Голова комісії
Чернов Євген Абрамович


Склад комісіїї
  1.Хазанкін Мойсей Григорович;
  2.Олійник Микола Васильович);
  3.Ющенко Олександр Васильович;
  4.Гергель Володимир Пимонович;
  5.Чуренков Юрій Олександрович;
  6.Чубарь Володимир Федорович;
  7.Богданов Валентин Фомич;
  8.Стець Василь Дмитрович;
  9.Бутурин Володимир Степанович;
  10.Дубівка Георгій Георгійович;
  11.Алексєєв Іван Іванович;
  12.Антонова Римма Миколаївна.

 
Комісія ФШУ по роботі з ветеранами

 
23 серпня 2019 р.

... В Чернігові пройшов чемпіонат України з класичних шахів серед ветеранів.
У віковій категорії 50+ чемпіоном став Василь Стець (Одеса) - 7,5 очок , на другому місці - Ігор Шепелев (Донецька обл.) - 6,5 очок , третій - Микола Кожемяко (Ніжин, Чернігівська обл.) - 6 очок.
У віковій категорії 65+ переміг Віктор Твердохлєбов (Полтава) - 7,5 очок, другим фінішував Олег Юрасов (Чернігів) - 6,5 очок і на третій сходинці п'єдесталу пошани - Євген Чернов (Дніпро) - 6 очок.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

Результати: 65+ | 50+
 

 
12 серпня 2019 р.

......
На фото: Ігрова зала
У Чернігові в приміщенні КДЮСШ №1 з 10 по 18 серпня проходить чемпіонат України серед ветеранів у двох вікових категоріях - 50+ та 65+.
У двох турнірах беруть участь 8 міжнародних майстрів та майстрів спорту України ( всього 34 учасники) з 10 регіонів України.
 

 
5 серпня 2019 р.

...... У Кадимському районі Одеської області завершився Всеукраїнський ветеранський турнір з класичних шахів пам'яті міжнародного майстра Михайла Подгайця.
У змаганнях (окрім Кодимських шахістів) взяли участь спортсмени з багатьох регіонів і міст України, а також сусідніх Молдови та Угорщини.
Загальна кількість учасників турніру – 32 шахіста, троє з яких – міжнародні майстри, двоє – майстри спорту, та восьмеро – кандидати в майстри.
 

 
14 червня 2019 р.

...... Чемпіонат України з шахів серед ветеранів 2019 року.

Чемпіонат України з класичних шахів серед ветеранів проводиться з 9 по 18 серпня 2019 року в місті Чернігові за адресою: вулиця захисників України, 3б в приміщенні КДЮСШ № 1 (їхати автобусом або маршруткою №12 від залізничного та автобусного вокзалів до зупинки «школа № 27»).
 

 
23 травня 2019 р.

...... Ветеранський турнір з класичних шахів пам'яті міжнародного майстра Михайла Подгайця.
Змагання пройдуть з 15 по 21 липня у м. Кодима (Одеська область). До участі в змаганнях допускаються шахісти (чоловіки і жінки) з  1969 року народження та старші, з національним рейтингом  не  менше 1800.

 
15 квітня 2019 р.

...... Міністерство молоді та спорту України, Федерація шахів України запрошують шахістів України прийняти участь у фінальних змагань VIIІ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті М.М. Баки з шахів, які пройдуть з 21 по 26 травня 2019 року у селі Омельник, Кременчуцького району, Полтавської області.

 
28 грудня 2018 р.Новорічне привітання ветеранської комісії ФШУ

Шановні колеги! Минає 2018 рік і, як прийнято, перед початком наступного року, поздоровляючи один одного з різдвяно-новорічним циклом, разом з тим маємо нагоду підвести підсумки нашої спільної роботи по підтримці і розвитку ветеранського сегменту діяльності ФШУ.

Головним позитивним підсумком вважаємо що усі заплановані всеукраїнські шахові змагання вдалось реалізувати. Серед них особливо слід відмітити чудовий за організацією особистий чемпіонат України в м. Одесі, за що наша вдячність всім тим, хто приклав зусиль для його проведення. Але було б занадто формально не висловити персональну подяку голові Одеської  федерації шахів Вадиму Вікторовичу Мороховському та ініціатору і натхненнику, нашому поважному колезі Мойсею Григоровичу Хазанкіну. Одесити підняли планку проведення чемпіонату України серед ветеранів до такого рівня, який може слугувати орієнтиром  для організаторів чемпіонату у наступному році.

Наша традиційна подяка іншим організаторам по проведенню календарних заходів: Кубка України з швидких і блискавичних шахів у Харкові; першого в історії ветеранських шахів (сподіваємось не останнього) командного кубу України у Дніпрі, 3-го меморіалу М. Подгайця у  м. Кодима.

Із задоволенням констатуємо, що у цьому році ветеранські шахи мали більшу підтримку з боку правління ФШУ, за що висловлюємо подяку голові правління ФШУ Юрію Павловичу Гнипу.

Слід зазначити, що за нашою інформацією, на протязі року була проведена низка змагань регіонального і всеукраїнського рівня, в яких шахісти-ветерани мали змогу приймати участь з передбаченими для них спеціальними нагородами та призами. У спортивному відношенні, найбільш результативними, залишаються шахісти що представляють Одеську, Полтавську, Харківську та Дніпропетровську шахові федерації, що на наш погляд відбиває відношення шахових федерацій цих регіонів до ветеранських шахів.

На жаль, незмінним у цьому році залишилось представництво ветеранських шахів України у міжнародних змаганнях а також те, що так і не вдається знайти засоби для залучення у змаганнях ветеранських шахів провідних шахістів відповідного віку.

Ще раз наші щирі вітання зі святами та незмінні побажання щоб усі обставини життя сприяли творчому настрою, спортивному натхненню і успіхам, можливості різноманітної участі у шаховому житті.

З повагою, від імені ветеранської комісії ФШУ, Є.А.Чернов 

 

 
28 грудня 2018 р.

...... У Харкові закінчились змагання Кубку України з швидких шахів і бліцу серед ветеранів.
21-23 грудня в шахово-шашкової клубі "Шахрад" Харківського національного університету радіоелектроніки відбулися змагання Кубка України з швидкими шахів і бліцу серед ветеранів (старше 50 років). У двох турнірах взяли участь 65 чол. (Рапід - 63 бліц - 49), в т.ч.: 5 міжнародних майстрів, 2 майстри ФІДЕ та 2 майстри спорту України. У змаганнях були Представлені шахісти-ветерани з 7 областей України.
У рапід-турнірі перемогли серед всіх учасників і у віковій категорії 50+: 1 м. - Валерій Шалімов (ММ, м.Харків) - 7,5 оч. з 9, 2 м. - Володимир Романов (кмс, м.Київ) - 7 оч., 3 м. - Олег Дьяков (МФ, м.Харків) - 6.5 оч .. в групі 65+ 1 м. - Володимир Белевцов ( кмс, м.Харків) - 6.5 оч., в групі 75+ - 1 м. Артур Соболєв (кмс, м.Харків) - 6 оч.
У бліц-турнірі серед всіх учасників 1 місце завоював Олександр Алексіков (ММ, м.Харків) - 9 оч. з 11, на 2 місці - Микола Аванесов (МФ, м.Харків) - 8 оч., 3 м. - Володимир Черних (кмс, м.Київ) - 8 оч., в групі 50 + - Олександр Алексіков (ММ, г . Харків) - 9 оч.; в групі 65 + 1 м. - Микола Аванесов (МФ, м.Харків) - 8 оч., в групі 75+ - 1 м. Олег Мілютін (МС, м.Одеса) - 7 оч. У командних заліку впевнено перемогла команда Харківської області - 43 оч. з 60; на 2 місці - команда м.Києва - 38 оч., 3 місце в команди Одеської області - 35,5 оч.
Змагання пройшли в теплій і дружній атмосфері. Гарний настрій учасників забезпечувало барвисте святкове новорічне оформлення турнірного залу.
Учасники щиро дякують за підтримку Мінмолодьспорт. Федерацію шахів України та президента Харківської обласної федерації, депутата Верховної Ради Грановського Олександра Михайловича, що забезпечив для нагородження ветеранів Солідний призовий фонд.
Вітаємо переможців та призерів!

 

 
13 листопада 2018 р.

...... Кубок України з шахів серед ветеранів.
Кубок України з шахів серед ветеранів проводиться з 21 по 23 грудня 2018 року у м. Харкові, пр. Людвіга Свободи, 51-б, гуртожиток №8 ХНУРЕ у приміщенні ШШК “Шахрад” Харківського національного університету радіоелектроніки.
 

 
19 серпня 2018 р.

...... З 16 по 19 серпня в м. Дніпро у Дніпровському шахово-шашковому клубі імені Й.Уріха відбулась камерна, в кількісному відношенні, але непересічна подія у ветеранських шахах – матч-турнір на Кубок України між збірними командами України 50+ та 65+.
Змагання проводилися у трьох стандартних сучасних шахових дисциплінах (класика, рапід та бліц). Збірні команди складалися з чотирьох учасників: 3-х кращих представників особистих чемпіонатів України серед ветеранів 2018 року та по одному запрошеному від ФШУ. До складу команди 65+ увійшли: 1 дошка - Твердохлібов В.І. (Полтавська федерація), 2 дошка - Чернов Є.А. (Дніпропетровська федерація), 3 дошка - Ревуцький В.П. (Житомирська федерація), 4 дошка - Варченко Г.І. (Харківська федерація). 50+: 1 дошка - Шалімов В.А. (Харьківська федерація), 2 дошка - Макаров П.В. (Одеська федерація), 3 дошка - Тихонов Ю.О. (Дніпропетровська федерація), 4 дошка - Макаревич В.Е. (Одеська федерація).
У всіх дисциплінах точилася безкомпромісна напружена боротьба, але в загальному підсумку перемога діставалася більш досвідченим і, коли на урочистому закритті голова суддівської колегії Тимошенко І.В. оголошувала остаточні результати і вручала нагороди переможцям, то їх молодші колеги, не без долі суму, шуткували, що вони тільки вчаться. Разом з тим, всі учасники цієї події зійшлися на висновку, що у турнірі є переможці але немає переможених.

Фотогалерея
 

 
2 червня 2018 р.

...... Всеукраїнський відкритий ветеранський меморіал пам'яті міжнародного майстра Михайла Подгайця.

20-26 липня 2018 року м.Кодима, Одеської області.

Загальний призовий фонд 10000 грн
 

 
30 травня 2018 р.

...... Підсумки чемпіонату України серед ветеранів.
Класична гра (вікова категорія 50+):
1.Василь Стець; 2.Павло Макаров; 3.Юрій Тихонов.
Класична гра (вікова категорія 50+):
1.Євген Чернов; 2.Володимир Ревуцький; 3.Олег Мілютін.
Рапід:
1.Євген Чернов; 2.Володимир Ревуцький; 3.Григорій Варченко.
Бліц:
1.Василь Стець; 2.Євген Чернов; 3.Михайло Фунтіков.

В командному заліку в трьох дисциплінах місця розподілилися наступним чином:
1. Дніпропетровська область
2. Одеська область
3. Вінницька область
 

 
28 березня 2018 р.

...... Чемпіонат України з шахів (класичні, рапід, бліц) серед ветеранів.
 
Змагання проводяться з 19 по 30 травня в місті Одесі, вул.Дача Ковалевського, 138 (курортна зона) в приміщенні науково-практичного центру Одеської державної академії будівництва та архітектури.
 

 
14 березня 2018 р.

...... Запрошуємо до участі у Командному Чемпіонаті Европи серед сеньорів з 13 по 23 квітня 2018 року у м. Валбжих, Польща.
Для збірної України в домовленності з організаторрами запропоновані спеціальні умови участі (знижки тощо).
Контактна особа - Олександр Прохоров, електронна пошта: prohorov@chessclub.lviv.ua,   моб.тел.  +38-097-496-82-58;  
 

 
25 січня 2018 р.

...... Комісія ФШУ по роботі з ветеранами представляє

Календарний план змагань України

за період від 01.01.2018 до 31.12.2018.
 

 
27 грудня 2017 р.

......

Шановні колеги!

Від імені комісії ФШУ по роботі з ветеранами вітаю з новорічно-різдвяним святковим циклом! Бажаю достатньо зовнішньо-внутрішніх умов для самореалізації в улюблених справах, серед яких, впевнений, наші старі і добрі шахи займають значне місце.

Разом з тим, висловлюю подяку всім, хто у 2017 році своєю діяльністю: організаційною, матеріальною, спортивною сприяли підтриманню і розвитку ветеранських шахів на регіональному та загально-українському рівнях.

Особливої вдячності заслуговують ті регіональні федерації та місцеві шахові організації, діяльність яких сприяла реалізації всеукраїнського календарного плану нашої комісії. Йдеться про шахову федерацію Миколаївської області (Ветеранські ігри пам’яті М.М. Баки); шахову федерацію Чернігівської області (особисті чемпіонати України); шахову федерацію Одеської області і шаховий клуб м. Кодима (меморіал М.Подгайця); клуб «Шахрад» Харіківського національного університету радіоелектроніки (Кубок України з швидких та блискавичних шахів). Вважаю за необхідне висловити окрему подяку Одеській та Полтавській шаховим федераціям та Дніпропетровській асоціації ветеранів спорту, які регулярно знаходять можливості делегувати на Всеукраїнські змагання своїх шахістів-ветеранів. Нескладний статистичний аналіз свідчить, що ці зусилля позитивно відбиваються на загальних спортивних результатах.   

Підводячи підсумки за рік, що минає, доречним здається звернути увагу: наші колективні зусилля, на жаль, не відбиваються на діяльності у галузі ветеранських шахів на міжнародному рівні. Особисті та командні чемпіонати світу та Європи залишаються індивідуальною справою ентузіастів, у дусі класичного вислову «спасение утопающих – дело рук самих утопающих».

Зі сподіваннями на краще у наступному році, з повагою, Є.Чернов. 
 

© Федерація шахів України (2003-2015 рр.)
При використанні матеріалів посилання на www.ukrchess.org.ua обов'язкове!