Голова комісії
Чернов Євген Абрамович


Склад комісіїї
Цирульник Мариця Марківна;
Кіктєв Григорій Сильвестрович;
Куценко Юрій Дмитрович;
Матвійчук Андрій Васильович;
Меламед Ганна Ісаківна;
Палагіцький Василь Іванович;
Хазанкін Мойсей Григорович;
Хамзін Руслан Абузарович;
Чесноков Євген Геннадійович;
Чубар Володимир Федорович;
Щербов Григорій Анатолійович.
 
...
Чемпіонат України з шахів
(класичні шахи, рапід та бліц)
серед ветеранів
 
18-26 травня, м.Одеса
 


 
Комісія ФШУ по роботі з ветеранами

 
8 квітня 2024 р.

......
Чемпіонат України з шахів (класичні шахи, рапід та бліц) серед ветеранів буде проведено з 18 по 26 травня 2024 року в м. Одеса за адресою: вул. Дідріхсона, 4 у приміщенні головного корпусу Одеської Державної академії будівництва та архітектури.
Змагання проводяться за швейцарською системою у 9 турів у двох окремих турнірах за віковими категоріями "50+" та "65+".
 

 
12 грудня 2021 р.

......
У м.Дніпро пройшов кубок ветеранів з шахів.
Шахісти у вікових категоріях 50+ та 65+ змагалися у швидких та блискавичних дисциплінах.
Трійки призерів у швидких шахах:
1.Жалдибін Володимир - 8 очок; 2.Макаревич Володимир - 6,5 очок; 3.Столович Вадим - 6,5 очок - категорія 50+.
1.Твердохлебов Віктор - 8,5 очок; 2.Чернов Євген - 7,5 очок; 3.П'янков Євген-7 очок - категорія 65+.
Трійки призерів у блискавичних шахах:
1.Жалдибін Володимир - 7,5 очок; 2.Люкін Сергій - 7 очок; 3.Стець Василь - 6,5 очок - категорія 50+.
1.П'янков Євген - 7,5 очок; 2.Чернов Євген - 7 очок; 3.Довженко Віктор - 7 очок - категорія 65+.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 

 
15 листопада 2021 р.

......
УВАГА ! До відома усіх зацікавлених осіб.

Кубок України серед ветеранів з швидких шахів та блискавичної гри переноситься з міста Харків до міста Дніпро.
Строки проведення з 10 по 12 грудня 2021 року.
День приїзду 9 грудня 2021 р.
Остаточна реєстрація 10 грудня 2021 року до 14 години.
Контактні телефони: ЧЕРНОВ Євген Абрамович, тел. 063-842-67-80, 095-901-60-96 (Viber).

Повідомляємо інформацію щодо проживання:
+38067-632-82-73 Кирил. Адреса: вул. Яружна (Овражная) 49а, поруч з інститутом фізкультури. Від залізничного вокзалу (привокзальна площа) їхати маршруткою №152, зупинка - інститут фізкультури.  Від хостела до місця гри – тролейбус №6.
Кількість місць та вартість проживання:
Люкс двомісний, 2 номера, 250 грн./доба з особи
2-місний номер, 3 номера, 200 грн./доба з особи3-4-місний номер, 5 номерів, 120 грн./доба з особи
Регламент | Попередня реєстрація: рапід | бліцТурніри на "chess-results": Рапід | Бліц
 

 
29 липня 2021 р.

......
Всеукраїнський шаховий турнір пам’яті Михайла Подгайця відбувся у Кодимі.

Вже вп’яте на Кодимщині проходить Всеукраїнський ветеранський турнір з шахів пам’яті міжнародного майстра Михайла Подгайця. Змагання тривали майже тиждень – з двадцятого по двадцять п’яте липня. Цього року, окрім наших земляків, в турнірі брали участь спортсмени з десяти областей України: шахісти з Київської, Одеської, Вінницької, Полтавської, Запорізької, Хмельницької, Кіровоградської, Черкаської, Дніпропетровської та Миколаївської областей. Загальна кількість учасників турніру – 25 шахістів, серед яких дуже поважні шахісти України: три міжнародних майстри спорту, два майстри спорту та дев’ять кандидатів в майстри спорту.

Під час офіційного відкриття змагань учасників турніру привітав перший заступник міського голови Олег Чернійчук, який відзначив важливість таких об’єднавчих заходів для українців і побажав цікавої гри на високому рівні. Член ветеранської комісії Федерації шахів України Мусій Хазанкін та Голова ветеранської комісії Федерації шахів Одеської області Володимир Кірільонков побажали шахістам вдалого виступу, удосконалення майстерності, міцного здоров’я, мирного неба над головою, подякували організаторам, зокрема керівництву Кодимської територіальної громади, за підтримку розвитку спорту та пропаганду здорового способу життя на теренах Кодимщини, а учасникам – за вірність цьому інтелектуальному виду спорту та завзяття.

Проходив турнір у двох вікових категоріях: 50+ та 65+. У першій категорії перемогу здобув майстер спорту Олексій Аліференко (м.Одеса) з результатом п’ять очок з дев’яти можливих; друге місце посів міжнародний майстер спорту Микола Чернецький (Кілія); третє закріпилось за майстром спорту Олегом Поліщуком (Хмельнниччина); почесне четверте місце – кандидат в майстри спорту Володимир Дудьєв (Миколаївська область).

В категорії 65+ перемогу здобули: Михайло Грищенко (Полтавська область) – перше місце; Володимир Бондар (також з Полтавщини) – друге місце; Микола Войков (Одеська область) – третє місце; Мусій Хазанкін (м.Одеса) – почесне четверте місце.

Переможці та призери турніру отримали грамоти, медалі, кубки та грошову винагороду. Також були відзначені шахісти в категорії 75+: Олександр Калінін (м.Одеса), Андрій Зубков (Кіровоградська обл.) гравці-представники категорії людей з особливими потребами: Станіслав Богдановський (Полтавська область) та Олександ Бендюк (Кіровоградська область). Кращими гравцями Кодимщини визнано Василя Ковалішина та Миколу Покиньбороду. Їм вручили грошову винагороду за участь в турнірі.

По закінченню шахового турніру учасники змагань ще раз подякували керівництву міськради, зокрема першому заступнику міського голови Олегу Чернійчуку, за чудову організацію турніру.

Також для гравців організували екскурсію Кодимщиною, під час якої вони ознайомилися з чудовою місцевістю нашого краю. Між поєдинками шахісти мали змогу відпочити на свіжому повітрі та поспілкуватись у невимушеній атмосфері.

За матеріалами сайту Кодимської міської ради


 

 
14 червня 2021 р.

......
У м. Дніпро завершився Чемпіонат України з класичних шахів серед ветеранів.Змагання пройшли у двох вікових групах: 50+ та 65+.

У ветеранів більш молодшої вікової групи переміг Ярмонов Ігор (м. Маріуполь, Донецька обл.) Друге місце посів Поліч Сергій (м. Дніпро), а третє за додатковим показником зайняв Стець Василь (м. Одеса).
Серед вікової групи 65+ впевнено переміг Твердохлібов Віктор (м. Полтава), друге місце зайняв Віктор Довженко (м. Одеса) і третє дісталося також одеситу Володимиру Андрєєву.
У командному заліку перемогла команда Одеської обл., на другому місці - команда Дніпропетровської обл., на третьому місці - команда Полтавської обл.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 

 
7 червня 2021 р.

......
На фото: лауреати змагань
З 3 по 6 червня в м. Дніпро на базі шахового відділення ДЮСШ №7 відбулися ІХ літні Всеукраїнські ігри ветеранів спорту пам'яті М.М. Баки з шахів.
В змаганнях з швидких шахів взяли участь 27 ветеранів спорту з 7 областей (11 чоловіків у віковій категорії 65+; 13 чоловіків у віковій категорії 50+; 3 жінок у віковій категорії 50+).
У віковій категорії 65+ переміг Чернов Євген, 50+ - Ломакін Віктор, Жінки 50+: - Асланян Людмила, у командному заліку сильнішим стали шахісти Дніпропетровщини.
В змаганнях з блискавичних шахів взяли участь 29 ветеранів спорту з 7 областей (13 чоловіків у віковій категорії 65+; 13 чоловіків у віковій категорії 50+; 3 жінок у віковій категорії 50+).
Переможці по категоріях: 65+ - Шпітько Анатолій, 50+ - Ломакін Віктор, Жінки 50+ - Асланян Людмила, командний залік - Дніпропетровська обл.
Загальний залік за двома дисциплінами: 1.Дніпропетровська обл., 2.Полтавська обл., 3. Одеська обл.
Вітаємо переможців та призерів!

 

 
17 травня 2021 р.

......
До уваги ветеранів, що планують прийняти участь у фінальних ІХ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті М.М. Баки!

Повідомляємо інформацію про додатковий бюджетний варіант для проживання:
Хостел «Освіторій» тел. (067)787-6039; (096)131-8243 Андрій Олександрович. 
Адреса: вул. Яружна (Овражная) 49а, поруч з інститутом фізкультури. 
Від залізничного вокзалу (привокзальна площа) їхати маршруткою №152, зупинка - інститут фізкультури. Від хостела до місця гри – тролейбус №6.
 

 
28 квітня 2021 р.

......
До уваги ветеранів, що планують прийняти участь у фінальних ІХ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті М.М. Баки!
Проведення IX літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті М. М. Баки з шахів планується з 03 по 06 червня 2021 року в м. Дніпрі за адресою: вул. Космонавтів, 8, приміщення ДЮСШ №11.
Змагання проводяться у дисциплінах "рапід" та "бліц" за швейцарською системою відповідно у 9 та 11 турів з командним заліком.
 

 
28 квітня 2021 р.

......
До уваги ветеранів, що планують прийняти участь у чемпіонаті України з класичних шахів серед ветеранів!

Проведення чемпіонату України з класичних шахів серед ветеранів планується з 06 по 13 червня 2021 року в м. Дніпрі за адресою: вул. Космонавтів, 8, приміщення ДЮСШ №11.
 

 
12 квітня 2021 р.

......
У зв’язку з рішенням Міністерства молоді та спорту про відтермінування проведення спортивних змагань серед ветеранів через погіршення епідемічної ситуації в Україні проведення IX літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті М.М. Баки в м. Дніпро переноситься на невизначений термін.
Щодо можливих строків проведення змагань - слідкуйте за оновленням інформації на сайті.
З повагою та побажанням міцного здоров’я.

 

 
6 квітня 2021 р.

......
Проведення IX літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам'яті М. М. Баки з шахів планується з 05 по 09 травня 2021 року в м. Дніпрі за адресою: вул. Космонавтів, 8, приміщення ДЮСШ №11.
Змагання проводяться у дисциплінах "рапід" та "бліц" за швейцарською системою у 11 турів з командним заліком.
 

 
3 лютого 2021 р.

Шановні колеги!
Не маючи можливості (через неясні карантинні перспективи) опублікувати точно вивірений ветеранський календар (із зазначенням дат і місця проведення), пропонується увазі всіх зацікавлених проект орієнтовного календаря, який формально затверджений ФШУ, Асоціацією ветеранів спорту України та Мінмолодьспортом:

1. IХ літні ігри ветеранів спорту з шахів пам'яті М.М. Баки. Травень 2021 р., м. Дніпро
2. Чемпіонат України серед ветеранів з класичних шахів. Серпень 2021 р. м. Запоріжжя
3. Чемпіонат України серед ветеранів з швидких та блискавичних шахів. Серпень 2021 р. м. Запоріжжя
4. Кубок України з швидких та блискавичних шахів. Грудень 2021 р. м Харків

Отже, основну увагу в найближчий час регіональним комісіям з ветеранських шахів рекомендуємо зосередити на організаційній підготовці до участі в змаганнях з шахів у програмі IХ літніх ігор ветеранів спорту з шахів пам'яті М.М. Баки. Нагадуємо, що раз в 2 роки ці Ігри проводяться традиційно, і шахи є одним з видів програми. На даний момент заплановано проведення шахових змагань в системі ветеранських ігор в місті Дніпро, ймовірно в першій декаді травня (точні дати та інша необхідна інформація будуть опубліковані на сайті в регламенті цих змагань). В системі українського спорту це єдині змагання серед ветеранів, які дають залікові очки по областям України в загальноспортивну «скарбничку» очок за підсумками року. Тому обласні спортивні адміністрації в принципі повинні бути зацікавлені в участі і успішному виступі представників ветеранських шахів в цих іграх. Вважаю, що цим можливо і необхідно скористатися для отримання фінансування (бюджетного або спонсорського) командам ветеранів.

Змагання будуть проводитися в 2-х видах: рапід і бліц. Тривалість змагань - орієнтовно 5 днів:
1 день: приїзд учасників, урочисте відкриття, технічна нарада.
2-4 день: рапід
5 день: бліц, урочисте закриття

Змагання носять командно-особистий характер. Склад команди: 3 шахіста по одному учаснику в категоріях: 50+ (1971 р.н. і старші); 65+ (1956 р.н. і старші); жінки (1971 р.н. і старші). Змагання по кожній з категорій будуть проводитися в окремих турнірах.
При відсутності жорстких кількісних карантинних обмежень від одного регіону при наявності заявки, оформленої відповідно до вимог Мінмолодьспорту, може бути допущено більше 3-х учасників, однак командний залік в цьому випадку буде проводитись за результатами 3-х найбільш успішних представників, по одному в кожній категорії.
Надалі стежте за публікаціями на сайті ФШУ регламенту і анонсів.
У разі необхідності для уточнення і роз'яснення, рекомендуємо звертатися в телефонному режимі за номерами: 063 842 6780; 096 874 4261; 095 901 6096 (Чренов Євген Абрамович)
 
З повагою, ветеранська комісія ФШУ.
 

 
23 вересня 2020 р.

Шановні колеги!
З прикрістю змушені повідомити, що горезвісна коронавірусна інфекція "з'їла" ветеранський календар 2020 року. Спроби організувати цієї осені чемпіонат України серед ветеранів не увінчалися успіхом, в зв'язку з відмовою місцевої влади брати на себе відповідальність за наші з вами життя.
Зберігаємо надію на традиційний кубок України серед ветеранів з рапіду та бліцу.
 
З повагою і побажаннями здоров'я, ветеранська комісія ФШУ.
 

 
30 квітня 2020 р.

Уважаемые коллеги! Пауза, затянувшаяся на неопределенные сроки в нашей традиционной деятельности, позволяет более внимательно присмотреться к основам существования и функционирования шахматного мира. Мне представляется, что именно в осмыслении этого процесса особо важную роль могли бы сыграть представители той части нашего сообщества, которая в терминах, принятых в постсоветском пространстве, называется шахматными ветеранами, а в терминах ФИДЕ шахматными сеньорами. И, действительно, кому как не нам, прожившим большую жизнь в шахматах, не попытаться внести свою посильную лепту, и в экспертизу современного состояниялюбимого дела (хобби, а для кого профессии), и в разработку предложений о дальнейшем поддержании и развитии его? Поэтому, от имени ветеранской комиссии, обращаюсь к вам с просьбой-предложением включиться в работу в этом направлении. Причем, на мой взгляд, не оставляя активность в социальных сетях (тем, кто успел войти в субкультуру вбрасывания продуктов своего интеллекта в безадресный интернет-социум), больше сосредоточиться на сотрудничестве с региональными федерациями и областными подразделениями («осередками») ФШУ.

Полагаю, что девиз FIDE: «Gens una Sumus», - может с наибольшей степенью полноты восприниматься именно представителями ветеранских поколений как подлинный идеал, на который необходимо ориентироваться шахматному сообществу для успешного выживания в бурно, а зачастую и буйно, меняющемся современном мире.

Однако, толчком, для обращения к вам с призывом и этим нехитрым рассуждением, послужила информация, полученная от харьковских коллег, что один из самых титулованных украинских шахматистов – Александр Моисеенко, проявил инициативу оказания финансовой помощи харьковским шахматным ветеранам, оказавшимся в затруднительном материальном положении (низкая пенсия, отсутствие достойных дополнительных заработков и прочего) из собственных средств. Попутно отмечу, с удивлением и восхищением, работу ветеранской комиссии харьковской областной федерации, которая сумела оперативно составить списки и помочь реализовать эту благотворительную акцию.Сам этот факт нормального человеческого действия глубокоуважаемого гроссмейстера вызывает потребность высказать ему искреннюю благодарность. Вместе с тем, контекст в котором она размещается, требует некоторых разъяснений с моей стороны.

Именно подобные действия и есть одной из ярких иллюстраций содержательной сущности упомянутого девиза ФИДЕ – гармонизации между идеалом и практикой.

Признаюсь, что известны и другие факты деятельности на различных уровнях поддержки ветеранских шахмат. Так, например, я наиболее осведомлен о том, какая значительная работа проводится в последнее время федерацией шахмат города Днепра; о продуктивной и значимой деятельности осуществляемой в тех регионах, где созданы и успешно функционируют региональные ассоциации ветеранов спорта. Опять же сошлюсь на Днепропетровскую областную ассоциацию ветеранов спорта.

Все это заслуживает благодарности со стороны всего украинского шахматного сообщества, и может служить мотивирующими примерами для других организаций. Но деятельность организационных структур в определенной степени детерминирована их уставами. Именно поэтому счел необходимым, вместе со словами благодарности в адрес Александра Моисеенко, обратиться через ветеранскую комиссию ФШУ ко всем нам, кто осознает себя частью этой семьи, с призывом: в рамках возможностей способствовать приближению действительности к идеалу… «Gens una Sumus!»

P.S.Надеюсь, что в связи со столь частым использованием данного девиза не подвергнусь судебному преследованию со стороны чиновников ФИДЕ за нарушение авторских прав.

 
С уважением, председатель ветеранской комиссии ФШУ, Е. Чернов.
 

 
25 грудня 2019 р.

......
На фото: Переможці рапід-турніра
У м Харкові пройшов Кубок України зі швидких шахів і бліцу серед ветеранів. У змаганнях взяли участь 68 шахістів-ветеранів (1969 р.н. і старші) з 13 міст України, в тому числі 4 міжнародних майстри, 3 майстри спорту і 9 кандидатів у майстри.
У швидких шахах переміг міжнародний майстер з Харкова Олександр Алексіков, на другому місці майстер спорту України Віктор Твердохлібов (Полтава), третє місце зайняв міжнародний майстер Василь Стець (Одеса).
У бліц-турнірі впевнену перемогу здобув кандидат в майстри Володимир Черних (Київ), друге місце зайняв міжнародний майстер Олександр Алексік (Харків), третє місце в активі майстра спорту України з Одеси Олега Мілютіна.
У командному заліку перемогла команда Харківської області, на другому і третьому місцях федерації шахів Полтавської та Одеської областей.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 

 
4 грудня 2019 р.

...... Ветеранська комісія ФШУ вітає багаторічного очільника ветеранської комісії федерації шахів Одеської області, постійного учасника ветеранських змагань, чемпіона України серед ветеранів, чудового організатора Моісея Григоровича Хазанкіна з 75-річчям від дня народження та бажає йому міцного здоров’я, натхнення, багаторічної активної та плідної діяльності.
 

 
23 листопада 2019 р.

......
На фото: Вадим Шишкін
У Бухаресті фінішував чемпіонат світу серед сеніорів.

Приємно відзначити, що у віковій категорії 50+ чемпіоном світу став представник України Вадим Шишкін із результатом 9 очок з 11 можливих - 7 перемог, 4 нічиї та жодної поразки!
Друге місце посів В. Неведничий (Румунія), третє - І. Морович (Чилі).
Загалом у цій віковій категорії взяли участь 138 шахістів з 44 країн, у тому числі 7 представників України. Ще троє українських шахістів змагались у турнірі 65+.
Вітаємо Вадима Шишкіна з перемогою!

 

 
23 серпня 2019 р.

... В Чернігові пройшов чемпіонат України з класичних шахів серед ветеранів.
У віковій категорії 50+ чемпіоном став Василь Стець (Одеса) - 7,5 очок , на другому місці - Ігор Шепелев (Донецька обл.) - 6,5 очок , третій - Микола Кожемяко (Ніжин, Чернігівська обл.) - 6 очок.
У віковій категорії 65+ переміг Віктор Твердохлєбов (Полтава) - 7,5 очок, другим фінішував Олег Юрасов (Чернігів) - 6,5 очок і на третій сходинці п'єдесталу пошани - Євген Чернов (Дніпро) - 6 очок.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

Результати: 65+ | 50+
 

 
12 серпня 2019 р.

......
На фото: Ігрова зала
У Чернігові в приміщенні КДЮСШ №1 з 10 по 18 серпня проходить чемпіонат України серед ветеранів у двох вікових категоріях - 50+ та 65+.
У двох турнірах беруть участь 8 міжнародних майстрів та майстрів спорту України ( всього 34 учасники) з 10 регіонів України.
 

 
5 серпня 2019 р.

...... У Кадимському районі Одеської області завершився Всеукраїнський ветеранський турнір з класичних шахів пам'яті міжнародного майстра Михайла Подгайця.
У змаганнях (окрім Кодимських шахістів) взяли участь спортсмени з багатьох регіонів і міст України, а також сусідніх Молдови та Угорщини.
Загальна кількість учасників турніру – 32 шахіста, троє з яких – міжнародні майстри, двоє – майстри спорту, та восьмеро – кандидати в майстри.
 

 
14 червня 2019 р.

...... Чемпіонат України з шахів серед ветеранів 2019 року.

Чемпіонат України з класичних шахів серед ветеранів проводиться з 9 по 18 серпня 2019 року в місті Чернігові за адресою: вулиця захисників України, 3б в приміщенні КДЮСШ № 1 (їхати автобусом або маршруткою №12 від залізничного та автобусного вокзалів до зупинки «школа № 27»).
 

 
23 травня 2019 р.

...... Ветеранський турнір з класичних шахів пам'яті міжнародного майстра Михайла Подгайця.
Змагання пройдуть з 15 по 21 липня у м. Кодима (Одеська область). До участі в змаганнях допускаються шахісти (чоловіки і жінки) з  1969 року народження та старші, з національним рейтингом  не  менше 1800.

 
15 квітня 2019 р.

...... Міністерство молоді та спорту України, Федерація шахів України запрошують шахістів України прийняти участь у фінальних змагань VIIІ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті М.М. Баки з шахів, які пройдуть з 21 по 26 травня 2019 року у селі Омельник, Кременчуцького району, Полтавської області.

 
28 грудня 2018 р.Новорічне привітання ветеранської комісії ФШУ

Шановні колеги! Минає 2018 рік і, як прийнято, перед початком наступного року, поздоровляючи один одного з різдвяно-новорічним циклом, разом з тим маємо нагоду підвести підсумки нашої спільної роботи по підтримці і розвитку ветеранського сегменту діяльності ФШУ.

Головним позитивним підсумком вважаємо що усі заплановані всеукраїнські шахові змагання вдалось реалізувати. Серед них особливо слід відмітити чудовий за організацією особистий чемпіонат України в м. Одесі, за що наша вдячність всім тим, хто приклав зусиль для його проведення. Але було б занадто формально не висловити персональну подяку голові Одеської  федерації шахів Вадиму Вікторовичу Мороховському та ініціатору і натхненнику, нашому поважному колезі Мойсею Григоровичу Хазанкіну. Одесити підняли планку проведення чемпіонату України серед ветеранів до такого рівня, який може слугувати орієнтиром  для організаторів чемпіонату у наступному році.

Наша традиційна подяка іншим організаторам по проведенню календарних заходів: Кубка України з швидких і блискавичних шахів у Харкові; першого в історії ветеранських шахів (сподіваємось не останнього) командного кубу України у Дніпрі, 3-го меморіалу М. Подгайця у  м. Кодима.

Із задоволенням констатуємо, що у цьому році ветеранські шахи мали більшу підтримку з боку правління ФШУ, за що висловлюємо подяку голові правління ФШУ Юрію Павловичу Гнипу.

Слід зазначити, що за нашою інформацією, на протязі року була проведена низка змагань регіонального і всеукраїнського рівня, в яких шахісти-ветерани мали змогу приймати участь з передбаченими для них спеціальними нагородами та призами. У спортивному відношенні, найбільш результативними, залишаються шахісти що представляють Одеську, Полтавську, Харківську та Дніпропетровську шахові федерації, що на наш погляд відбиває відношення шахових федерацій цих регіонів до ветеранських шахів.

На жаль, незмінним у цьому році залишилось представництво ветеранських шахів України у міжнародних змаганнях а також те, що так і не вдається знайти засоби для залучення у змаганнях ветеранських шахів провідних шахістів відповідного віку.

Ще раз наші щирі вітання зі святами та незмінні побажання щоб усі обставини життя сприяли творчому настрою, спортивному натхненню і успіхам, можливості різноманітної участі у шаховому житті.

З повагою, від імені ветеранської комісії ФШУ, Є.А.Чернов 

 

 
28 грудня 2018 р.

...... У Харкові закінчились змагання Кубку України з швидких шахів і бліцу серед ветеранів.
21-23 грудня в шахово-шашкової клубі "Шахрад" Харківського національного університету радіоелектроніки відбулися змагання Кубка України з швидкими шахів і бліцу серед ветеранів (старше 50 років). У двох турнірах взяли участь 65 чол. (Рапід - 63 бліц - 49), в т.ч.: 5 міжнародних майстрів, 2 майстри ФІДЕ та 2 майстри спорту України. У змаганнях були Представлені шахісти-ветерани з 7 областей України.
У рапід-турнірі перемогли серед всіх учасників і у віковій категорії 50+: 1 м. - Валерій Шалімов (ММ, м.Харків) - 7,5 оч. з 9, 2 м. - Володимир Романов (кмс, м.Київ) - 7 оч., 3 м. - Олег Дьяков (МФ, м.Харків) - 6.5 оч .. в групі 65+ 1 м. - Володимир Белевцов ( кмс, м.Харків) - 6.5 оч., в групі 75+ - 1 м. Артур Соболєв (кмс, м.Харків) - 6 оч.
У бліц-турнірі серед всіх учасників 1 місце завоював Олександр Алексіков (ММ, м.Харків) - 9 оч. з 11, на 2 місці - Микола Аванесов (МФ, м.Харків) - 8 оч., 3 м. - Володимир Черних (кмс, м.Київ) - 8 оч., в групі 50 + - Олександр Алексіков (ММ, г . Харків) - 9 оч.; в групі 65 + 1 м. - Микола Аванесов (МФ, м.Харків) - 8 оч., в групі 75+ - 1 м. Олег Мілютін (МС, м.Одеса) - 7 оч. У командних заліку впевнено перемогла команда Харківської області - 43 оч. з 60; на 2 місці - команда м.Києва - 38 оч., 3 місце в команди Одеської області - 35,5 оч.
Змагання пройшли в теплій і дружній атмосфері. Гарний настрій учасників забезпечувало барвисте святкове новорічне оформлення турнірного залу.
Учасники щиро дякують за підтримку Мінмолодьспорт. Федерацію шахів України та президента Харківської обласної федерації, депутата Верховної Ради Грановського Олександра Михайловича, що забезпечив для нагородження ветеранів Солідний призовий фонд.
Вітаємо переможців та призерів!

 

 
13 листопада 2018 р.

...... Кубок України з шахів серед ветеранів.
Кубок України з шахів серед ветеранів проводиться з 21 по 23 грудня 2018 року у м. Харкові, пр. Людвіга Свободи, 51-б, гуртожиток №8 ХНУРЕ у приміщенні ШШК “Шахрад” Харківського національного університету радіоелектроніки.
 

 
19 серпня 2018 р.

...... З 16 по 19 серпня в м. Дніпро у Дніпровському шахово-шашковому клубі імені Й.Уріха відбулась камерна, в кількісному відношенні, але непересічна подія у ветеранських шахах – матч-турнір на Кубок України між збірними командами України 50+ та 65+.
Змагання проводилися у трьох стандартних сучасних шахових дисциплінах (класика, рапід та бліц). Збірні команди складалися з чотирьох учасників: 3-х кращих представників особистих чемпіонатів України серед ветеранів 2018 року та по одному запрошеному від ФШУ. До складу команди 65+ увійшли: 1 дошка - Твердохлібов В.І. (Полтавська федерація), 2 дошка - Чернов Є.А. (Дніпропетровська федерація), 3 дошка - Ревуцький В.П. (Житомирська федерація), 4 дошка - Варченко Г.І. (Харківська федерація). 50+: 1 дошка - Шалімов В.А. (Харьківська федерація), 2 дошка - Макаров П.В. (Одеська федерація), 3 дошка - Тихонов Ю.О. (Дніпропетровська федерація), 4 дошка - Макаревич В.Е. (Одеська федерація).
У всіх дисциплінах точилася безкомпромісна напружена боротьба, але в загальному підсумку перемога діставалася більш досвідченим і, коли на урочистому закритті голова суддівської колегії Тимошенко І.В. оголошувала остаточні результати і вручала нагороди переможцям, то їх молодші колеги, не без долі суму, шуткували, що вони тільки вчаться. Разом з тим, всі учасники цієї події зійшлися на висновку, що у турнірі є переможці але немає переможених.

Фотогалерея
 

 
2 червня 2018 р.

...... Всеукраїнський відкритий ветеранський меморіал пам'яті міжнародного майстра Михайла Подгайця.

20-26 липня 2018 року м.Кодима, Одеської області.

Загальний призовий фонд 10000 грн
 

 
30 травня 2018 р.

...... Підсумки чемпіонату України серед ветеранів.
Класична гра (вікова категорія 50+):
1.Василь Стець; 2.Павло Макаров; 3.Юрій Тихонов.
Класична гра (вікова категорія 50+):
1.Євген Чернов; 2.Володимир Ревуцький; 3.Олег Мілютін.
Рапід:
1.Євген Чернов; 2.Володимир Ревуцький; 3.Григорій Варченко.
Бліц:
1.Василь Стець; 2.Євген Чернов; 3.Михайло Фунтіков.

В командному заліку в трьох дисциплінах місця розподілилися наступним чином:
1. Дніпропетровська область
2. Одеська область
3. Вінницька область
 

 
28 березня 2018 р.

...... Чемпіонат України з шахів (класичні, рапід, бліц) серед ветеранів.
 
Змагання проводяться з 19 по 30 травня в місті Одесі, вул.Дача Ковалевського, 138 (курортна зона) в приміщенні науково-практичного центру Одеської державної академії будівництва та архітектури.
 

 
14 березня 2018 р.

...... Запрошуємо до участі у Командному Чемпіонаті Европи серед сеньорів з 13 по 23 квітня 2018 року у м. Валбжих, Польща.
Для збірної України в домовленності з організаторрами запропоновані спеціальні умови участі (знижки тощо).
Контактна особа - Олександр Прохоров, електронна пошта: prohorov@chessclub.lviv.ua,   моб.тел.  +38-097-496-82-58;  
 

 
25 січня 2018 р.

...... Комісія ФШУ по роботі з ветеранами представляє

Календарний план змагань України

за період від 01.01.2018 до 31.12.2018.
 

 
27 грудня 2017 р.

......

Шановні колеги!

Від імені комісії ФШУ по роботі з ветеранами вітаю з новорічно-різдвяним святковим циклом! Бажаю достатньо зовнішньо-внутрішніх умов для самореалізації в улюблених справах, серед яких, впевнений, наші старі і добрі шахи займають значне місце.

Разом з тим, висловлюю подяку всім, хто у 2017 році своєю діяльністю: організаційною, матеріальною, спортивною сприяли підтриманню і розвитку ветеранських шахів на регіональному та загально-українському рівнях.

Особливої вдячності заслуговують ті регіональні федерації та місцеві шахові організації, діяльність яких сприяла реалізації всеукраїнського календарного плану нашої комісії. Йдеться про шахову федерацію Миколаївської області (Ветеранські ігри пам’яті М.М. Баки); шахову федерацію Чернігівської області (особисті чемпіонати України); шахову федерацію Одеської області і шаховий клуб м. Кодима (меморіал М.Подгайця); клуб «Шахрад» Харіківського національного університету радіоелектроніки (Кубок України з швидких та блискавичних шахів). Вважаю за необхідне висловити окрему подяку Одеській та Полтавській шаховим федераціям та Дніпропетровській асоціації ветеранів спорту, які регулярно знаходять можливості делегувати на Всеукраїнські змагання своїх шахістів-ветеранів. Нескладний статистичний аналіз свідчить, що ці зусилля позитивно відбиваються на загальних спортивних результатах.   

Підводячи підсумки за рік, що минає, доречним здається звернути увагу: наші колективні зусилля, на жаль, не відбиваються на діяльності у галузі ветеранських шахів на міжнародному рівні. Особисті та командні чемпіонати світу та Європи залишаються індивідуальною справою ентузіастів, у дусі класичного вислову «спасение утопающих – дело рук самих утопающих».

Зі сподіваннями на краще у наступному році, з повагою, Є.Чернов. 
 

© Федерація шахів України (2003-2021 рр.)
При використанні матеріалів посилання на www.ukrchess.org.ua обов'язкове!