Архів новин 2018 р.


 
24 червня 2018 р.

...... У Мінську завершилися два турніри з рапіду, що входили до програми Меморіалу В.Купрейчика - гросмейстерський коловий серед 13 ветеранів і опен, швейцарська система, 11 турів, 96 гравців, в т.ч. 13 гросмейстерів.
У першому з них переміг легендарний український шахіст і тренер Володимир Тукмаков, який набрав 8 очок. Стільки ж очок набрав В.Чехов (Росія), який поступився за коефіцієнтом Койі. На пів-очка відстав Н.Рашковскій, на очко - Е.Свешніков (всі - Росія), В.Дидишко та О.Ковальов (обидва - Білорусь).
В опені, відставши на очко від переможця Р.Мамедова (Азербайджан), друге-третє місця з 8,5 очками поділили українець А.Коробов (другий за коефіцієнтом) і росіянин Д.Андрейкін. Непогано виступили ще двоє наших шахістів - К. Шевченко, який з 7,5 очками завоював 3-й приз серед гравців до 18 років, і Н.Жукова, що стала з 7 очками другою серед жінок.
Вітаємо чемпіона та призерів!
 
 
23 червня 2018 р.

...... У Мінську завершився світовий чемпіонат з рапіду серед юнаків та дівчат у віковій категорії до 8, 10 та 12 років. У категорії до 10 років чемпіоном став українець Тихон Черняєв. Аліна Прочаєва стала третьою серед дівчат до 8 років. Анастасія Дубовик у турнірі дівчат до 12 років поділила 2-4 місця і за додатковими показниками стала четвертою.
Завтра пройдуть змагання з бліцу.
Вітаємо нашіх юних шахістів з чудовими результатами!

 
 
21 червня 2018 р.

.. Півфінал чемпіонату України з класичних шахів, чемпіонат України з рапіду та бліцу серед жінок будуть проходити з 28 вересня по 10 жовтня у м.Краматорськ, в приміщенні Донецького обласного шахового клубу імені О.В.Момота.

Класична гра 28 вересня – 7 жовтня; 
Рапід 8 - 9 жовтня; 
Бліц  10 жовтня.
 
 
12 червня 2018 р.

...... Підсумки чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 8 років.
 
Класична гра: 1.Ясьмо Даніїл; 2.Безейко Олександр; 3.Агризков Іван.
1.Гнатишин Анастасія; 2.Торопцева Євгенія; 3.Корольчук Владислава.
Швидка гра: 1.Пилипенко Радомир; 2.Симон Артем; 3.Пустовіт Максим.
1.Гнатишин Анастасія; 2.Ковальова Таїсія; 3.Торопцева Євгенія.
Блискавична гра: 1.Каравацький Олексій; 2.Пустовіт Максим; 3.Слепчук Данило.
1.Торопцева Євгенія; 2.Гнатишин Анастасія; 3.Хомицька Катерина.
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
7 червня 2018 р.

...... У м. Харкові в турнірній залі ШШК "Шахрад" Харківського національного університету радіоелектроніки відбувся 5-й Всеукраїнський турнір з шахів пам'яті Данила Кучеренка.
У турнірі взяли участь 106 шахістів, у тому числі 5 міжнародних гросмейстерів, 6 міжнародних майстрів, 6 майстрів ФІДЕ та 4 майстрів спорту України.
З блискучим результатом (8,5 очок з 9) перемогу в турнірі одержав міжнародний майстер з Миколаєва Микола Бортник, на другому місці кандидат в майстри з Києва Олег Будников (7 очок), третє місце посів міжнародний гросмейстер з Харкова Костянтин Тарлєв (7 очок).
 
 
6 червня 2018 р.

......
Міжнародному арбітру
Антоновій Р.М.
Шановна Риммо Миколаївно!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм!
Ми знаємо і цінуємо Вас як яскраву неординарну особистість, яка ще з молодих років, зв'язавши своє життя з шахами, добилася багатообіцяючих успіхів за шахівницею, спочатку ставши неодноразовою чемпіонкою та призером першостей України серед дівчат старшого віку, а потім - дворазовою чемпіонкою ДСТ “Авангард” і м. Києва та членом збірної команди України - срібного призера командного чемпіонату СРСР 1961 р. та переможницею на своїй дошці. А згодом і на суддівському терені Ви досить швидко увійшли до лав провідних арбітрів не тільки України, а й колишнього СРСР та світу як багаторазовий головний суддя національних та міжнародних турнірів найвищого рівня.
Як керівник суддівської колегії ФШУ на протязі 10 років, починаючи з початку Незалежності України, Ви внесли вагомий внесок у виховання та підготовку цілої низки національних та міжнародних шахових арбітрів нашої країни.
Ваш високий професійний рівень, відданість справі, ерудиція, чуйність та доброзичливість принесли Вам заслужений авторитет у шаховому світі.
Бажаю Вам, шановна Риммо Миколаївно, міцного здоров’я, щастя, добра і добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.
З повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
 
 
6 червня 2018 р.

...... Логістична компанія «Делівері» провела свій традиційний турнір зі швидких шахів за участю клієнтів та співробітників компанії. Серед учасників турніру, як з боку клієнтів, так і з боку представників компанії зустрічаються і професійні шахісти. Наприклад, в одному з попередніх турнірів брали участь Осьмак Юлія і Возовик Оксана.
А перемогу здобув представник «Делівері», чемпіон України до 12 років, Мітусов Семен.
 
 
4 червня 2018 р.

......
Майстру спорту СРСР та України,
міжнародному майстру ІКЧФ,
заслуженому тренеру України
Вайсману О.Н.
Шановний Олександре Наумовичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм – 80-річчям з дня народження!
Ми знаємо Вас, відомого українського шахіста ще за часів колишнього Радянського Союзу, чемпіона України 1975 р., яскраву творчу особистість, чиї головні досягнення пов’язані з плідною тренерсько-педагогічною діяльністю. Підготовлена та вихована Вами ціла низка міжнародних гросмейстерів не тільки примножує шахові досягнення незалежної України, а й успішно працює тренерами національних збірних команд як нашої країни, так і у зарубіжжі.
   Ваша відданість шахам та своїм учням, професіоналізмом та принциповість, інтелігентність і ерудиція принесли Вам заслужену повагу серед шахової громадськості України.
   Приміть же, шановний ювіляре, побажання міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, довгих років служіння нашій улюбленій справі!
З повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін

 
 
2 червня 2018 р.

...... В Одесі стартував чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат віком до 8 років.

У чемпіонаті беруть участь 38 дівчат та 94 юнаки.
З 2 по 10 червня пройдуть 9 турів змагань з класичних шахів, 11 червня змагання зі швидкої гри, 12 червня - бліц.
 
 
2 червня 2018 р.

...... У Любліні розпочався юніорський командний матч-турнір Україна-Польща. Команди складаються з 5 юнаків та 5 дівчат у вікових категоріях до 10,12,14,16,18 років.
Наша збірна змагається зі своїми однолітками з Польщі у рамках НТЗ до чемпіонатів світу та Європи серед юнаків та дівчат.
Вчора відбувся загальний бліц-турнір, перемогу в якому здобув польський шахіст Якуб Косаковський (10 очок з 11). Другим фінішував українець Олександр Юровських (8 очок).
Результати (бліц): "Chessresults" | "ChessManager" | "Chessarbiter"
У турнірі зі швидких шахів, який пройшов у 7 турів, перемогу святкував Бартош Фішер (5,5 очок, Польща), друге місце у українця Олександра Юровських (5 очок).
Результати (рапід): "Chessresults" | "ChessManager" | "Chessarbiter"
2 та 3 червня пройдуть командні матчі за регламентом класичних шахів.
Результати (класика): "Chessresults" | "ChessManager" | "Chessarbiter"

 
 
2 червня 2018 р.

......  ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 червня 2018 року.
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2710). Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище.
У світову сотню входять 9 шахістів України: Василь Іванчук (2710), Юрій Криворучко (2705), Павло Ельянов (2702), Руслан Пономарьов (2686), Антон Коробов (2667), Мартин Кравців (2662), Юрій Кузубов (2661), Олександр Моісеєнко (2658), Олександр Арещенко (2652).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 7 представниць України: Анна Музичук (2564), Марія Музичук (2521), Анна Ушеніна (2447), Інна Гапоненко (2410), Юлія Осьмак (2392), Наталя Жукова (2380), Тетяна Василевич (2360).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українців: Павло Воронцов, Кірілл Шевченко, Володимир Ветошко, Євген Штембуляк.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Юлія Осьмак, Марія Бердник, Софія Краснокутська, Олена Мартинкова.               
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті Європи з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років (19 – 30 серпня 2018 року, м.Рига, Латвія).
Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net до 15 червня 2018 року наступну інформацію:
 
 
31 травня 2018 р.

...... Змаганнями у швидкі та блискавичні шахи закінчився чемпіонат України серед клубних команд.
У рапід-турнірі перемогла команда “СК КРИВБАС” (Кривий Ріг), друге місце посіла одеська команда “Папашон”, третіми стали винницькі “Вовки”.
Переможцем бліц-турніру стала команда “СК КРИВБАС” (Кривий Ріг), другими фінішували “Вовки” з Вінниці, третій результат у юнацької збірної України “Мрія”.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
30 травня 2018 р.

...... Підсумки чемпіонату України серед ветеранів.
Класична гра (вікова категорія 50+):
1.Василь Стець; 2.Павло Макаров; 3.Юрій Тихонов.
Класична гра (вікова категорія 50+):
1.Євген Чернов; 2.Володимир Ревуцький; 3.Олег Мілютін.
Рапід:
1.Євген Чернов; 2.Володимир Ревуцький; 3.Григорій Варченко.
Бліц:
1.Василь Стець; 2.Євген Чернов; 3.Михайло Фунтіков.

В командному заліку в трьох дисциплінах місця розподілилися наступним чином:
1. Дніпропетровська область
2. Одеська область
3. Вінницька область
 
 
29 травня 2018 р.

...... У Словацькому місті Ружомберок пройшов юнацький чемпіонат ЄС зі швидких та блискавичних шахів.

Організатори надали українцям “Wild Card”, і 7 юних українських шахістів (6 хлопців та 1 дівчина) взяли участь у змаганнях.
Доманській Микола став чемпіоном з бліцу та третім призером з рапіду у категорії до 12 років, а призове, четверте, місце у цьому ж рапід-турнірі зайняв Ковальський Роман. Другі місця посіли Мальований Юліан (рапід до 14 років) та Пилипенко Радомир (рапід до 8 років).
Вітаємо чемпіона та призерів!

 
 
28 травня 2018 р.

...... Після третього і останнього етапу «European Youth Grand Prix Series 2017/2018», Кірілл Шевченко став переможцем серії з трьох турнірів, в яких брали участь кращі молоді й талановиті гравці з різних країн Європи.
Перемігши у другому турнірі серії і зайнявши друге місце в заключному турнірі, юний український гросмейстер набрав 270 очок. Другий результат, 220 очок, у А. Хакобяна (Вірменія), третій, 220 очок, у К.Шубіна (Росія).
Наші вітання переможцю!

 
 
28 травня 2018 р.

......
У Чорноморську фінішував Чемпіонат України серед клубних команд (класичні шахи).
Перемогу святкувала команда “Федерація шахів Києва”, до складу якої входили Юрій Кузубов, Віталій Бернадський, Володимир Баклан, Марія Музичук, Вадим Малохатько, Юлія Осьмак, Ольга Бабій, Анастасія Рахмангулова, Катерина Должикова, Ольга Пруднікова.
Друге місце у команди “СК Кривбас” (Кривий Ріг), третіми фінішували харків'яни з “Юридичної академії”.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
26 травня 2018 р.

...... До уваги учасників чемпіонату Європи з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років (19 - 30 серпня 2018 року, м.Рига, Латвія).
З питань організації поїздки звертатися до керівника делегації: Ромашов Антон Володимирович, e-mail: romashov_а@ukr.net, тел. 0931307883.
 
 
26 травня 2018 р.

...... До уваги учасників чемпіонату світу з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 14, 16 та 18 років (19 - 31 жовтня 2018 року, Греція). 
З питань організації поїздки звертатися до керівника делегації: Мартинков Олександр Вікторович, e-mail: martynkov@ukr.net, тел. 0676285588. 
 
 
24 травня 2018 р.

Федерації шахів України та м. Київ, колегія суддів ФШУ з глибоким сумом повідомляють, що на 80-му році пішов з життя відомий шаховий арбітр, суддя національної категорії Наумкин Валентин Вікторович і висловлюють щирі співчуття його рідним та близьким.
 
 
23 травня 2018 р.

...... В місті Одеса продовжується чемпіонат України з шахів серед ветеранів. В змаганнях приймають участь 44 шахіста віком від 54 до 86 років з 10 областей. Серед них: 7 міжнародних майстрів,2 майстри спорту України, 23 кмс та 12 першорозрядників.
Змаганню сприяють чудові умови, які створила для учасників Одеська державна академія будівництва та архітектури (ректор Ковров А.В.).
 
 
УВАГА!

...... До уваги керівників, голів суддівських колегій та тренерських рад регіональних осередків ФШУ!

Виконавча дирекція ФШУ просить в термін до 1 червня 2018 року висловити свої пропозиції та побажання стосовно необхідності, доцільності та місць проведення Всеукраїнських суддівських та тренерських семінарів підвищення кваліфікації. Просимо також надати орієнтовні списки слухачів вказаних семінарів (можливе надання кількох варіантів списків слухачів у залежності від місця проведення заходу).
Електронна адреса: olegtovchyga@ukr.net - Товчига Олег Григорович.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті Європи з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років (19 – 30 серпня 2018 року, м.Рига, Латвія).
Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net до 15 червня 2018 року наступну інформацію:
 
 
УВАГА!

...... У зв'язку з тим, що підтвердження участі в чемпіонаті Європи серед юнаків та дівчат з класичних шахів закінчується 18 червня, вибір чемпіонів України з класичних шахів відносно участі в чемпіонаті світу або Європи встановлюється до 8 червня. Якщо чемпіони не скористаються можливістю вибору, другим призерам – до 12 червня. У разі, коли перший і другий призери вчасно не підтвердять участь, відповідне право вибору до 15 червня надається учасникам, які посіли наступні місця.
Підтвердження надсилати на адреси:  rating@ukr.net та prihodkochess@ukr.net.
 
 
21 травня 2018 р.

...... 2-й особистий чемпіонат України з шахів і шашок серед учасників бойових дій.
 
Чемпіонат проводиться в м.Чернігів з 2 по 3 червня 2018 року. Контроль часу 15 хвилин + 5 секунд (шахи) та 10 хвилин на партію (шашки).
 
 
20 травня 2018 р.

...... У Чорноморську (Одеської області) стартував чемпіонат України серед клубних команд. Змагання пройдуть за класичним контролем (20 - 28 травня), з швидких шахів (29 - 30 травня) та блискавичної гри (31 травня). У змаганнях приймають участь 16 команд.
Змагання з класичних шахів проводяться за швейцарською системою у 9 турів. Серед учасників змагань чемпіони світу різних років Марія Музичук, Володимир Баклан, Вадим Малахатько, чемпіон Європи Олександр Моісеєнко, діючі чемпіони України Юлія Осьмак та Петро Голубка й багато інших відомих шахістів.
 
 
16 травня 2018 р.

...... З 03 по 08 липня 2018 року в м. Суми пройде особисто-командний чемпіонат України з інтелектуальних видів спорту (шахи і шашки - 64).
 
 
15 травня 2018 р.

......
Ветеранська комісія ФШУ висловлює глибоку скорботу в зв’язку з тим, що пішов з життя у віці 85 років міжнародний гросмейстер, переможець та призер низки престижних міжнародних турнірів, тренер, шаховий теоретик, шаховий журналіст Васюков Євген Андрійович.

 
 
15 травня 2018 р.

...... 13 травня в приміщенні броварського концерт-холу «Термінал» відбувся 3-й турнір з шахів «Кубок міста Бровари».
Всього в турнірі взяли участь 136 шахісти. Окрасою турніру стала участь 3-х міжнародних гросмейстерів, серед яких діючий чемпіон України з швидких шахів Станіслав Богданович з Одеси, представник Чехії Олексій Кислинский та киянин Спартак Височін,  16-ти міжнародних та національних майстрів, майстрів ФІДЕ, велика кількість кандидатів у майстри спорту та першорозрядників.
 
 
13 травня 2018 р.

......
Підсумки чемпіонату України до 10 років.
Класична гра:
1.Подольський Михайло-7,5; 2.Нестеренко Кирило-7,5; 3.Самуненков Ігор-7,0.
1.Грига Дарина-8,0; 2.Петренко Марина-7,0; 3.Святова Софія-6,5.
Рапід: 1.Самуненков Ігор-7,5; 2.Нестеренко Кирило-7,5; 3.Базакуца Святослав-7,5.
1.Габор Марія-7,5; 2.Марченко Єлизавета-7,0; 3.Басова Поліна-6,5.
Бліц:
1.Дегтярьов Роман-8,0; 2.Самуненков Ігор-7,5; 3.Нестеренко Кирило-7,5.
1.Петренко Марина-7,0; 2.Марченко Єлизавета-7,0; 3.Торопцева Євгенія-7,0.

Наші вітання чемпіонам та призерам!
 
 
13 травня 2018 р.

...... Федерація шахів України щиро вітає вельмишановного польського друга українських шахів, одного з провідних та найдосвідченіших шахових суддів Європи та світу, голову Технічної комісії та почесного члена ФІДЕ, міжнародного майстра, міжнародного арбітра, шахового журналіста та діяча, д.т.н. Анджея Філіповича  з  80-річчям з дня народження та бажає дорогому ювіляру міцного здоров’я, щастя й добра, бадьорості та невичерпної енергії, довголітнього служіння улюбленій справі. 
 
 
11 травня 2018 р.

...... В м.Одесі в приміщенні Об'єднання шахово-шашкових клубів Одеської області відбувся відкритий особисто-командний чемпіонат України з шахів серед дорослих та юніорів (розв'язування шахових композицій). Чемпіоном України в особистому заліку став міжнародний гросмейстер Кірілл Шевченко - для 15-річного киянина це був дебют у турнірах розв’язувачів. Друге і третє місця - у досвідчених Валерія Копила і Олексія Соловчука (обидва Полтава). У юніорів трійка призерів така: 1.К.Шевченко 2.Є.Трахтман (Дніпро) 3.О.Кукелко (Одеса). Серед команд 1-е місце в чемпіонаті посіли кияни, які виступали у складі Кірілл Шевченко, Володимир Арідов, Ігор Ярмонов і Олександр.Малієнко. Друге місце - у полтавчан (В.Копил, О.Соловчук, В.Куриленко), третє - у команди Харківської обл. (А.Хандурін, В.Кривенко, О.Бочкарьов, В.Тарасюк).

Чемпіонат України, який мав відкритий статус, одночасно був етапом Кубка світу, і його учасники, які посіли перші десять місць, отримали очки у залік цього турніру. Зазначимо, що Кірілл Шевченко за підсумками чемпіонату вперше потрапив до топ-рейтингу Кубка світу, відразу посівши 22-й рядок. А литовець Limontas Martynas, який фінішував в Одесі на 1-му місці, очолив після цього етапу турнірну таблицю Кубка.
 
 
11 травня 2018 р.

...... У м. Харкові в турнірній залі ШШК "Шахрад" Харківського національного університету радіоелектроніки відбувся 4-й Всеукраїнський рапід-турнір з шахів пам'яті відомого шахіста, міжнародного майстра, заслуженого тренера України Володимира Ельянова.
У турнірі взяли участь 125 шахістів в тому числі 3 міжнародних гросмейстери, 4 міжнародних майстри, 5 майстрів ФІДЕ, 5 майстрів спорту України.
Впевнену перемогу в турнірі здобув міжнародний майстер з Харкова В'ячеслав Борисенко (7,5 очок з 9), другий - майстер спорту з Полтави Олексій Соловчук (7 очок), третє місце посів міжнародний гросмейстер з Харкова Валерій Неверов (7 очок).
 
 
10 травня 2018 р.

...... Українські шахісти Кірілл Шевченко і Олена Мартинкова здобули золоті медалі на Всесвітній літній Гімназіаді, яка проходила у м.Марракеш (Марокко) з 2 по 9 травня 2018 року. Кірілл пройшов турнірну дистанцію без поразок (5 нічиїх і 4 перемоги) та не мав рівних в категорії юнаків 2002 р.н. Олена набрала 7 очок (шість перемог при двох нічиїх і поразці), перемогла серед дівчат 2000 р.н.
Результати: юнакидівчата   |    ФОТОГАЛЕРЯ
 
Вітаємо Кірілла та Олену з блискучим виступом!

Всесвітня Гімназіада, яка починає свою історію з 1974 року, вперше проходила на африканському континенті, в Марокко, містах Касабланка (водні види) і Марракеші з 2 по 9 травня 2018 року. У змаганнях, які проводилися в 18-ти видах спорту, прийняло участь близько 3000 школярів з 58 країн світу.
Блискуче завершила виступ в Гімназіаді і українська збірна, яка посіла перше місце в неофіційному загальнокомандному заліку!
 
 
7 травня 2018 р.

...... Третій чемпіонат України з інтелектуальних видів спорту (шахи і шашки «64») відбудеться з 03 по 08 липня 2018 року в м.Суми в приміщенні Сумського будівельного коледжу за адресою: вул. Петропавлівська, 108.
Там же буде забезпечено проживання учасників чемпіонату.
 
 
Увага!

......
До уваги українських шахістів!
З 31 липня (день приїзду) по 5 серпня (день від’їзду) 2018 року у м. Орадеа (Румунія) проводиться 18-й чемпіонат Європи з швидких шахів, блискавичної гри та розв’язування шахових композицій серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років.
Положення
Для участі у змаганнях необхідно до 1 червня 2018 року надати таку інформацію до офісу ФШУ (rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net ): 
1.Прізвище, ім’я учасників та супроводжуючих осіб. 
2.Вказати вікову категорію та турніри (юнаки, дівчата).
3.Номер закордонного паспорта.
4.ID ФІДЕ, титул, рейтинг.
5.Вказати дані по розміщенню (готель, тип номера, дата заїзду та дата виїзду).
6.Необхідність надання трансферу (вказати аеропорт трансферу). Також вказати дати та час прибуття та вибуття, №№ рейсів.
7.Необхідність оформлення румунської (Шенгенської) візи. Для цього необхідно надати скан закордонного паспорта.

Звертаємо увагу на необхідність внесення організаційного та вступного внесків та оплати готелю та трансферу безпосередньо організаторам змагання до 4 червня 2018 року!
При наданні неповної інформації заявки розглядатися не будуть.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
Увага!

......
До відома учасників та супроводжуючих осіб 2-го чемпіонату світу серед кадетів з рапіду та бліцу!
Виконавча дирекція ФШУ просить Вас терміново узгодити питання оплати та надати копії документів про оплату організаторам змагань. При відсутності цієї інформації гравці можуть не потрапити до складу учасників змагань.
Також, через те, що більшість заявників не надала інформацію про проживання при оформленні заявки, просимо узгодити це питання з організаторами змагань infofide@tut.by.                     
Виконавча дирекція ФШУ

 
 
1 травня 2018 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 травня 2018 року.
 
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2708). Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2708), Юрій Криворучко (2705), Павло Ельянов (2702), Руслан Пономарьов (2686), Антон Коробов (2678), Юрій Кузубов (2663), Мартин Кравців (2655).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2564), Марія Музичук (2532), Анна Ушеніна (2443), Інна Гапоненко (2410), Юлія Осьмак (2382), Наталя Жукова (2380).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українців: Кірілл Шевченко, Павло Воронцов, Володимир Ветошко, Євген Штембуляк.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Юлія Осьмак, Софія Краснокутська, Марія Бердник, Олена Мартинкова.                                                                                                      
 
 
22 квітня 2018 р.

...... Підсумки чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 12 років.

Класична гра, юнаки:
1.Мітусов Семен-8,5 очок з 11; 2.Петровський Вадим-8,5; 3.Нагорний Ігор-7,5.
Класична гра, дівчата
1.Козаченко Марія-9 очок з 11; 2.Мінаєва Юліана-7,5; 3.Манько Марія-7.
Рапід, юнаки:
1.Мітусов Семен-7,5 очок з 9; 2.Петровський Вадим-7,5; 3.Пальчук Андрій-7.
Рапід, дівчата:
1.Верем’юк Вероніка-7 очок з 9; 2.Дубовик Анастасія-7; 3.Козаченко Марія-7.
Бліц, юнаки:
1.Пальчук Андрій-9,5 з 11 очок; 2.Мітусов Семен-9; 3.Петровський Вадим-9.
Бліц, дівчата:
1.Дубовик Анастасія-10,5 з 11; 2.Іваницька Людмила-10; 3.Козаченко Марія-9.
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
20 квітня 2018 р.

......
Федерації шахів України та м. Києва щиро вітають міжнародного арбітра Седляра Юрія Павловича з  80-річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, бадьорості, невичерпної енергії, оптимізму,  щастя й добра, довголітнього служіння улюбленій справі.
 
 
19 квітня 2018 р.

...... Анна Ушеніна - бронзова призерка Чемпіонату Європи серед жінок!

Закінчився особистий Чемпіонат Європи серед жінок, у якому брали участь і 11 представниць України. Найкраще з українок виступила Анна Ушеніна, яка з 8 очками в 11 турах поділила 2-8 місця та за додатковими показниками посіла третє місце.
Чемпіонкою Європи із 9 очками стала росіянка Валентина Гуніна, друга - Нана Дзангідзе з Грузії.
14 найкращих шахісток за підсумками Чемпіонату здобули путівки на Чемпіонат світу 2020. Серед них українки Анна Ушеніна, Юлія Осьмак (7,5 очок, 11 місце) та Марія Музичук (7 очок, 14 місце). Інші українські шахістки зможуть поборотися за місце на Чемпіонаті світу-2020 року у наступному чемпіонаті Євпропи.
Наші вітання бронзовій призерці чемпіонату!
 
 
19 квітня 2018 р.

...... Чемпіонат України з шахів серед клубних команд
пройде з 19 по 31 травня 2018 року в м.Чорноморську (Одеська область).

Регламент проведення Чемпіонату.
 
 
17 квітня 2018 р.

...... Кафедра професійного, неолімпійського та адаптивного спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України (м. Київ) 26 квітня 2018 року о 14.00 організовує День абітурієнта. Програма заходу:
- особливості магістерської підготовки зі спеціальності «Фізична культура і спорт», спеціалізація – спорт (професійний, неолімпійський та адаптивний) та перспективи випускника магістратури;
- специфіка вступної кампанії до магістратури НУФВСУ у 2018 р.
Адреса проведення заходу: м. Київ, вул. Фізкультури 1, НУФВСУ, корпус 6, поверх 5, аудиторія 507.
Наступний День вступника НУФВСУ відбудеться 17 травня 2018 р. о 14-00 (1 корпус, 1 поверх).
Запрошуємо всіх зацікавлених осіб до участі у заходах.
Наші контакти:
Тел.: (044) 287-02-96 (роб.), (093) 832-50-30, (067) 125-02-06 (моб.) відповідальна за магістратуру кафедри- Кропивницька Тетяна Анатоліївна.
Web-site: www.uni-sport.edu.ua
E-mail: pnas-sport@ukr.net (пошта кафедри), tatyana_kropivnitskaya@ukr.net
 
 
11 квітня 2018 р.

...... Традиційний, вже 18-й за ліком, міжнародний шаховий турнір «Кубок Ректора» з нормою гросмейстера урочисто відкрився у Харкові, в приміщенні сучасного, комфортного Палацу студентів Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.
Проректор цього відомого ВНЗ, віце-президент ФШУ, президент шахового спортивного клубу «Юракадемія» - багаторазового клубного чемпіона України - професор А.П.Гетьман привітав учасників з відкриттям змагання та вручив їм пам’ятні подарунки. З вітальним словом до присутніх звернувся вихованець клубу, дворазовий олімпійський чемпіон у складі збірної України О.Моісеєнко.
А потім на шахівницях «заговорили» фігури. 10 шахістів, серед яких три гросмейстери, два міжнародних майстра, до яких щойно приєднався, після рішення Президенської Ради ФІДЕ, ізраїльтянин Д.Городецький, та 4 майстра ФІДЕ розпочали боротьбу за почесний трофей та підвищення шахового звання.
 
 
10 квітня 2018 р.

......
Повідомлення про присвоєння спортивних звань українським шахістам на Президентській раді ФІДЕ в Мінську.
1.Міжнародний майстер (ІМ): Богданов Єгор, Терлецький Олег (умовно по досягненню рейтингу);
2.Арбітр ФІДЕ (FA): Кейк Микола.
Наші вітання!
 
 
Увага!

......
До уваги українських шахістів!
З 21 червня (день приїзду) по 25 червня (день від’їзду) 2018 року у м. Мінську (Республіка Білорусь) проводиться 2-й чемпіонат світу ФІДЕ з швидких шахів та блискавичної гри серед юнаків та дівчат до 8, 10 та 12 років.
Для участі у змаганнях необхідно до 26 квітня 2018 року надати таку інформацію до офісу ФШУ (rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net ): 
 
1.Прізвище, ім’я учасників та супроводжуючих осіб. 
2.Вказати вікову категорію та турнір (юнаки, дівчата).
3.Номер закордонного паспорта.
4.ID ФІДЕ, титул, рейтинг.
5.Вказати дані по розміщенню (готель, тип номера, дата заїзду та дата виїзду).
6.Необхідність надання трансферу (вказати місце трансферу – залізничний вокзал, аеропорт).
 
Звертаємо увагу на необхідність внесення організаційного та вступного внесків та оплати готелю та трансферу безпосередньо організаторам змагання до 1 травня 2018 року!
Виконавча дирекція ФШУ

 
 
8 квітня 2018 р.

...... Особистий чемпіонат Європи серед жінок.

У Словаччині стартує чемпіонат Європи серед жінок. До участі заявилися 144 шахістки, у тому числі 11 представниць України.
Чемпіонат проходитиме в 11 турів і закінчиться 19 квітня.
 
 
7 квітня 2018 р.

......
Президенту
Федерації шахів України
Капустіну В.В.
Шановний Вікторе Володимировичу!
Приміть наші щирі вітання з нагоди Вашого знаменного ювілею – 60-річчя з дня народження!
 
За вісім років на посту Президента ФШУ, завдяки організаційному таланту, енергії, життєвому досвіду, вмінню схоплювати головне у будь-яких обставинах Ви зуміли побудувати роботу Федерації на професійному рівні й зробити вагомий внесок у розвиток українських шахів та у видатні досягнення наших збірних команд і провідних українських гравців на світовій та європейській аренах.
 
Своєю самовідданою працею на благо українських шахів, принциповістю та скромністю Ви заслужили велику повагу й вдячність шахової громадськості України.
 
Бажаємо Вам, шановний Вікторе Володимировичу, міцного здоров’я, добробуту, невичерпного оптимізму, здійснення усіх планів та задумів!
З глибокою повагою,
Федерація шахів України

 
 
6 квітня 2018 р.

...... Відкритий особисто-командний чемпіонат України з шахів серед дорослих та юніорів (розв'язування шахових композицій) пройде 27-29 квітня в м.Одесі в приміщенні Об'єднання шахово-шашкових клубів одеської області, вул.Канатна, 95.
 
 
4 квітня 2018 р.

......
Першому віце-президенту
Федерації шахів України,
міжнародному арбітру
Селезньову М.Я.
Шановний Михайле Яковичу!
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас зi знаменним ювілеєм - 60-річчям з дня народження!
 
Ви, відомий шаховий керівник, багато років свого життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри в Вашому рідному місті та в усій Україні.
 
Завдяки високому професіоналізму, ерудиції, скромності та тактовності Ви заслужили велику повагу й вдячність всіх, хто мав і має щастя співробітничати з Вами.
 
Впевнений, що Ваш інтелектуальний та організаційний потенціал, життєвий та професійний досвід й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів.
 
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, невичерпного оптимізму, життєвих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі.
Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
 
 
2 квітня 2018 р.

...... Підсумки чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 18 років.
 
Класична гра (юнаки): 1.Юровських Олександр; 2.Рошка Євген; 3.Шалімов Олександр.
Класична гра (дівчата): 1.Мартинкова Олена; 2.Бердник Марія; 3.Грищенко Каміла.
Рапід (юнаки): 1.Мітусов Семен; 2.Осадчук Дмитро; 3.Кушко Дмитро.
Рапід (дівчата): 1.Світлична Альона; 2.Грищенко Каміла; 3.Мартинкова Олена.
Бліц (юнаки): 1.Христовой Роман; 2.Петровський Вадим; 3.Кушко Дмитро;
Бліц (дівчата): 1.Козаченко Софія; 2.Грищенко Каміла; 3.Мартинкова Олена.
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
1 квітня 2018 р.

......
Анна Музичук - чемпіонка Європи з блискавичної гри!
З перших турів Анна захопила лідерство і не відпускала його до самого закінчення чемпіонату. Навіть поразка в останньому турі не завадила їй здобути безроздільну першість - 10 очок у 13 турах. Слід також відзначити успішний виступ Юлії Осьмак, яка з 9 очками поділила 5-7 місця та у підсумку стала 6-ю. Ще дві українки - Анна Ушеніна та Інна Гапоненко - посіли відповідно 21 та 27 місця.
 
У рапід-турнірі, що закінчився напередодні, Анна Музичук та Анна Ушеніна набрали по 8 очок з 11, що дозволило їм взяти участь у розподілі 1-5 місць. За додатковими показниками Музичук посіла 3 місце, Ушеніна - 4. Інна Гапоненко закінчила чемпіонат на 22 місці, Юлія Осьмак - 35.
Вітаємо Анну Музичук з блискучими результатами!
 
 
31 березня 2018 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 квітня 2018 року.
 
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2708). Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2708), Юрій Криворучко (2703), Павло Ельянов (2700), Антон Коробов (2683), Руслан Пономарьов (2683), Мартин Кравців (2680), Юрій Кузубов (2663).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2564), Марія Музичук (2540), Наталя Жукова (2426), Анна Ушеніна (2422), Інна Гапоненко (2406), Юлія Осьмак (2361).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українців: Кірілл Шевченко, Павло Воронцов, Володимир Ветошко, Євген Штембуляк.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Марія Бердник, Софія Краснокутська.                                                                                                      
 
 
31 березня 2018 р.

...... У Києві триває традиційний, вже 28-й за ліком, міжнародний шаховий фестиваль «КИЇВСЬКА ВЕСНА НА ОБОЛОНІ».

Змагання проходять у кількох вікових групах з класичних, швидких та блискавичних шахів.
 
 
31 березня 2018 р.

......
Федерація шахів України щиро вітає відомий харківський шаховий клуб "Пішак" та його засновника і керівника Л.Г.Саханович з 40-річним ювілеєм клубу. Бажаємо тренерському колективу та його вихованцям нових спортивних та творчих успіхів на національній та світовій шахових аренах!

 
 
30 березня 2018 р.

...... Конкурс «Шаховий Гетьман»: Василь Іванчук і Анна Музичук – найкращі шахісти України 2017 року!
 
Відомі львівські гросмейстери Василь Іванчук і Анна Музичук стали лауреатами конкурсу «Шаховий Гетьман» як найкращий шахіст і найкраща шахістка України 2017 року.
Вітаємо лауреатів конкурсу!

 
 
28 березня 2018 р.

......
У Батумі фінішував особистий чемпіонат Європи серед Чоловіків.

Результати більшості українських шахістів не додали позитивних емоцій їх вболівальникам. Тільки Антону Коробову, який з 8 очками в 11-ти турах, поступившись лише пів-очка переможцю нинішнього чемпіонату хорвату Івану Саричу, поділив 2-8 місця (підсумкове 7-е), що дало йому змогу вирішити одне з головних завдань цього змагання – увійти до числа перших 23-х гравців, які попадають до числа учасників Кубка Світу. Перед останнім туром здавалося, що це завдання вирішить і Василь Іванчук. Для цього йому потрібно було не програти азербайджанцю Сафарлі. Та не судилося. А ось хто дійсно порадував вже другий рік поспіль на чемпіонаті Європи, так це наш 15-річний гросмейстер Кірілл Шевченко. І хоч він з 7,5 очками поділив 9-32 місця, а скорочений коефіцієнт Бухгольця не дав йому змоги потрапити до розіграшу Кубка Світу, та клас його гри, що росте від змагання до змагання, і отримані у чемпіонаті майже 17 пунктів рейтингу вселяють надію.
 
 
28 березня 2018 р.

...... Чемпіонат України з шахів (класичні, рапід, бліц) серед ветеранів.

Час проведення - 19-30 травня, м.Одеса.
 
 
18 березня 2018 р.

...... Підсумки Чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 16 років:
Класичні шахи
Юнаки: 1.Байдецький Валентин-9 очок з 11; 2.Матвіішен Віктор-7; 3.Гаюн Дмитро-7.
Дівчата: 1.Бердник Марія-10,5; 2.Шпанко Надія-8; 3.Дубовик Анастасія-7.
Рапід
Юнаки: 1.Матвіішен Віктор-9 очок з 9; 2.Кириченко Мар’ян-7; 3.Кукелко Олексій-6,5.
Дівчата: 1.Шпанко Надія-8; 2.Бердник Марія-7,5; 3.Грищенко Каміла-6,5.
Бліц
Юнаки: 1.Байдецький Валентин-7,5 очок з 9; 2.Ларкін Владислав-7; 3. Кукелко Олексій-6,5.
Дівчата:1.Іваницька Людмила-8,5; 2.Бердник Марія-8; 3.Гризлова Софія-6,5.
Вітаємо чемпіонів України та призерів!

 
 
16 березня 2018 р.

......
У Батумі стартує особистий чемпіонат Європи серед Чоловіків.
Україну представляють 22 шахісти. Загальна кількість учасників - 304 гравці, серед яких 135 гросмейстерів та 57 міжнародних майстрів з 34 країн Європи.
За результатами Чемпіонату перші 23 гравці будуть кваліфіковані до наступного Кубку Світу.
 
 
14 березня 2018 р.

...... Запрошуємо до участі у Командному Чемпіонаті Европи серед сеньорів з 13 по 23 квітня 2018 року у м. Валбжих, Польща.
Для збірної України в домовленності з організаторрами запропоновані спеціальні умови участі (знижки тощо).
Контактна особа - Олександр Прохоров, електронна пошта: prohorov@chessclub.lviv.ua,   моб.тел.  +38-097-496-82-58;  
 
 
8 березня 2018 р.

......

Дорогі українські шахістки!

Щиро вітаємо вас із чудовим весняним святом!
Бажаємо вам гарного настрою, тепла, любові, успіхів у шахових та життєвих справах!


Федерація шахів України.

 
 
6 березня 2018 р.

......
Чемпіонці України, бронзовій
призерці чемпіонату Європи 2017 р.
у складі національної жіночої
команди України, міжнародному
гросмейстеру Осьмак Ю.В.

Дорога Юліє!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю тебе з з прекрасним ювілеєм молодості – 20-річчям з дня народження!
Ми знаємо тебе як одну з найталановитіших юних шахісток України, неодноразову чемпіонку та призера першостей світу, Європи та України серед дівчат у різних вікових категоріях.
Своїми успішними виступами у національних та міжнародних змаганнях ти продовжуєш впевнене просування до вершин шахової майстерності, зберігаючи при цьому доброзичливість та скромність.
Ми упевнені, що твої головні шахові успіхи попереду!
Прийми наші найщиріші вітання й побажання здоров'я, щастя, удачі, любові, нових спортивних і творчих звершень.
З повагою Президент Федерації шахів України В.В.Капустін

 
 
3 березня 2018 р.

...... Підсумки Чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 20 років:
 
Класичні шахи
Юнаки: 1.Гальперін Платон-7 очок; 2.Левицький Андрій-7; 3.Карнаш Андрій-6,5.
Дівчата: 1.Салах Надія-7; 2.Трібушина Ганна-6; 3.Дворницька Олена-5,5.
Рапід
Юнаки: 1.Крикун Юрій-7,5; 2.Гальперін Платон-7; 3.Бахмацький Владислав-6,5.
Дівчата: 1.Олексієнко Юлія-6,5; 2.Салах Надія-6,5; 3.Колосан Уляна-6.
Бліц
Юнаки: 1.Бахмацький Владислав-7,5; 2.Крикун Юрій-7; 3.Гальперін Платон-7.
Дівчата: 1.Осьмак Юлія-8,5; 2.Дворницька Олена-7,5; 3.Салах Надія-6,5.
Вітаємо чемпіонів України та призерів!

 
 
1 березня 2018 р.

...... Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист за результатом обрахування 46 турнірів, проведених у період з 1 по 28 лютого 2018 року.
 
Увага! Оновлення національних рейтингів буде здійснюватися щомісяно. Слідкуйте за оновленнями на сторінці кваліфкомісії ФШУ.
 
 
1 березня 2018 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 березня 2018 року.
 
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2713). Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище.
У світову сотню входять 8 шахістів України: Василь Іванчук (2713), Павло Ельянов (2713), Юрій Криворучко (2705), Руслан Пономарьов (2697), Юрій Кузубов (2689), Мартин Кравців (2685), Антон Коробов (2664), Олександр Моісеєнко (2659).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 7 представниць України: Анна Музичук (2563), Марія Музичук (2545), Наталя Жукова (2426), Анна Ушеніна (2423), Інна Гапоненко (2406), Юлія Осьмак (2380), Тетяна Василевич (2360).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українців: Павло Воронцов, Кирило Шевченко, Володимир Ветошко, Євген Штембуляк.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Софія Краснокутська, Марія Бердник.                                                                                          
 
 
25 лютого 2018 р.

......
Федерації шахів України та міста Києва щиро вітають віце-президента федерації шахів Києва, заслуженого майстра спорту України, бронзового призера Шахової Олімпіади 2000 р. та чемпіона світу 2001 р. у складі збірної команди України, міжнародного гросмейстера Баклана Володимира Олеговича з 40-річчям з дня народження та бажають шановному гросмейстеру здоров'я, щастя, спортивних, творчих, тренерських успіхів!

 
 
21 лютого 2018 р.

...... У Миколаєві стартували чемпіонати України серед юнаків та дівчат віком до 20 років (класика, рапід, бліц).
 
Здійснюється пряма трансляція партій:
 
ОпенДівчата
 
 
18 лютого 2018 р.

...... Підсумки 5 меморіалу Небесної сотні.
 
Рапід: 1.Віталій Бернадський-9,5 з 11; 2. Кирил Ступак-9; 3.Станіслав Богданович-8,5.
Бліц: 1.Станіслав Богданович-13,5 з 15; 2.Віталій Бернадський-12; 3.Микола Бортник-11.

Вітаємо переможців та призерів турніру!

 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті Світу з шахів серед школярів (20-29 квітня 2018 року Дуресс Албанія).
 
Офіційний сайт чемпіонату http://www.durres2018.com/. Реєстрація через ФШУ не пізніше 20-лютого.
За інформацією звертатися безпосередньо до Богачева Олексія, за телефонами 068-045-45-78, 095-92-94-620 або Alexej71HR@ukr.net.
 
 
Увага!

...... До уваги володарів титулів тренерської комісії (TRG)!
 
Інформуємо про зміни у Правилах TRG. Ключовим моментом є введення платних чотирьох річних ліцензій.
Просимо володарів титулів тренерської комісії (TRG) – (список) - поновити свої ліцензії та сплатити відповідні суми до 21лютого 2018 року безпосередньо на рахунок ФІДЕ за умови письмового повідомлення ФІДЕ та ФШУ або ж через ФШУ.
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахісток, які бажають взяти участь у 19-му чемпіонаті Європи з шахів серед жінок (07 – 20 квітня 2018 року, Високі Татри, Словаччина).

Для заявки на участь у 19-му чемпіонаті Європи з шахів серед жінок необхідно надати до офісу ФШУ до 26 лютого 2018 року (rating@ukr.net, olegtovchyga@ukr.net) такі дані:
1. Прізвище, Ім’я шахістки (тренера, супроводжуючої особи або інше), дату народження.
2. ID FIDE, титул (звання) FIDE, рейтинг FIDE.
3. Статус (гравець, тренер, супроводжуюча особа або інше).
4. Інформацію про необхідність отримання візи (громадяни України, які мають довгострокові Шенгенські візи можуть скористатися ними):
     4.1.Надіслати копію паспорта в електронному вигляді (тільки у разі необхідності отримання візи).
5. Надати інформацію про готель. Чи проживаєте в офіційному готелі та тип номеру (1, 2). З ким бажаєте проживати.
6. Інформацію про прибуття та від’їзд (дату, час, №№ рейсів, аеропорти).
 
Нагадуємо про необхідність сплати організаційних внесків (100 Євро) та сплату за проживання до 1 березня 2018 р.. Сплату внеску до ECU можна буде здійснити по прибуттю на місце змагань, але не пізніше 2-го туру.
 
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
15 лютого 2018 р.

...... 16 лютого у Луцьку стартує традиційний міжнародний турнір з нагоди вшанування пам'яті Небесної сотні.
 
У програмі меморіалу бліц-турнір (16 лютого) та рапід-турнір (17-18 лютого). Серед близько 250 учасників понад 40 міжнародних гросмейстерів та міжнародних майстрів.


Трансляція партій: БліцРапід
Результати (chessmanager): БліцРапід
 
 
13 лютого 2018 р.

......
Федерація шахів України та Львівська обласна федерація шахів щиро вітають міжнародного арбітра ФІДЕ та ІКЧФ, міжнародного майстра ІКЧФ, заслуженого тренера України Рудольфа Миколайовича Колеснікова з нагоди його знаменного ювілею – 80-річчя з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, добробуту, оптимізму, довголітнього служіння улюбленій справі.

 
 
11 лютого 2018 р.

...... Підсумки чемпіонатів України серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
 
Класична гра:
1.Придун Андрій (8 очок), 2.Домальчук-Йонассон Олександр (6,5), 3.Малиновський Ростислав (6,5).
1. Тихонова Алеся (8,5), 2. Гребенщикова Єлизавета (8), 3. Дубовик Анастасія (7,5).
Рапід:
1.Мітусов Семен (7,5), 2.Придун Андрій (7), 3.Лаптій Назар (7).
1.Дубовик Анастасія (8), 2.Гребенщикова Єлизавета (7), 3.Олексієнко Юлія (6,5).
Бліц:
1.Білич Олексій, 2.Мітусов Семен, 3.Горошков Максим - по 7 очок.
1.Олексієнко Юлія (7), 2.Гризлова Софія (6,5), 3.Дзятко Євгенія (6).
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
9 лютого 2018 р.

...... Фінальні змагання всеукраїнської Гімназіади з шахів будуть проходити з 3 по 4 квітня в м.Краматорськ. Склад збірних команд областей: 3 юнаки і 3 дівчини 2000, 2001, або 2002 року народження. До участі допускаються команди у неповному складі.
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у 19-му чемпіонаті Європи з шахів серед чоловіків (16 – 29 березня 2018 року, Батумі, Грузія).

Для заявки на участь у 19-му чемпіонаті Європи з шахів серед чоловіків необхідно надати до офісу ФШУ до 25 січня 2018 року (rating@ukr.net, olegtovchyga@ukr.net) такі дані:
1. Прізвище, Ім’я шахіста (тренера, супроводжуючої особи або інше).
2. ID FIDE.
3. Статус (гравець, тренер, супроводжуюча особа або інше).
4. Надати інформацію про готель (назву) проживання та тип номеру (1, двомісний). З ким бажаєте проживати.
5. Інформацію про прибуття та від’їзд (дату, час, №№ рейсів, аеропорти).
 
Нагадуємо про необхідність сплати внесків до ECU (65 або 130 Євро у залежності від звання), організаційних внесків (100 Євро) та сплату за проживання до 1 лютого 2018 року. Сплату внесків до ECU та організаційного можна здійснити через офіс ФШУ, але не пізніше 1-го лютого.
 
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
5 лютого 2018 р.

...... Сестри Музичук стали переможницями одноденного рапід-турніру “WOMEN CHESS STARS”, який пройшов в Іспанії.

Анна та Марія, зігравши між собою унічию, перемогли усіх своїх суперниць і, з результатом 4,5 очок з 5 можливих, розділили 1-2 місця.
Вітаємо Анну та Марію з перемогою!

 
 
1 лютого 2018 р.

...... Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист за результатом обрахування 26 турнірів, проведених у період з 1 по 31 січня 2018 року.
 
Увага! Віднині оновлення національних рейтингів буде здійснюватися щомісяно. Слідкуйте за оновленнями на сторінці кваліфкомісії ФШУ.
 
 
1 лютого 2018 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 лютого 2018 року.
 
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2731). Двоє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. 
У світову сотню входять 8 шахістів України: Василь Іванчук (2731), Павло Ельянов (2710), Юрій Кузубов (2695), Руслан Пономарьов (2694), Юрій Криворучко (2694), Мартин Кравців (2682), Антон Коробов (2664), Олександр Моісеєнко (2660). 
До сотні найсильніших шахісток світу входять 7 представниць України: Анна Музичук (2571), Марія Музичук (2540), Наталя Жукова (2438), Анна Ушеніна (2423), Інна Гапоненко (2410), Юлія Осьмак (2375), Тетяна Василевич (2360).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українців: Павло Воронцов, Кирило Шевченко, Володимир Ветошко, Євген Штембуляк.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Софія Краснокутська, Марія Бердник.                                                                                               
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахісток, які бажають взяти участь у 19-му чемпіонаті Європи з шахів серед жінок (07 – 20 квітня 2018 року, Високі Татри, Словаччина).

Для заявки на участь у 19-му чемпіонаті Європи з шахів серед жінок необхідно надати до офісу ФШУ до 26 лютого 2018 року (rating@ukr.net, olegtovchyga@ukr.net) такі дані:
1. Прізвище, Ім’я шахістки (тренера, супроводжуючої особи або інше), дату народження.
2. ID FIDE, титул (звання) FIDE, рейтинг FIDE.
3. Статус (гравець, тренер, супроводжуюча особа або інше).
4. Інформацію про необхідність отримання візи (громадяни України, які мають довгострокові Шенгенські візи можуть скористатися ними):
     4.1.Надіслати копію паспорта в електронному вигляді (тільки у разі необхідності отримання візи).
5. Надати інформацію про готель. Чи проживаєте в офіційному готелі та тип номеру (1, 2). З ким бажаєте проживати.
6. Інформацію про прибуття та від’їзд (дату, час, №№ рейсів, аеропорти).
 
Нагадуємо про необхідність сплати організаційних внесків (100 Євро) та сплату за проживання до 1 березня 2018 р.. Сплату внеску до ECU можна буде здійснити по прибуттю на місце змагань, але не пізніше 2-го туру.
 
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у 19-му чемпіонаті Європи з шахів серед чоловіків (16 – 29 березня 2018 року, Батумі, Грузія).

Для заявки на участь у 19-му чемпіонаті Європи з шахів серед чоловіків необхідно надати до офісу ФШУ до 25 січня 2018 року (rating@ukr.net, olegtovchyga@ukr.net) такі дані:
1. Прізвище, Ім’я шахіста (тренера, супроводжуючої особи або інше).
2. ID FIDE.
3. Статус (гравець, тренер, супроводжуюча особа або інше).
4. Надати інформацію про готель (назву) проживання та тип номеру (1, двомісний). З ким бажаєте проживати.
5. Інформацію про прибуття та від’їзд (дату, час, №№ рейсів, аеропорти).
 
Нагадуємо про необхідність сплати внесків до ECU (65 або 130 Євро у залежності від звання), організаційних внесків (100 Євро) та сплату за проживання до 1 лютого 2018 року. Сплату внесків до ECU та організаційного можна здійснити через офіс ФШУ, але не пізніше 1-го лютого.
 
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
31 січня 2018 р.

...... В Чернівцях розпочались фінали з класичних шахів серед юнаків та дівчат.
Здійснюється пряма трансляція партій. Інформація про чемпіонат, результати ігор, партії у форматі PGN, корисні посилання на сторінці чемпіонату.
 
 
31 січня 2018 р.

...... З 21 лютого (день приїзду) по 03 березня 2018 р. у м.Миколаїв пройдуть фінальні змагання чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 20 років

РегламентСторінка чемпіонату
 
 
29 січня 2018 р.

...... Закінчився традиційний шаховий фестиваль Tata Steel Chess.

Цього року у головному, Masters-турнірі, на жаль, не було жодного представника України. Втім, у Tata Steel Challengers друге місце із 8 очками з 13 можливих посів українець Антон Коробов, який поступився одним очком переможцю Сантошу Відіту.
А переможцем головного турніру став А.Гірі, який набрав 9 очок, стільки ж, як і М.Карлсен. Між Гірі та Карлсеном був проведений тай-брейк, у якому з рахунком 1,5: 0,5 переміг Карлсен, який і став переможцем змагань.
Результати Tata Steel MastersChallengers
 
 
26 січня 2018 р.

......
Федерація шахів та шахова громада України щиро вітають віце-президента "Альянсу шахових професіоналів" (Чернівецька область), невтомного організатора Білича Івана Олексійовича з 40-річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, добробуту, невтомної енергії для досягнення спортивних та організаційних успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі.
 
 
25 січня 2018 р.

......
Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє «ПОЛОЖЕННЯ про національну рейтингову систему Федерації шахів України» редакції 2018 року.
 
 
22 січня 2018 р.

Сумна звістка надійшла з Німеччини. У Дортмунді на 81-му році пішов з життя відомий український шахіст та організатор, колишній киянин, переможець Першого «Відкритого Кубка Києва – Кубка Незалежності України-1992», міжнародний майстер Аркадій Беренштейн (Бєров).
Наші щирі співчуття його рідним та близьким.
 
 
1 січня 2018 р.

...... Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист за результатом обрахування 143 турнірів, проведених у період з 1 жовтня по 31 грудня 2017 року.
 
 
1 січня 2018 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 січня 2018 року.
 
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2834). 
Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2726). Двоє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. 
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2726), Павло Ельянов (2710), Юрій Криворучко (2694), Руслан Пономарьов (2694), Юрій Кузубов (2691), Мартин Кравців (2679), Олександр Моісеєнко (2660). 
До сотні найсильніших шахісток світу входять 8 представниць України: Анна Музичук (2571), Марія Музичук (2540), Наталя Жукова (2438), Анна Ушеніна (2423), Інна Гапоненко (2410), Юлія Осьмак (2375), Тетяна Василевич (2360), Наталя Букса (2357).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українців: Павло Воронцов, Кирило Шевченко, Володимир Ветошко, Євген Штембуляк.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Софія Краснокутська, Марія Бердник.                                                                                               
 

© Федерація шахів України (2003-2015 рр.)
При використанні матеріалів посилання на www.ukrchess.org.ua обов'язкове!