШУ до 5 березня 2019 року (olegtovchyga@ukr.net) такі дані:
1.Прізвище, Ім’я шахістки (тренера, супроводжуючої особи або інше), дату народження, № паспорта.
2.ID FIDE, титул (звання) FIDE, рейтинг FIDE.
3.Статус (гравець, тренер, супроводжуюча особа або інше).
4.Надати інформацію про готель. Чи проживаєте в офіційному готелі та тип номеру (1, 2). З ким бажаєте проживати.
5.Інформацію про прибуття та від’їзд (дату, час, №№ рейсів, аеропорти).

Нагадуємо про необхідність сплати організаційних внесків (100 Євро) та сплату за проживання до 10 березня 2019 р.. Сплату внеску до ECU можна буде здійснити по прибуттю на місце змагань, але не пізніше 2-го туру.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
26 лютого 2019 р.

Федерація шахів України та колегія арбітрів ФШУ з глибоким сумом сповіщають, що 26 лютого 2019 р.  на 75 році пішов з життя відомий український шаховий суддя,  міжнародний арбітр  Києвич Петро Петрович та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким

 
 
25 лютого 2019 р.

...... У Краматорську завершились змагання чемпіонату України у віковій категорії до 20 років.

Перші трійки виглядають таким чином:
Бліц
1.Дмитро Кушко; 2.Євген Рошка; 3.Владислав Ларкін.
1.Олена Мартинкова; 2.Надія Шпанко; 3.Єлизавета Гребенщикова.
Рапід
1.Павло Стельмашенко; 2.Євген Рошка; 3.Андранік Куцанян.
1.Діана Мац; 2.Олена Мартинкова; 3.Софія Гризлова.
Класика
1.Олексій Кукелко; 2.Семен Мітусов; 3.Дмитро Кушко.
1.Марія Бердник; 2.Діана Мац; 3.Єлизавета Гребенщикова.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
25 лютого 2019 р.

......
Заслуженому тренеру України,
майстру спорту України
Косикову О.І. 

  Шановний Олексію Івановичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із славним ювілеєм - 70-річчям з дня народження!
Ви, відомий український шаховий майстер і літератор, тренер і педагог, вихователь цілої низки гросмейстерів, майстрів та тренерів, все своє свідоме життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри у рідному Києві та в усій Україні.
Своїми відданістю справі, високим професіоналізмом, принциповістю, ерудицією Ви заслужили велику повагу й вдячність шахової громадськості України.
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, життєвого оптимізму, добробуту, нових успіхів у справі виховання талановитої шахової молоді.
З щирою повагою,
Президент Федерації шахів України В.В.Капустін

 
 
23 лютого 2019 р.

...... Закінчились змагання у чемпіонатах України серед юнаків та дівчат віком до 20 років.
У чемпіонаті України серед юнаків Олексій Кукелко набрав 7 очок у 9 турах, по 6,5 очок в активі Семена Мітусова та Дмитра Кушко.
Серед дівчат найкращого результату - 7,5 очок - досягла Марія Бердник, на очко менше набрала Діана Мац. Одразу чотири шахістки фінішували з 6 очками. Найкращі додаткові показники та 3 місце у Єлизавети Гребенщикової.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
22 лютого 2019 р.

...... До уваги учасників Чемпіонату Європи у  Північній Македонії.
Громадянам України продовжено безвізовий режим ще на один рік.
Виконавча дирекція.
 
 
Увага!

......
До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у 20-му чемпіонаті Європи з шахів серед чоловіків (17 – 30 березня 2019 року, Скопьє, Македонія).
Для заявки на участь у 20-му чемпіонаті Європи з шахів серед чоловіків необхідно надати до офісу ФШУ до 15 лютого 2019 року (rating@ukr.net olegtovchyga@ukr.net) такі дані:
1.Прізвище, Ім’я шахіста (тренера, супроводжуючої особи або інше).
2.ID FIDE.
3.Статус (гравець, тренер, супроводжуюча особа або інше).
4.Надати інформацію про готель (назву) проживання та тип номеру (одномісний, двомісний). З ким бажаєте проживати.
5.Інформацію про прибуття та від’їзд (дату, час, №№ рейсів, аеропорти).
 
Нагадуємо про необхідність сплати внесків до ECU (65 або 130 Євро у залежності від звання), організаційних внесків (100 Євро для гравців та 50 Євро для тренерів та супроводжуючих осіб за умови забезпечення трансфером та акредитації) та сплату за проживання до 17 лютого 2019 року.

Виконавча дирекція ФШУ

 
 
19 лютого 2019 р.

...... Фінальні змагання VIІІ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті М. М. Баки з шахів проводяться з 21 по 26 травня 2019 року в селі Омельник Кременчуцького району Полтавської області.
 
 
19 лютого 2019 р.

...... 19 лютого видатному шахісту та шаховому літератору, міжнародному гросмейстеру Давиду Іоновичу Бронштейну (19.02.1924— 5.12.2006) - вихованцю шахового клубу Київського палацу піонерів, срібному призеру чемпіонату України 1940 р., дворазовому чемпіону СРСР, чотириразовому чемпіону всесвітніх шахових олімпіад та дворазовому чемпіону Європи у складі збірних команд Радянського Союзу, переможцю двох міжзональних турнірів на першість світу, претенденту на звання чемпіона світу у матчі з М.М.Ботвинником (1951 р.), виповнилось би 95 років.
 
 
15 лютого 2019 р.

......
У Краматорську стартує чемпіонат України серед юніорів віком до 20 років.

З 15 по 23 лютого пройдуть змагання з класичних шахів, у яких братимуть участь 14 дівчат та 41 юнак. 24 та 25 лютого відповідно пройдуть чемпіонати зі швидких та блискавичних шахів.

 
 
11 лютого 2019 р.

......
У Сумах пройшли змагання пам’яті Л.Капусти для шахістів-практиків і розв’язувачів. В перший день змагань 15 учасникам, з яких 3 школяра, були запропоновані 8 завдань композицій різного змісту і складності. Перше місце виборов Федченко Володимир. Другий та третій рядок посіли Харищук Артем та Рогоз Владіслав. Також відбувся чемпіонат області серед розв’язувачів, яким були запропоновані 12 завдань різного змісту та складності.

 
 
10 лютого 2019 р.

......
Підсумки чемпіонатів України (класика, рапід, бліц) серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
У перших двох дисциплінах - класичних та швидких шахах - чемпіонами стали Семен Мітусов та Марія Козаченко, причому Марія в чемпіонаті з рапіду досягла стовідсоткового результату - 9 очок з 9 можливих!
Семен Мітусов став чемпіоном і у бліц-турнірі, а от Марії Козаченко не вдалося вибороти третє "золото" - цього разу Марія посіла друге місце. А чемпіонкою України з бліцу стала Людмила Іваницька.

На фото: Семен Мітусов та Марія Козаченко
Перші трійки призерів:
Класика (юнаки): 1) Мітусов С. - 8,5; 2) Лаптій Н. - 8; 3) Пальчук А. - 6.
Класика (дівчата):1) Козаченко М. - 8; 2) Мінаєва Ю - 8; 3) Лищенко П. - 6.
Рапід (юнаки): 1) Мітусов С. - 7,5; 2) Біловіл Б. - 7; 3) Пальчук А. - 7.
Рапід (дівчата): 1) Козаченко М. - 9; 2) Дубовик А. - 6,5; 3) Петрова Є. - 6,5.
Бліц (юнаки):1) Мітусов С. - 8; 2) Лозинський Б. - 7,5; 3) Біловіл Б. - 6,5.
Бліц (дівчата): 1) Іваницька Л. - 7,5; 2) Козаченко М. - 6,5; 3) Дубовик А. - 6.
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
7 лютого 2019 р.

...... До уваги учасників чемпіонатів України серед юнаків та дівчат!

Регламенти: до 20 років | до 16 років | до 12 років
 
 
31 січня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 лютого 2019 року.
У світову сотню входять 6 шахістів України: Василь Іванчук (2713), Антон Коробов (2687), Юрій Криворучко (2683), Павло Ельянов (2680), Руслан Пономарьов (2665), Олександр Арещенко (2661).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 7 представниць України: Анна Музичук (2558), Марія Музичук (2538), Анна Ушеніна (2443), Інна Гапоненко (2424), Наталя Букса (2420), Юлія Осьмак (2394), Наталя Жукова (2377).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Надія Шпанко, Марія Бердник, Олена Мартинкова, Софія Краснокутська.                               
 
 
19 січня 2019 р.

...... У Харкові пройшов шаховий «Матч столиць» між командами Києва та Харкова.
У матчі взяли участь декілька провідних українських гросмейстерів та міжнародних майстрів зокрема Павло Ельянов, Олександр Моїсеєнко, Анна Ушеніна, Володимир Баклан, Юлія Осьмак, Кирило Шевченко, Олександр Ковчан та інші.
Із результатом 21½ : 18½ перемогла збірна Києва.
В рамках «Матчу столиць» також пройшли турніри серед школярів різних вікових категорій, в яких змагалися 164 юних шахіста.
 
 
17 січня 2019 р.

...... Федерації шахів України та Чернівецької області, комісія з шахової композиції ФШУ щиро вітають міжнародного гросмейстера та міжнародного арбітра з шахової композиції, десятиразового чемпіона світу в особистому заліку та чотириразового - у складі збірних команд України та СРСР, двадцятип’ятиразового чемпіона України, володаря майже 600 призів з шахової композиції, з яких 280 перших, головного тренера збірної команди українських композиторів, редактора розділу багатоходівок журналу "Проблеміст України», заслуженого майстра спорту України Марандюка Михайла Назаровича з 70–річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, добра і добробуту, спортивних та творчих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі.
 
 
16 січня 2019 р.

......
16 січня відомому українському шахісту та тренеру, гросмейстеру СРСР, Голові Федерації шахів України (1970-1974), дворазовому срібному призеру чемпіонатів України, учаснику 5-ти фіналів чемпіонатів СРСР Ігорю Володимировичу Платонову (16.01.1934 – 13.11.1994) виповнилося би 85 років.

 
 
14 січня 2019 р.

......
Успішно розпочали 2019 спортивний рік наші гросмейстери Володимир Онищук та Олександр Моісеєнко.
У Таллінні на турнірі з рапіду «Меморіал Пауля Кереса», в якому взяли участь 122 шахіста з 12 країн, включаючи 12 гросмейстерів, Онищук став переможцем із блискучим результатом – 10,5 очок з 11 можливих! Олександр Моісеєнко з 9 очками став другим.

Наші вітання переможцю і другому призеру!

 
 
4 січня 2019 р.

...
Чемпіонат України серед юнаків і дівчат віком до 14 років
Чемпіонат(класика, рапід, бліц) пройде з 28 січня по 10 лютого 2019 року за адресою: м. Дніпро, вул. В.Вернадського 27, Міській шахово-шашковий клуб ім. Й.Уріха.
 
 
2 січня 2019 р.

...... Дитячо-юнацька комісія ФШУ представляє списки учасників фіналів Чемпіонатів України з шахів 2019 року серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 12, до 14 та до 16 років.
 

© Федерація шахів України (2003-2019 рр.)
При використанні матеріалів посилання на www.ukrchess.org.ua обов'язкове!