Рішення

засідання Виконкому ФШУ

 

м.Київ                                                                                                                                                                             13 серпня 2005 р.

 

1.   Визнати виступ збірної команди України на командному чемпіонаті Європи 2005 р. задовільним.

2. Звернутися до Міністра Мінмолодьспорту України Ю.О.Павленка з пропозицією провести нараду з провідними шахістами України і керівництвом ФШУ для розгляду невідкладних питань розвитку шахів в Україні. Рекомендувати Президенту ФШУ та Виконавчій дирекції провести зустріч з членами національної України для розгляду поточного стану.

3.  Активно проводити вибіркове інспектування міжнародних шахових змагань на теріторії України.

- Зобовязати організаторів при реєстрації змагань надавати Виконавчій дирекції відомості щодо місця та часу їх проведення.

- Головні судді турнірів, під час інспектування котрих буде виявлено фальсифікацію у будь-якій формі, підлягають відстороненню від суддівства міжнародних шахових змагань на території України терміном на 1 рік.

Списки таких суддів з інформацією про те, що підписана їми турнірна документація для обрахування до ФІДЕ надсилатися не буде, розміщувати на офіційному сайті ФШУ.

-  Витрати на інспектування міжнародних шахових змагань здійснювати за рахунок коштів ФШУ.

- Доручити віце-президенту Гальперіну Л.З. попередню перевірку таблиць міжнародних турнірів на території України в електронному вигляді.

- Голові кваліфікаційної комісії Селезньову М.Я. доповісти про хід виконання цих та попередніх рішень на наступному засіданні Виконкому ФШУ.

- Кваліфікувати відмову ряду українських учасників фальсифікованого турніру в Славутичі надіслати пояснення до ФШУ щодо своєї присутності у турнірній таблиці як причетність до організації цих змагань.

У зв’язку з цим Виконком ФШУ не рекомендує організаторам міжнародних шахових змагань на території України залучати до участі у них до 1 січня 2006 р. міжнародних гросмейстерів Д.Комарова, Л.Михальця, міжнародних майстрів О.Носенка, О.Кислинського, В.Савінова та звертається до комісії ФІДЕ по етиці з клопотанням щодо відсторонення зазначених шахістів від участі в офіційних змаганнях ФІДЕ терміном на 1 рік.

-   Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на виконавчого директора ФШУ Кисельова В.Ф.

4.  Затвердити список учасників фіналу чемпіонату України 2005 р. з шахів серед чоловіків у м.Рівне з 23 серпня по 2 вересня 2005 р.

- Затвердити головним суддею фіналу чемпіонату України 2005 р. міжнародного арбітра В.П.Гергеля (м.Дніпропетровськ).

- 4 вакантних місця у списку учасників, згідно з Положенням, надати мф В.Онищуку (Ів.-Франківська обл.), мг Е.Андреєву (Донецька обл.), кмс О.Бурлаю (Запорізька обл.) та кмс О.Нестерцю (Чернігівска обл.), які посіли, відповідно, 6-9 місця у півфіналі чемпіонату України 2005 р. серед чоловіків.

У разі відмови будь-кого зі списку учасників наступними кандидати на участь у фіналі є кмс В.Неділько (Волинська обл.), мм Д.Шилін та мм Г.Матюшин (обидва –Донецька обл.), які посіли у півфіналі, відповідно, 10,11 та 12 місця.

5. Затвердити список українських шахістів та шахісток для участі в першості Європи серед юнаків та дівчат 2005 р. в Черногорії.

 

Президент ФШУ                             В.М.Петров