75-й чемпіонат України з шахів серед чоловіків, Фінал-2006
Головний суддя - міжнародний арбітр О.Г. Товчига (м.Київ)

Регламент

проведення фіналу чемпіонату України з шахів 2006р. серед чоловіків

м. Полтава                                                                       23 листопада 2006 р.

1. Фінал чемпіонату України з шахів 2006 р. серед чоловіків проводиться в м. Полтаві з 24 листопада по 3 грудня 2006 р. у приміщенні Центру дозвілля та мистецтв Полтавського університету споживчої кооперації України (м. Полтава, вул. Уоваля, 3) за нокаут-системою в 5 раундів між 32 учасниками, згідно Положенню про Всеукраїнські змагання з шахів на 2006 р.

2. Змагання проводяться згідно з Правилами шахової гри, Турнірними правилами та Правилами проведення чемпіонатів світу ФІДЕ.

3.
Раунди з 1-го по 5-й включають до себе матчі з двох партій зі зміною кольору фігур, по одній партії у день.

У 1-му раунді беруть участь 32 гравця;

у 2-му раунді – 16 гравців;

у 3-му раунді – 8 гравців;

у 4-му раунді – 4 гравці;

у 5-му раунді – 2 гравці – матч за 1-2 місця;

2 гравці – матч за 3-4 місця.

Переможцем матчу визнається гравець, який першим набрав 1,5 очка.

4. Урочисте відкриття турніру та 1-й тур відбудуться 24 листопада о 15 год.00 хв.

Початок першого та усіх наступних турів, окрім останнього – о 15 год. 00 хв.

Початок останнього 10-го туру – 3 грудня об 11 год. 00 хв. По закінченню останнього раунду – урочисте закриття змагань.

5. Для створення пар учасники розташовуються згідно рейтинг-листу ФІДЕ на 1 жовтня 2006 р. У разі рівності рейтингів у двох чи більше учасників гравець, який зіграв більше партій за період, що оцінювався на жовтень 2006 р., повинен розташовуватися вище. У випадку рівної кількості партій розташування гравців вирішується жеребкуванням.

Створення пар повинно додержуватися наступного принципу. Учасник з найвищим рейтингом (№1) повинен грати з учасником, який має найнижчий рейтинг (№32). Учасник, який має другий рейтинг (№2), повинен грати проти учасника, який має передостанній рейтинг (№31). і т.д.

У разі відмови одного з учасників після офіційного оголошення пар першого раунду вакантні місця заповнюються за рішенням ФШУ з заміною гравця, що вибув, в оголошеній парі.

Для другого та наступних раундів визначення пар відбувається за цією ж самою процедурою з поясненням, що у разі перемоги нижчестоящого гравця у будь-якому матчі, він повинен автоматично зайняти положення вищестоящого гравця.

Ніякі перенесення партій не дозволяються.

6. Жеребкування на колір проводиться з учасником №1 під час технічного відкриття змагань 23.11.06 о 18 год.

У другому матчі учасник №2 повинен мати колір, протилежний кольору гравця №1, і таке чергування йде через весь список. Для наступних ігор того ж самого раунду кольори пар повинні чергуватися автоматично.

У 2-м раунді переможець 1-го матчу повинен мати в 1-й партії колір, протилежний кольору, що гравець №1 мав у першій партії з 1-го раунду. Переможець 2-го матчу у першій партії повинен мати колір, протилежний кольору, що гравець №2 мав у першій партії з 1-го матчу, і кольори наступних матчів повинні визначатися аналогічно.

Протягом 3-5-го раундів та ж сама процедура застосовується з поясненням, що у випадку, коли нижчестоящий гравець перемагає в будь-якому матчі, він повинен у наступному раунді автоматично зайняти позицію вищестоящого гравця.

Для матчів тай-брейку жеребкування проводиться для кожного такого матчу. Якщо ці матчі також закінчуються внічию, проводиться жеребкування, що повинне вирішити, хто отримає відповідний колір у вирішальній бліц-партії.

7. Контроль часу: 1 год. 30 хв. кожному учаснику на всю партію з доданням 30 сек. після кожного ходу, починаючи з першого.

Усі партії повинні гратися з використанням електронних шахових годинників.

8. У разі рівного рахунку по закінченні двох партій у той же день, після нового жеребкування, граються дві додаткові партії зі зміною кольору фігур з 15-хвилинним контролем на партію кожному гравцю та доданням 10 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого.

Початок першої додаткової партії – о 20-й годині. Між першою та другою додатковими партіями надається 10-хвилинна перерва.

Якщо рахунок продовжує залишатися нічийним по закінченні двох додаткових партій, граються дві бліц-партії з 5-хвилинним контролем на партію кожному гравцю та доданням 5 секунд за кожний зроблений хід., починаючи з першого. Перша бліц-партія повинна починатися не пізніше 15 хвилин після закінчення другої додаткової партії.

Якщо рахунок продовжує залишатися нічийним по закінченні двох бліц-партій, грається одна бліц-партія з контролем часу 6 хвилин у білих та 5 хвилин у чорних без додання часу за зроблені ходи. Перед партією проводиться жеребкування на право вибору кольору фігур. У разі нічийного результату учасник, який грав чорними, вважається переможцем матчу.

9. Забороняється знаходитись у турнірному приміщенні з ввімкнутим мобільним телефоном або пейджером.

10. Протести щодо результатів зіграних партій подаються до суддівської колегії у письмовій формі не позніше 30 хв. після закінчення туру під грошову заставу 100 грн. У разі прийняття протесту грошова застава повертається.

11. Переможець фінального матчу здобуває звання чемпіона України 2006 р., його суперник – другим призером. Переможець матчу за 3-4 місця стає третім призером, його суперник займає четверте місце.

12. Переможець та призери чемпіонату нагороджуються медалями та дипломами відповідних ступенів Мінсім’ямолодьспорту України та призами Федерації шахів України.

Тренери, які підготували переможця та призерів чемпіонату, нагороджуються дипломами відповідних ступенів Мінсім’ямолодьспорту України.