З В І Т
про проведення Всеукраїнського семінару підвищення кваліфікації суддів з шахів

З 6 по 10 листопада 2021 року в с. Омельник Кремечуцького району Полтавської області на базі оздоровчого комплексу «Нафтохімік» ПАТ «Укртатнафта» згідно Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивно- масових заходів України Мінмолодьспорту України та Спортивного комітету України на 2021 рік, проведено Всеукраїнський семінар підвищення кваліфікації суддів з шахів. Семінар було організовано та проведено завдяки спільним зусиллям Мінмолодьспорту України, Спортивного Комітету України, президії колегії суддів Федерації шахів України, Полтавської обласної федерації шахів (президент Григорій ЩЕРБОВ) та ПАТ «Укртатнафта» (Руслану ЛЯПЦІ та Андрію ЛЮБЧЕНКО).

До участі у роботі семінару були запрошені представники усіх регіонів України. Вакансії, які звільнилися були надані представникам інших федерацій. У роботі семінару взяли участь 18 слухачів (з 14 регіонів України) та 2 лектори.

Читати лекції було доручено лекторам ФІДЕ, міжнародним арбітрам Олегу ТОВЧИЗІ та Юрію ГНИПУ.

Затверджена програма лекцій та практичних занять повністю виконана. За програмою семінару розглянуто такі проблемні питання:

1. Суддя в шахових змаганнях, функціональні обов’язки членів суддівської колегії, виховна роль судді.
2. «Правила шахів ФІДЕ».
3. «Турнірні правила ФІДЕ».
4. Застосування комп’ютерних програм при проведенні та оформленні документації змагань за різними системами гри.
5. Шахові годинники (DGT XL, DGT 2010, DGT 3000).
6. Робоча та звітна суддівська документація.
7. Національні та міжнародні нормативи виконання шахових звань та суддівських категорій.
8. Системи проведення змагань. Додаткові показники.
9. Психологія суддівства шахових змагань.
10.Про зміни у Турнірних Правилах ФІДЕ, Правилах шахів, що діють з 1 січня 2018 року.

Лекційний матеріал був наповнений практичними ситуаціями з досвіду провідних арбітрів. Для проведення практичних занять було підготовлено багато практичних завдань, які зустрічаються на практиці (фіксація триразового повторення позиції, нічия за правилом 50-ти ходів, вимоги нічиєї за п.10.2 (G4) Правил шахів, розрахунок додаткових показників у турнірах з вибуттям гравців та інші). Практичні заняття проводилися лекторами з великою зацікавленістю слухачів з застосуванням проектора з екраном, що дозволило довести матеріал до кожного слухача. Проведення практичних занять дозволило визначити слабкі та сильні сторони українських суддів, що необхідно використати при підготовці матеріалів для проведення наступних семінарів. Усі учасники були забезпечені безкоштовним проживанням та харчуванням. Їм буде компенсовано витрати по проїзду.

За підсумками семінару усі слухачі здавали іспити, які складалися з співбесіди, активності на лекціях та тестування за комп’ютерною програмою перевірки знань шахових суддів, розробленою міжнародним арбітром Юрієм ГНИПОМ разом з Олегом ТОВЧИГОЮ. Усі слухачі успішно склали іспити

При реєстрації учасники семінару заповнювали анкету, у якій їм було запропоновано внести конкретні пропозиції щодо покращення роботи колегії суддів ФШУ. Більшість учасників семінару висловили подяку Мінмолодьспорту України, Спортивному Комітету України, президії колегії суддів ФШУ, президенту Полтавської обласної федерації шахів Григорію ЩЕРБОВУ, керівнику ПАТ «Укртатнафта» (Руслану ЛЯПЦІ) та начальнику Управління з соціальної сфери ПАТ «Укртатнафта» Андрію ЛЮБЧЕНКО за організацію та проведення проведення семінару та вказали на необхідність його регулярного проведення у майбутньому.

Колегія суддів ФШУ висловлює подяку за організацію та допомогу у проведенні Всеукраїнського семінару підвищення кваліфікації суддів з шахів кервнику ПАТ «Укртатнафта» Руслану ЛЯПЦІ, начальнику Управління з соціальної сфери ПАТ «УКртатнафта» Андрію ЛЮБЧЕНКО, Спортивному Комітету України (Президент – Ілля ШЕВЛЯК).



...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...